Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Trenčania prehrali s Košicami

Dukle nestačilo na trojbodový zápis ani vedenie 2:0.

Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) po samostatných nájazdoch
Góly: 9. Fabuš (Melichárek, Sojčík), 34. Tybor (Fabuš, Tvrdoň) - 36. Mlynarovič (S. Gron, Michel Miklík), 54. Marcel Haščák (J. Tabaček, Homer), rozhodujúci samostatný nájazd: Michel Miklík. Vylúčení: 4:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Polák (obaja ČR) - M. Novák, Stano, 2170 divákov

Trenčín: V. Kováč - Bobček, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár - Fabuš, Sojčík, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - T. Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, M. Takáč - Dravecký, Zálešák, Jenšík - Mlynarovič, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, D. Pašek, Vorel - Spilár, O. Gmitter, P. Bartoš – Petruška.

V prvej tretine mali viac z hry Trenčania, ktorí boli aktívnejší i strelecky usilovnejší. V 9. min sa pred domácim publikom gólom uviedol Fabuš, ktorý po prihrávke spoza bránky vystrelil z prvej do šibenice Hylákovej svätyne a otvoril skóre - 1:0. Hostia dlho hľadali herný rytmus,
vpredu neboli príliš nebezpeční. Až v druhej tretine aj za pomoci dvoch presilových hier "východniari" pridali a častejšie ohrozovali domáceho brankára Kováča. Snažili sa aj domáci, avšak tým sa nedarilo zužitkovať množstvo presilových hier, preto bol zápas vyrovnaný a skóre stále tesné. Trenčín využil až svoju šiestu presilovku v zápase, keď v 34. min do odkrytej bránky zakončil Tybor - 2:0. Kontaktný gól Košíc však prišiel rýchlo, v 36. min nekompromisne zavesil neustrážený Mlynarovič - 2:1. Tretia tretina bola obojstranne opatrná a poznačená pozorným bránením. Neutíchajúca snaha hostí o vyrovnanie im priniesla ovocie v 54. min, kedy puk odrazený od zadného mantinelu poslal nekrytý Haščák do prázdnej bránky a v presilovke vyrovnal - 2:2. Náznaky ďalších šancí na oboch stranách už k zmene stavu neviedli, preto prišlo na rad predĺženie. V ňom hral Trenčín presilovú hru, ale všetky jeho strelecké pokusy minuli cieľ, takže zápas dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých zvíťazili Košičania 2:1, pričom rozhodujúci premenil Michel Miklík. Okrem neho uspeli za domácich Melichárek a za hostí Bartoš.