Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Prvý novoročný zápas sa skončil víťazstvom

Hokejisti Dukly začali nový rok úspešne. Hoci po úvodnej časti hry prehrávali 1:3 zlepšenou hrou doviedli zápas až do rozuzlenia v samostatných nájazoch. V nich sa presadili Fabuš s Mikulom.

Trenčanov v ceste za víťazstvom nezastavil ani nepriaznivý vývoj zápasu.Trenčanov v ceste za víťazstvom nezastavil ani nepriaznivý vývoj zápasu. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 sn(1:3, 2:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly:
7. O. Mikula (Lelkeš, Vizváry), 24. M. Biro (Radulay, M. Filo), 25. O. Mikula, 52. R. Tvrdoň (E. Bednár, Tybor), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Fabuš - 2. Stupka(Drábek, V. Nemec), 9. J. Kubiš (Linet, T. Sýkora), 10. V. Nemec (Stupka, Drábek), 56. Richard Huna (P. Sivák, D. Devečka). Vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Valach, Zvrškovec, 1960 divákov.

Posviatočná nekoncentrovanosť spôsobila, že v úvodnej desaťminútovke padli až 4 góly. Už v 2. min otvoril skóre hosťujúci Stupka. Hoci v 7. min tečovanou strelou pomedzi brankárove betóny domáci využitou presilovkou vyrovnali, aktívnejší Žilinčania pokračovali vo vlastnom nastúpenom trende. V rozpätí 90 sekúnd vsietili dva góly, keď sa najskôr natlačil pred gólmana nedôsledne pokrytý Kubiš, potom Nemec šikovne tečoval puk a prinútil trenčianskych brankárov k výmene.

Po hluchej fáze zápas opäť nabral spád na začiatku druhej tretiny. Najskôr v 24. min Biro spomedzi kruhov znížil na 2:3 a o necelú minútu pred bránkou úplne voľný Mikula získal Žilinčanmi stratený puk a rutinérsky vyrovnal. Domáci sa konečne herne naštartovali, a tak sa dianie na ľade stalo obojstranne zaujímavejším, pričom akcie sa už častejšie striedali pred oboma bránkami.

Trenčín mal v ďalšom priebehu miernu prevahu a v 52. min dokonal obrat skóre, keď Tvrdoň tečoval Bednárovu strelu od modrej čiary. Potom však mali hostia k dispozícii dve presilovky a jednu z nich zužitkoval v 56. min po prihrávke spoza bránky Richard Huna na vyrovnanie a vynútenie si predĺženia. Vzhľadom na priebeh zápasu a rozloženie síl by bola spravodlivá deľba bodov, ale muselo sa rozhodnúť. Stalo sa tak až v samostatných nájazdoch. V nich zvíťazil Trenčín 2:0, keď uspeli Fabuš a Mikula.

Trenčín: V. Kováč (10. T. Hiadlovský) - M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, Hlubuček, E. Bednár - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Radulay, P. Kopecký, M. Filo.
Žilina:
M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Dlouhý, Leško, T. Bokroš, Ďurkech, Staňo, Bajaník - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora.

Povedali po zápase:
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína):
"Úvod zápasu bol z našej strany ešte silvestrovský, pričom súper dokázal potrestať každú našu chybu. Až od druhej časti sme nastúpili ako úplne iné mužstvo a začali sme hrať takým spôsobom, akým sme mali hrať od začiatku. Dostali sme sa až do samostatných nájazdov a aspoň v nich sme uspeli. Hoci sme chceli zvíťaziť v riadnom hracom čase, sme spokojní aj s dvoma bodmi."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny):
"Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi dobrý, domácich sme eliminovali našou jednoduchou hrou a strelili sme aj rýchle góly. Prvá tretina nám jednoznačne vyšla. V druhej časti sa však obraz hry úplne otočil, súper zvýšil svoju aktivitu a my sme začali robiť chyby. Tretia tretina už bola obojstranne vyrovnaná a v samostatných nájazdoch sme už jednoducho nemali šťastie. Napriek tomu však musím mužstvo pochváliť, pretože hráči predviedli solídny výkon."