Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Nové Mesto na jar stále bez bodovej straty

III. liga: AFC Nové Mesto získalo v troch jarných súbojoch plný počet bodov. Piaty a šiesty presný zásah počas jari pridal Lukáš Šebek. Nemšovej sa na jar nedarí a bude mať plné ruky práce so záchranou.

Nové Zámky - Nemšová 3:0 (1:0)

Už z prvého útoku pohrozil aktívny domáci útočník Bombicz, ale jeho zblokovaná strela šla mimo. Novozámčania sa však už v 9. min. tešili, keď Bombicz ideálne vysunul svoju dvojičku z útoku Rolanda Cingela, ktorý nezaváhal. Z ďalších príležitostí domácich už do prestávky nezapršalo. Hostia hrali sympatický kombinačný futbal, ale väčšina ich akcií končila pred šestnástkou. Z druhého dejstva sotva ubehlo desať minút, keď brankár Nemšovej Kvasnica fauloval prenikajúceho autora prvého gólu domácich a musel predčasne pod sprchy. Oslabení hostia potom inkasovali ešte dvakrát, avšak ani za stavu 3:0 v ich neprospech to nezabalili. V závere mohli streliť aspoň čestný úspech, ale veterán Fabuš trafil v stopercentnej šanci iba žrď.

Góly: 9. a 59. R. Cingel, 77. Z. Cingel. R Čmiko, ŽK: Zsák, Ešek – Ďuďák, Fabuš, Trška, Husár, ČK: 55. Kvasnica (Nemšová), 170 divákov. FKM: Mihálek – Zsák, Z. Cingel (80. Jurík), Andrášik (86. Zsemlye), Ilič, Bukovič (83. Salay), Fehervári, R. Cingel, Bombicz, Ešek, Szántó. Tréner J. Chovanec. FK: Kvasnica – Jakúbek, Marušinec, Kresánek, Ďuriš, Amrich (60. T. Beňo), Ďuďák, Fabuš, Trška (50. Behanec), Husár, Červený (70. Kozic). ROMAN GULIŠ

Nové Mesto – Trnava B 4:1 (2:0)

Diváci na štadióne videli od prvých minút kvalitnú hru z oboch strán. Mladí Trnavčania boli chvíľami veľmi rýchli, no nedokázali využiť svoje príležitosti. Minúty domácich prišli v 34. a35. min, keď najskôr strelou otvoril skóre stretnutia mladý Kutaj. Už o minútu sa sólom predviedol Marček, nezištne prihral L. Šebekovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Dva rýchlo góly ubrali Trnave na iniciatíve a začali mať problémy so spracovaním lopty a zakončením. I úvod druhého polčasu patril domácim, keď v 50. min mohol zvýšiť Trebatický, ale v tesnej blízkosti pred brankárom neuspel. O desať minút zahrali domáci v šestnástke rukou a kapitán hostí znížil na 2:1. Naďalej sa hralo útočne, čo využili na strelenie gólu domácim. L. Šebek zvýšil na 3:1. Hostia i naďalej srdnato bojovali, no nedokázali nič vymyslieť na dobre hrajú obranu. Keď už sa zdalo, že na skóre sa nič nezmení gólom prekvapil Končitík a upravil na konečných 4:1.

Góly: 34. Kutaj, 35. a 70. L. Šebek, 87. Končitík - 60. Zvolenský (11 m). R Somoláni, ŽK: L. Šebek, Končitík, Horčičák – Ba Tibiane, Zvolenský, 200 divákov. AFC: Korček – Gajdošík, Szabó, Šupka (16. Miklovič), Marček, Trebatický, Tuschel, Kutaj (79. Rusnák), Drahno, Končitík, L. Šebek. Tréner: V. Hyža. TRNAVA B: Rusov – Ba Tibiane, Berras, Hruška (60. Bališ), Steinhubel, Richnák, Krcho, Mikinič, Zvolenský, Rehák, Bočko. Tréner: P. Zelenský.

ROMAN BAJČÍK

Ostatné výsledky: Vrbové - Šamorín 0:0, Pezinok – Šaľa 0:0, OTJ Moravany nad Váhom - FK Sereď 1:1 (0:0), Slovan jun. – Topoľčany 3:1 (0:1), Spartak Vráble - OFK Dunajská Lužná 1:1 (1:0). Nitra jun. mala voľno.

1. Šaľa 18 12 1 5 35:18 37 (+13)

2. Slovan jun. 17 11 3 3 40:26 36 (+9)

3. Šamorín 18 9 4 5 32:16 31 (+7)

4. Nové Mesto 17 9 4 4 31:24 31 (+4)

5. Sereď 18 8 4 6 28:21 28 (+1)

6. Vráble 18 7 6 5 31:27 27 (-3)

7. Dun. Lužná 18 7 4 7 14:21 25 (+1)

8. Trnava B 18 7 3 8 35:29 24 (-3)