Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Trenčín potvrdil úlohu favorita

V 28. kole Corgoňligy v sobotu 21. apríla vyhral AS Trenčín nad DAC Dunajská Streda 2:1 (1:1).

TRENČÍN. Úlohu favorita sa snažili domáci potvrdzovať hneď od začiatku zápasu, ale ich entuziazmus však schladil v 14. min úvodným gólom hosťujúci Huber, ktorý sa najlepšie zorientoval v preplnenom priestore pred bránou Volešáka. V 25. min však Hlohovský skvele kopnutým priamym kopom však vyrovnal a Trenčín sa znovu usiloval prevziať iniciatívu zápasu do svojich rúk. V koncovke sa však domácim nedarilo a zároveň si museli dávať pozor na rýchle protiútoky hostí.

Začiatok druhého polčasu sa domácim vydaril, v 53. min Peltier odvážnou hlavičkou zblízka, pri ktorej si však poranil hlavu a musel odstúpiť z hry, strelil druhý gól Trenčanov. Dvadsať minút pred koncom zápasu ešte Depetris trafil do brvna, domáci však zároveň zvoľnili tempo a zápas tak bol otvorený až do konca. Keď však v 87. min hosťujúci Delarge vo veľkej šanci sám pred bránou zaváhal, snaha Trenčína o udržanie svojho víťazstva v priemernom zápase nakoniec vyšla.

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 25. Hlohovský, 53. Peltier - 14. Huber,

Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Baez, R. Mazáň - Adiaba, Ayuk, Fodrek. 3021 divákov.

Zostavy a striedania:
AS Trenčín: Volešák - Č"gley, Kleščík, Ševela, Radovanovič (46. R. Mazáň) - Baez - Peltier (56. P. Mazan), Salinas, S. Štefánik (85. V. Horváth), Hlohovský – Depetris

DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera - Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka - Lénárth (65. Urbánek) - Kabele, Ayuk (85. Érsek), H"zl, Fodrek - Delarge

Povedali po zápase

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Najmä po mentálnej stránke to bol pre nás ťažký zápas, pretože naše cenné víťazstvo sa nerodilo ľahko a museli sme zvládnuť otočiť súperov gólový náskok. Chýbala nám vyššia efektivita pri premieňaní našich gólových šancí, takže náš výkon si musíme dokonale rozobrať, pretože sme nepredviedli takú hru, akú sme schopní predviesť."

Krisztián Németh, tréner DAC: "Začali sme tento zápas veľmi dobre, dostali sme sa do gólového vedenia, kvalitne sme bránili a boli sme dostatočne dôrazní aj pred súperovou bránou. Potom však súper pridal a hral aktívnejšie a podarilo sa mu vyrovnať. Na začiatku druhého polčasu nám trvalo o niečo dlhšie, kým sme sa dostali do potrebného tempa a súper nás za to potrestal druhým gólom. V závere stretnutia sme sa síce pokúsili zabojovať aspoň o remízu, ale keďže sme nedokázali skórovať ani z dvoch metrov pred bránou, nakoniec sa nám to nepodarilo a odchádzame naprázdno."