Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Dva góly Silvestra Punu zabezpečili Stankovciam tri body

IV. liga: Tr. Stankovce aj Častkovce pokračujú v dobrých jarných výkonoch.

Silvester Puna (v strede) strelil Novákom dva góly.Silvester Puna (v strede) strelil Novákom dva góly. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Častkovce – H. Obdokovce 3:1 (2:0)

Úvod zápasu patril domácim, ale prvú veľkú šancu mali hostia, keď Duckého strelu kryl nohami Palkech. V 38. min sa fanúšikovia Častkoviec dočkali, keď odrazenú loptu poslal do siete sviatočný strelec Gono – 1:0. Do konca polčasu diktovali tempo domáci a v závere po sérii striel zvýšil na tretí pokus Ščepko na 2:0. Úvod druhej časti vyšiel hosťom, keď excelentnou strelou z 20 m znížil Ducký. V 49. min tutovku Kopúna vyrazil Palkech. V 60. min nastrelil brvno Ščepko, pohotový Madro hlavičkou poslal loptu do siete – 3:1. V závere sa vyznamenal gólman hostí Galis, keď vyškriabal Madrovu strelu k tyči.

Góly: 38. Gono, 42. Ščepko, 60. Madro – 46. Ducký, ŽK: Ducký, Masár, rozhodoval: Kvaššay, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Gono, Kališ, Osuský, Čechvala (61. Luštík), Meliš, Kostelan (88. Cagala), Ščepko, Madro, Ostrovský (81. Herák). Tréner: P. Kopačka.

H. OBDOKOVCE: Galis – A. Greguš, Kopún (68. Masár), Kuchtiak (81. Fráter), Šiška, Ducký, Kšinant, Janček (88. T. Greguš), Lacika, Uhrík, Rybanský. Tréner: Caránek.

PETER HALIENKA

Tr. Stankovce – Nováky 2:1 (1:1)

V stretnutí mužstiev z hornej polovice tabuľky sa hral zaujímavý futbal, kedy hostia boli poväčšinou pod tlakom domácich sa snažili o vyrovnanú partiu. Skóre stretnutia otvoril už v 2. min Puna. V 44. min hostia z pokutového kopu vyrovnali. Strelec Slezák nastrelil žrď, od ktorého sa lopta odrazila do Tretinárovho chrbta a do brány domácich. V druhom polčase tlak Stankoviec pokračoval a iba streleckej smole domácich môžu hostia ďakovať, že v druhom polčase dostali iba jediný gól. Jeho strelcom bol strelecky disponovaný Puna.

Góly: 2. a 52 Puna – 44. Slezák (11 m), ŽK: Tretinár – Kaman, Katrena, Kobez, Slezák, rozhodoval: Klačanský, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík (89. Hudec), Anina, Bulko, Kvasnica, Poštrk, Sedláček (58. Škvarka), Schlesinger, Ančic (85. R. Ďuriš), Zahumenský, Puna.

NOVÁKY: Furka – Sedlák (59. Mokriš), Benko, Kaman, Katrena, Zaťko, Roháč, Hvojník (72. Adamček), Kobez, Slezák, Jankula.

IVAN ADAMKOVIČ

N. Dubnica – Prečín 2:0 (1:0)

V N. Dubnici sa hral futbal veľmi dobrej úrovne. Súper sa nestiahol do obrany ale podal seriózny futbalový výkon. V 4. min Vicena zachytil pomalú rozohrávku, prihral Masarykovi, ktorému úmysel prekazil Rekem. Po rohu a skrumáži fauloval v 5. min Štiffel, ale Masaryk poslal jedenástku do žrde. Po akcii Basilu so Švikruhom Ranušovi chýbali kúsok, aby trafil prázdnu bránu. V 14. min si Burdej vymenil loptu s Basilom, no Hladký vyrazil loptu na roh. O päť minút Ranušovu strelu Hladký zneškodnil. V 20. min najlepší hráč Basila prešiel cez dvoch obrancov a povedľa gólmana dal vedúci gól N. Dubnice. Ten istý hráč v 31. min uvoľnil Burdeja, ktorého center Kosiba nepremenil. Prečín iba nebránil, ukázal technickú kvalitu a priamy kop Masaryka v 49. min Rekem kryl. O šesť minút Basilov pokus vytlačil Hladký nohou na roh. V 65. min po priamom kope hlavičkoval Smolka do žrde a odrazenú loptu Švikruha vrátil do siete – 2:0. V závere mal šancu hosťujúci Almásy, ale po rohu hlavičkoval tesne vedľa a v 90. min Švikruhovu strel najlepší hráč hostí Hladký robinzonádou vyrazil. Domáci neprehrali šiesty zápas v rade.

Góly: 20. Basila, 65. Švikruha. Rozhodoval Bezák, ŽK: Raninec, Kopáč, 120 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej (70. Matejovič), Štiffel, Smolka, Basila, Šamánek, Tvrdý (64. Prekop), Ranuša, Kosiba (76. Závodný), Švikruha, Ďuriš.

PREČÍN: Hladký – Michalec (85. Briestenský), Vicena, Sádecký, Masaryk (80. Krabáč), Almásy, Orávik, Raninec (46. Kramarík), Rosina, Hybben, Kopáč. (PŠ)

Ostatné výsledky: Beluša – Lehota 1:1 (1:0), Holíč - Nitr. Pravno 5:0 (3:0), Kanianka – Bošany 1:1 (1:0), Gbely – L. Rovné 2:5 (0:3) Partizánske – D. Vestenice 3:1 (2:0).

16. Lehota 21 1 9 11 15:31 12 (-18)

D. Vesteniciam po 30. kole odrátajú 3 body.

1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.