Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

O víťazstve Slovana rozhodol Šatan

Slovan zvíťazil v prvom zápase semifinále play off Tipsport extraligy v nedeľu 25. marca nad Duklou 5:4 po predĺžení. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujal vedenia 1:0.

Strelec gólu Miroslav Šatan zo Slovana a brankár Vladimír Kováč z Trenčína v prvom zápase semifinále extraligy.Strelec gólu Miroslav Šatan zo Slovana a brankár Vladimír Kováč z Trenčína v prvom zápase semifinále extraligy. (Zdroj: SITA/MARIÁN PEIGER)

Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte kapitán "belasých" Miroslav Šatan, ktorý okrem toho zaznamenal aj tri asistencie. Druhý zápas je na programe v pondelok opäť v Bratislave.

Od úvodných sekúnd sledovalo vyše deväťtisíc divákov v bratislavskej Slovnaft Aréne obojstranne rýchly hokej s veľkým nasadením. Prvú šancu na otvorenie skóre mali domáci už v 2. minúte, Bakoš však neusmernil Skokanovu prihrávku do odkrytej bránky. Zahrmieť mohlo na druhej strane pri šanciach Fila a Melichárka, Karhunen si však v oboch situáciách poradil.

Obaja brankári boli skutočnými oporami svojich tímov, keď likvidovali jednu šancu za druhou. Keď sa už zdalo, že mužstvá zídu do šatní za bezgólového stavu, Šťastný necelých 14 sekúnd pred prvou sirénou využil dôraz pred bránkou a nezadržateľne skóroval. Slovan však odmietol prehrať prvú tretinu, keď Skokan hneď z protiútoku zrušil Kováčovi čisté konto - 1:1.

Vyrovnaním nabudení "belasí" sa na začiatku druhého dejstva zahryzli do súpera, ten však náporu odolal a zahrmelo na druhej strane. V 24. minúte sa Filo pohral s domácou obranou, položil si aj Karhunena a vrátil svojmu tímu vedenie - 1:2. Slovan sa snažil opäť čo najrýchlejšie dotiahnuť na "vojakov" a v 32. minúte mal na to veľkú príležitosť Hudáček, ale Kováč mu výborným zákrokom pokazil radosť.

Gólman hostí neinkasoval ani v početnej nevýhode, naopak Biro mohol po naskočení z trestnej lavice zvýšiť náskok Trenčína, ale zoči-voči Karhunenovi nebol úspešný. Vyrovnanie priniesla 37. minúta, keď si Švarný nakorčuľoval pred bránku a strelou nad lapačku rozvlnil sieť - 2:2.

Misky váh na stranu strelecky aktívnejšieho Slovana mohol nakloniť v 47. minúte Skokan, no po vyšachovaní obrany hostí netrafil odkrytú bránku. Domáci sa dočkali o štyri minúty neskôr po tom, čo Šatan vysunul do úniku Hudáčka a ten forhendovým blafákom oklamal trenčianskeho gólmana.

Radosť bratislavských tribún však trvala len necelé dve minúty, lebo Hlubuček pri vylúčení Buca prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste - 3:3. V 57. minúte spálil tutovku Bulík, onedlho však Harvey zaskočil Kováča prudkou strelou z ľavej strany a opäť poslal Slovan do vedenia. Dukla sa nevzdala, vybrala si oddychový čas a pri hre bez brankára dopravil puk za Karhunenov chrbát Fabuš - 4:4.

V úplnom závere ešte vznikol veľký závar pred trenčianskou bránkou, duel však dospel až do predĺženia. V jeho 4. minúte rozhodol o víťazstve domácich Šatan.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:4 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 20. Skokan (Bakoš, Bulík), 37. Švarný (Šatan, Lipiansky), 51. Hudáček (Šatan, Lipiansky), 58. Harvey (Šatan, Jerofejevs), 64. Šatan (Lipiansky, Dobroň) - 20. Šťastný (Filo), 24. Filo (Mikula, Kopecký), 52. Hlubuček (Gašparovič, Daňo), 60. Fabuš (Gabriš, Gašparovič).

Rozhodovali: Baluška, M�llner - Stano, Novák, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Bakoš a Hudáček (obaja Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9322 divákov.

Stav série: 1:0

Zostavy:

Slovan Bratislava: Karhunen - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Fr�hauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bartánus, Kukumberg, Hudec - Skokan, Bulík, Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc

Dukla Trenčín: Kováč - Gabriš, Biro, Hlubuček, Nechala, Trefný, Bednár, Imrich, Habšuda - Pardavý, Melichárek, Fabuš - Gašparovič, Šťastný, Daňo - Tybor, Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, Kopecký

Hlasy po zápase:

Jan Neliba, tréner Slovana: "Nábeh na víťazstvo sme mali už v riadnej hracej dobe, Trenčín zariskoval a vyrovnal. Išli sme trochu psychicky dole, ale nabádali sme hráčov, aby nespanikárili a boli naďalej aktívni. Vedeli sme, čo od Trenčína hrozí. Z víťazstva nerobíme veľkú slávu, je to len jeden zápas, zajtra pokračujeme."

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Štvrtý gól sme dali so šťastím, Trenčín naň dokázal v závere pri power play odpovedať. "Šarky" v predĺžení potvrdil, že je to pán hokejista a správny kapitán. Trenčania hrali celoplošný hokej, majú mladých hráčov, ktorí dobre korčuľujú."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Nič sa nedá robiť, taký je šport. V predĺžení sme spravili chybu, za ktorú sme pykali. Slovanu sme boli viac ako vyrovnaným súperom, góly sme inkasovali po taktických chybách. Pred druhým pondelňajším zápasom si musíme v prvom rade oddýchnuť."

Miroslav Šatan, útočník Slovana: "Predĺženie bol pre nás zbytočný nervák, ale sme radi, že sme to zvládli. Pred mojim gólom som sa snažil ísť po vhadzovaní cloniť pred bránku, Mišo Dobroň ma perfektne našiel a blafák zo strieľanej prihrávky mám nacvičený. Už som také góly dal aj predtým a som rád, že to vyšlo aj dnes."

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.