Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Myjavčania podľahli Zlatým Moravciam

Myjavský Spartak pokračuje v sérii prípravných zápasov pred odvetnou časťou II. ligy. S corgoňligistom zo Zlatých Moraviec ťahal za kratší koniec, keď o víťazstve ViOnu rozhodol už v piatej minúte Orávik.

Myjavčania zápas so Zlatými Moravcami nezvládli podľa predstáv.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU SPARTAK MYJAVA)

MYJAVA. Ako informoval PR manažér klubu Marek Hrin, rozbehnutá zimná príprava myjavského Spartaka pokračovala v stredu 8. februára zápasom s corgoňligovým súperom FC ViOn Zlaté Moravce. Od prvej chvíle sa hral väčšinou futbal medzi šestnástkami. Hosťom sa darilo vytvárať na domácich tlak, ktorému už v 5. min zápasu podľahli, keď Peter Orávik zľava prešiel cez Ivana Chalányho a strelou po zemi poslal Zlaté Moravce do vedenia 0:1.

Myjavčanom akcie nevychádzali a cez hosťovskú obranu sa im nedarilo ohroziť súperovho brankára. Naopak, v 25. min sa mohli opäť presadiť Zlaté Moravce, keď skúšal šťastie presnou hlavičkou pod brvno Andrej Hodek, ale pohotový Solnička loptu vyrazil.

V 38. min sa do šance dostal myjavský kapitán Černáček, no nezakončil. V ďalších minútach prvého polčasu pekné akcie na ihrisku divákom chýbali a zo strany Spartaka bolo cítiť, že mu v strede ihriska chýbajú Michal Dian a Tomáš Bruško. Za zmienku ešte stojí nad myjavskú bránu mierená strela Petra Orávika v 44. min a krátka polčasová prestávka začala s nezmeneným skóre v prospech hostí.

V druhej časti hry sa Spartak predsa len stal aktívnejším a v 56. min hlavičkoval tesne vedľa žrde Peter Ďuriš, ktorý zostáva v Myjave na ročnom hosťovaní. O minútu na to vytiahol hlavný rozhodca Ján Obeda prvú žltú kartu v zápase. Dostal ju za faul domáci Chalány.

Druhú videl v 63. min stretnutia Zlatomoravčan Pavlovič. V 71. min prenikol sprava k šestnástke Peter Sládek a pokúšal sa prihrať na hlavičku pred bránou stojacemu Ulrichovi, no gól z toho nebol. V 75. min po zemi dobre mieril Pavlovič, Solnička loptu chytil. V 76. min po nepríjemnom zákroku na Ďuriša poslal rozhodca vystriedať Martina Luhového, miesto ktorého do hry nastúpil Martin Ondrejka.

Osemdesiata minúta priniesla divákom rýchly brejk a prudkú strelu Martina Hrušku, no mieril nad brvno. V tej istej minúte sa podarilo preniknúť cez hosťovskú obranu Pavlovi Strakovi, ktorý sa snažil využiť vybehnutie brankára.

Lopta sa však nestihla dokotúľať do brány a tesne pred čiarou ju súperovi hráči odkopli. O minútu na to unikol obrancom Ľubomír Ulrich, ktorý išiel sám na brankára a tesne pred šestnástkou ho fauloval Chren, za čo ho rozhodca poslal na lavičku vystriedať. Posledná šanca na zmenu výsledku prišla v 84. min z kopačky Romana Častulína, no aj táto lopta skončila na hornej sieti. Zlaté Moravce napokon v Myjave zvíťazili jednogólovým náskokom.

Myjava – Zlaté Moravce 0:1 (0:1)

Góly: 5. Orávik, ŽK: Chalány – Pavlovič, Candrák, Chren, Luhový, rozhodoval: Obeda, 100 divákov.

MYJAVA: Solnička, Duga, Ďuriš, Častulín, Straka, Kosík, Sabo, Chalány, Sládek, Černáček, Neoveský (Žák, Onder, Horeš, Jorík, Ulrich, Bruško L.).

ZL. MORAVCE: Kuciak, Pavlovič, Pilát, Paur, Candrák, Hodek, Chren, Husár, Orávik, Majerník, Hruška (Ondrejka, Pinter, Brčák, Bernáth, Luhový).

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Futbalisti AS Trenčín si na ligovú premiéru počkajú

Duel 1. kola Nitra - Trenčín odložili. Náhradný termín bude závisieť od účinkovania AS Trenčín v Európskej lige