Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Druhýkrát v tejto sezóne dostal Trenčín štvorgólovú nádielku

V 25. kole Corgoň ligy v utorok 3. apríla si AS Trenčín zo Senice odniesol nadielku štyroch gólov. FK Senica - AS Trenčín 4:0 (2:0).

Záhoráci boli od začiatku stretnutia lepším tímom, napádali Trenčanov pri rozohrávke a nepustili ich do kombinačnej hry. Už vo 8. minúte volala po góle Pavlíkova hlavička po Kóňovom rohu, ale lopta letela tesne vedľa. V 16. min strieľal z voleja po Lealovom centri Diviš, našiel však pripraveného Volešáka.

Český stredopoliar to skúšal aj o minútu neskôr, keď po individuálnej akcii Diarrassoubu tvrdo vystrelil, ani tento raz si lopta nenašla cestu do siete. Zaslúženej gólovej odmeny sa Záhoráci dočkali v 25. minúte po Kóňovej tvrdej strele z priameho kopu z dvadsiatich ôsmich metrov k pravej žrde.

Na rozdiel dvoch gólov upravil panamský útočník Blackburn, keď využil výborne kopnutú štandardku Kóňu - 2:0. Trenčania sa do zakončenia dostali až v 39. minúte, Peltier mieril nad. Na konci polčasu zaujali ešte strely domáceho Wijlaarsa a hosťujúceho Hlohovského.

Po prestávke mali v úvodných pätnástich minútach viac z hry Trenčania, gólovú možnosť si však nevypracovali. Po hodine hry sa opäť dostali do hry Seničania, ktorý boli jednoznačne lepším celkom. V 68. minúte po peknom centri Leala trafil krásne z voleja Jaroslav Diviš a bolo to 3:0.

Trenčan Hlohovský sa snažil s výsledkom niečo urobiť, ale jeho nebezpečnú prízemnú strelu senický brankár nepustil za svoj chrbát. V závere ešte zaujala gólová hlavička Ďuricu, pri ktorej bravúrne zasiahol trenčiansky brankár. Na konečných 4:0 upravil v 90. minúte po rohovom kope Kóňu stopér Pavlík. Trenčania aj druhýkrát v sezóne odchádzajú zo Záhoria so štvorgólovou nádielkou.

FK Senica - AS Trenčín 4:0 (2:0)

Góly: 25. T. Kóňa, 36. Blackburn, 68. Jaroslav Diviš, 90. P. Pavlík, ŽK: 35. Kleščík, 73. V. Horváth (obaja Trenčín), rozhodovali: Hracho - Bobko, Poláček, 1149 divákov

Zostavy:

Senica: P. Bolek - Štepanovský, P. Pavlík, Gorosito, Pedro Leal - Križko (78. Strnad), Wijlaars - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Blackburn (71. M. Ďurica) - Diarrassouba (63. Kalabiška)

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Diakite, Holúbek (31. Radovanovič) - V. Horváth - L. Peltier (46. Diaz), Hlohovský, Štefánik (79. Salinas), Mazan - Štyvar

Hlasy:

Stanislav Griga (tréner Senice): "S výkonom svojich hráčov som spokojný. Predviedli oveľa lepší pohyb ako v zápasoch proti Košiciam a Prešovu. Súpera sme nepustili do jeho typickej kombinačnej hry. Teší ma, že sme dali štyri góly, z toho tri po štandardných situáciách. Nesmieme však zaspať na vavrínoch, čakajú nás ďalšie ťažké zápasy."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Dnes to bol z našej strany veľmi slabý zápas. Nebolo to len o štandardkách, chýbala nám agresivita, čo súper dokonale využil. Hráči mali pasívny prístup. Chýbalo srdce a väčšia aktivita. Verím, že najbližšie to bude lepšie."