Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Dukle chýbala myšlienka v zakončení

V dohrávke 52. kola hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 prehrala Dukla so Slovanom. HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Brankár Slovana Branislav Konrád a hráč Trenčína Petr Štindl počas dohrávaného zápasu 52. kola hokejovej extraligy.Brankár Slovana Branislav Konrád a hráč Trenčína Petr Štindl počas dohrávaného zápasu 52. kola hokejovej extraligy. (Zdroj: SITA/JOZEF JAKUBČO)

TRENČÍN. Stretnutie sa hralo v utorok 28. februára. Slovan začal aktívne a už v 5. minúte sa ujal vedenia. Ďatelinka od modrej čiary nahodil puk pred bránku Trenčína a Preisinger ho umne tečoval za gólmana Kováča. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa striedali šance na oboch stranách, no brankári ani raz neinkasovali. Konrád si poradil s pokusmi Trefného, Gašparoviča, Tybora aj Mikulu, na druhej strane Kováč dvakrát vychytal Šatana a raz L. Hudáčka.

Do druhej časti vstúpil Slovan už bez zraneného Šatana, ktorý si natiahol väz v pravom kolene v súboji s Melichárkom. V 27. minúte mohol zvýšiť Bulík, ale nepretlačil puk za Kováča. Brankár Dukly si s problémami poradil aj s ďalekonosným pokusom Ďatelinku a strelou z uhla M. Slobodu.

V 35. minúte sa v skrumáži pred bránkou Trenčína najlepšie zorientoval D. Buc a upravil na 2:0. Až tesne po druhom klaksóne Slovan dostal puk do bránky vojakov aj tretíkrát, ale po porade s videorozhodcom ho D. Konc správne neuznal.

Trenčania sa od začiatku tretej tretiny snažili čo najskôr skorigovať, ale nevyužili na to ani 43-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tretí gól Slovana pridal v 48. minúte M. Bakoš, keď po samostatnej akcii "vymietol pavučinu" v hornom rohu Kováčovej bránky. Rovnaký hráč skóroval aj o dve minúty neskôr, keď L. Hudáček prihral pred bránku Bulíkovi, ten našiel voľného Bakoša, ktorý dopravil puk do odkrytej bránky hostí - 4:0.

Konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte hosťujúci M. Filo - jeho gól ešte musel potvrdiť videorozhodca, keďže tvrdá strela vyletela z bránky. Filov presný zásah bol jediný v troch tohtosezónnych dueloch Dukly na ľade Slovana, predtým Slovan dvakrát zvíťazil 3:0.

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 5. Preisinger (I. Ďatelinka, Luža), 35. D. Buc (Kukumberg, M. Sloboda), 48. M. Bakoš (L. Hudáček, Štajnoch), 50. M. Bakoš (Bulík) - 54. M. Filo (Melichárek, Gabriš)

Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Stano, M. Novák, 6121 divákov

Zostavy:

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, Štajnoch, P. Fr�hauf, Luža, . Ďatelinka, L. Kozák, Jass - Šatan, Bulík, L. Hudáček - M. Hudec, Preisinger, M. Bakoš - D. Buc, M. Sloboda, Harvey - Kukumberg, D. Skokan

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Biro, Štindl, Gabriš, E. Bednár, Trefný, T. Nechala - P. Fabuš, Sojčík, Pardavý - Tybor, Melichárek, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvrdoň, Fojtík - M. Filo, P. Kopecký, Lelkeš

Povedali po zápase

Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Zápas nebol až tak ľahký, ako vyzerá výsledok. Som rád, že sme potvrdili víťazstvo zo Skalice. Chcem sa chlapcom poďakovať za bojovnosť. Rozhodne to nebol jednoduchý duel. Šatan je v rukách lekára a teraz nemožno špecifikovať, čo mu presne je."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Nezačali sme dobre, už v piatej minúte sme inkasovali a pustili Slovan do vedenia. Od toho sa odvíjala naša hra, dve tretiny sme sa snažili byť vyrovnaným súperom, ale Slovan nám ušiel a potom sme už len skorigovali. Nemožno chalanom vyčítať snahu, bojovnosť a nasadenie, ale chýbala nám presnejšia rozohrávka a hlavne myšlienka v zakončení. Prehrali sme si duel aj nepremieňaním presiloviek."