Dva góly Silvestra Punu zabezpečili Stankovciam tri body

IV. liga: Tr. Stankovce aj Častkovce pokračujú v dobrých jarných výkonoch.

Silvester Puna (v strede) strelil Novákom dva góly.(Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Častkovce – H. Obdokovce 3:1 (2:0)

Úvod zápasu patril domácim, ale prvú veľkú šancu mali hostia, keď Duckého strelu kryl nohami Palkech. V 38. min sa fanúšikovia Častkoviec dočkali, keď odrazenú loptu poslal do siete sviatočný strelec Gono – 1:0. Do konca polčasu diktovali tempo domáci a v závere po sérii striel zvýšil na tretí pokus Ščepko na 2:0. Úvod druhej časti vyšiel hosťom, keď excelentnou strelou z 20 m znížil Ducký. V 49. min tutovku Kopúna vyrazil Palkech. V 60. min nastrelil brvno Ščepko, pohotový Madro hlavičkou poslal loptu do siete – 3:1. V závere sa vyznamenal gólman hostí Galis, keď vyškriabal Madrovu strelu k tyči.

Góly: 38. Gono, 42. Ščepko, 60. Madro – 46. Ducký, ŽK: Ducký, Masár, rozhodoval: Kvaššay, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Gono, Kališ, Osuský, Čechvala (61. Luštík), Meliš, Kostelan (88. Cagala), Ščepko, Madro, Ostrovský (81. Herák). Tréner: P. Kopačka.

H. OBDOKOVCE: Galis – A. Greguš, Kopún (68. Masár), Kuchtiak (81. Fráter), Šiška, Ducký, Kšinant, Janček (88. T. Greguš), Lacika, Uhrík, Rybanský. Tréner: Caránek.

PETER HALIENKA

Tr. Stankovce – Nováky 2:1 (1:1)

V stretnutí mužstiev z hornej polovice tabuľky sa hral zaujímavý futbal, kedy hostia boli poväčšinou pod tlakom domácich sa snažili o vyrovnanú partiu. Skóre stretnutia otvoril už v 2. min Puna. V 44. min hostia z pokutového kopu vyrovnali. Strelec Slezák nastrelil žrď, od ktorého sa lopta odrazila do Tretinárovho chrbta a do brány domácich. V druhom polčase tlak Stankoviec pokračoval a iba streleckej smole domácich môžu hostia ďakovať, že v druhom polčase dostali iba jediný gól. Jeho strelcom bol strelecky disponovaný Puna.

Góly: 2. a 52 Puna – 44. Slezák (11 m), ŽK: Tretinár – Kaman, Katrena, Kobez, Slezák, rozhodoval: Klačanský, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík (89. Hudec), Anina, Bulko, Kvasnica, Poštrk, Sedláček (58. Škvarka), Schlesinger, Ančic (85. R. Ďuriš), Zahumenský, Puna.

NOVÁKY: Furka – Sedlák (59. Mokriš), Benko, Kaman, Katrena, Zaťko, Roháč, Hvojník (72. Adamček), Kobez, Slezák, Jankula.

IVAN ADAMKOVIČ

N. Dubnica – Prečín 2:0 (1:0)

V N. Dubnici sa hral futbal veľmi dobrej úrovne. Súper sa nestiahol do obrany ale podal seriózny futbalový výkon. V 4. min Vicena zachytil pomalú rozohrávku, prihral Masarykovi, ktorému úmysel prekazil Rekem. Po rohu a skrumáži fauloval v 5. min Štiffel, ale Masaryk poslal jedenástku do žrde. Po akcii Basilu so Švikruhom Ranušovi chýbali kúsok, aby trafil prázdnu bránu. V 14. min si Burdej vymenil loptu s Basilom, no Hladký vyrazil loptu na roh. O päť minút Ranušovu strelu Hladký zneškodnil. V 20. min najlepší hráč Basila prešiel cez dvoch obrancov a povedľa gólmana dal vedúci gól N. Dubnice. Ten istý hráč v 31. min uvoľnil Burdeja, ktorého center Kosiba nepremenil. Prečín iba nebránil, ukázal technickú kvalitu a priamy kop Masaryka v 49. min Rekem kryl. O šesť minút Basilov pokus vytlačil Hladký nohou na roh. V 65. min po priamom kope hlavičkoval Smolka do žrde a odrazenú loptu Švikruha vrátil do siete – 2:0. V závere mal šancu hosťujúci Almásy, ale po rohu hlavičkoval tesne vedľa a v 90. min Švikruhovu strel najlepší hráč hostí Hladký robinzonádou vyrazil. Domáci neprehrali šiesty zápas v rade.

Góly: 20. Basila, 65. Švikruha. Rozhodoval Bezák, ŽK: Raninec, Kopáč, 120 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej (70. Matejovič), Štiffel, Smolka, Basila, Šamánek, Tvrdý (64. Prekop), Ranuša, Kosiba (76. Závodný), Švikruha, Ďuriš.

PREČÍN: Hladký – Michalec (85. Briestenský), Vicena, Sádecký, Masaryk (80. Krabáč), Almásy, Orávik, Raninec (46. Kramarík), Rosina, Hybben, Kopáč. (PŠ)

Ostatné výsledky: Beluša – Lehota 1:1 (1:0), Holíč - Nitr. Pravno 5:0 (3:0), Kanianka – Bošany 1:1 (1:0), Gbely – L. Rovné 2:5 (0:3) Partizánske – D. Vestenice 3:1 (2:0).

1. Častkovce 21 15 4 2 43:15 49 (+16)

2. L. Rovne 21 15 3 3 47:13 48 (+18)

3. Beluša 21 14 3 4 41:19 45 (+12)

4. T. Stankovce21 10 6 5 34:24 36 (+3)

5. N. Dubnica 21 9 8 4 34:23 35 (+2)

6. Holíč 21 9 4 8 35:24 31 (-2)

7. H. Obdokovce21 7 8 6 28:22 29 (-1)

8. D. Vestenice21 7 7 7 24:27 28 (-2)