Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

O troch bodoch rozhodol Andrej Šťastný

Hokejisti Dukly po reprezentačnej prestávke začali víťazne. V Martine zdolali Mountfield 2:1, keď rozhodujúci gól vsietil v 59. min Šťastný.

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly:
9. Škoda - 16. Fabuš, 59. Šťastný. Rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, M. Orolin, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1015 divákov.

V stretnutí deviateho Martina so šiestym Trenčínom udávali v úvodnej tretine tón hostia. Prvú šancu mal síce martinský Zeliska, ale z výbornej pozície netrafil bránku hostí. Potom bol častejšie v permanencii martinský Šimko, ktorý sa vyznamenal pri pokusoch Melichárka a Mikulu. Domáci len občas kontrovali, ale v 9. minúte otvoril skóre Škoda, keď zblízka prekonal Kováča. V ďalších minútach boli hostia lepší, ale pozorného Šimka prekonal až v 16. minúte Fabuš po perfektne zahratej presilovke Dukly. V závere prvej tretiny ohrozili domácu bránku Habšuda, Mikula a Gašparovič, ale martinský gólman podržal svojich spoluhráčov.

Trenčín na začiatku druhej časti nevyužil 39 s presilovku piatich proti trom. Potom mohol strhnúť vedenie na stranu domácich Škoda, ale v 26. minúte netrafil odkrytý kút bránky. V 32. minúte Themár vyskúšal pozornosť Kováča. V 38. minúte sa predviedol najstarší hráč na ľade Pardavý, ale po jeho prihrávke si s Fabušovou strelou poradil Šimko.

V tretej tretine bolo v hre veľa nepresností. V 43. minúte opečiatkoval Tybor žŕdku martinskej bránky. Na druhej strane zase Kriška netrafil z vyloženej príležitosti. Záver bol dramatický. Domáci Važan zbytočne fauloval v útočnej tretine a hostia hrali presilovku. V nej im však ušiel Škoda. Bol faulovaný vo vyloženej pozícii a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Škoda ho však nevyužil a tak sa v 59. minúte tešili hostia. Pardavý ešte v trvajúcej presilovke vystrelil a od Šťastného sa puk odrazil za Šimka. Gól ešte odobril videorozhodca. Domácim už nepomohla ani deväťdesiat sekundová hra bez brankára.

Zostavy:
Martin: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka, Vartovník, Škumát - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Macejka, Miroslav Ižvolt, Šišovský - Themár, J. Cíger, M. Sobota.
Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, Habšuda, E. Bednár, Štindl, Gabriš - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, M. Filo, Jakúbek.

Branislav Stolárik, asistent trénera MHC: "Pre nás to bol mimoriadne dôležitý zápas, či sa priblížime k play off, alebo k boju o záchranu. To nám zväzovalo ruky a nohy. Chýbalo nám viac bojovnosti, nasadenie, dravosť i streľba. V závere sme mali aj smolu, nepremenili sme trestné strieľanie. Naopak nešťastne sme inkasovali. Nebol to pekný zápas, bolo to najmä o bránení. Mrzí nás to, sme sklamaní. Chýba nám najproduktívnejší hráč Markovič, ktorého zatiaľ nikto nenahradil."

Róbert Kaláber, tréner Dukly: "Vedeli sme, že súper bude hrať pod tlakom, ale aj, že to nebude jednoduché a body sa nebudú rodiť ľahko. Chceli sme v Martine vyhrať. Čo sme si predsavzali, to sme aj splnili aj keď to bolo v poslednej chvíli. V dramatickom závere, tak ako sme vyhrali, sme mohli aj prehrať. V presilovke sme trestuhodne pustili domáceho hráča do nájazdu a Martin mal aj výhodu trestného strieľania. Šťastie sa však usmialo na nás."