Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja schválilo rozpočet na rok 2012 a rámcové rozpočty na roky 2013- 2014.
TRENČÍN. Kraj by podľa neho mal v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom, kde príjmy i výdavky sa pohybujú na úrovni takmer 156,21 milióna eur. Kapitálový rozpočet je schodkový, schodok bude vykrytý prebytkom bežného rozpočtu a príjmovými finančnými operáciami.
Bežné príjmy TSK sú v budúcom roku plánované vo výške 117,12 milióna eur, kapitálové príjmy vo výške 33,47 milióna eur. Bežné výdavky predpokladajú sumu 110,65 milióna eur, kapitálové výdavky sa vyšplhajú na 45,57 milióna eur. Pri finančných operáciách predpokladá TSK príjmy takmer 9,1 milióna eur, výdavkové finančné operácie by sa mali podľa rozpočtu pohybovať na úrovni 3,47 milióna eur. Návrhy rámcových rozpočtov na roky 2013 2014, ktoré nie sú záväzné, predpokladajú rovnako vyrovnané hospodárenie.
Poslanec Jozef Trstenský tlmočil stanovisko finančnej komisie, ktorá podľa neho navrhla niekoľko zmien, tie však do návrhu rozpočtu nezapracovali. "Nikto nevie odhadnúť výšku príjmov, zmenili sa i percentá na podielových daniach. Niektoré výdavky sa komisii zdajú zbytočne prehnané a nerešpektujú situáciu, v ktorej sa TSK nachádza," namietal Trstenský s tým, že náklady na mediálne služby, marketing a propagáciu vo výške 700.000 eur sú prehnané, rovnako na neskôr by sa dal odsunúť nákup telekomunikačnej techniky či kúpa osobného automobilu za 34.000 eur.
Poslanci Jozef Trstenský, Ján Krátky a Pavol Jurčík navrhli niekoľko zmien v rozpočte. Po prestávke vyplnenej rokovaním poslaneckých klubov Ján Krátky svoje návrhy stiahol, návrhy zmien poslancov Jurčíka a Trstenského zastupiteľstvo neschválilo.