Aj v prvom kalendárnom týždni nového roku pokračoval v Trenčianskom kraji pokles počtov chorých na chrípku a akútne respiračné ochorenia.
Aj v prvom kalendárnom týždni nového roku pokračoval v Trenčianskom kraji pokles počtov chorých na chrípku a akútne respiračné ochorenia
TRENČÍN. Ako informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva na svojej internetovej stránke, v prvom kalendárnom týždni ochorelo na akútne respiračné ochorenia 2154 ľudí, čo predstavuje chorobnosť 791 osôb na stotisíc obyvateľov, čo je najmenej za posledné mesiace.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Najviac chorých je medzi deťmi do veku piatich rokov, kde je 1872,3 chorých na stotisíc obyvateľov. Aj v tejto skupine ale došlo k zníženiu chorobnosti o 13,4 percenta.
Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 139 ochorení na chrípku, čo je chorobnosť 51 ľudí na stotisíc obyvateľov. Na chrípku najčastejšie ochoreli 15 – 19 roční. Chorobnosť je na úrovni minulého kalendárneho týždňa.
V Trenčianskom kraji lekári zaznamenali 25 komplikácií, tie predstavujú 1,2 percenta z akútnych respiračných ochorení.
Najvyššia chorobnosť hlásia lekári v okrese Bánovce nad Bebravou (1541,7/100-tisíc obyvateľov), najnižšia v okrese Považská Bystrica (373,8/100-tisíc obyvateľov).