Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Vlastný gól rozhodol o prehre Myjavy

Myjava súboj v Moldave nezvládla podľa predstáv a skončila sa tak séria gólmana Solničku bez inkasovaného gólu na 499. minúte. O jediný presný zásah Bodvy sa postaral vlastným gólom Kosík.

Moldava – Myjava 1:0 (1:0)

V studenom počasí sa začal veľmi kvalitný zápas pred skvelou diváckou kulisou. V 9. minúte vyslal ďalekonosnú strelu domáci hráč Nakamura, ale bez úspechu. V 21. minúte mal obrovskú šancu domáci Labun, kde po prihrávke Dupkalu sa ocitol zoči - voči Solničkovi, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď. V 28. minúte padol jediný gól zápasu po rohovom kope Antona Ribára, keď po trme-vrme nešťastne loptu tečoval Kosík, ktorému sa lopta odrazila od stehna za bránkovú čiaru. Domáci sa radovali vlastne vďaka tomuto vlastnému gólu Pavla Kosíka. Druhý polčas bol v réžii domácich hráčov. Súper sa nedostával do výrazných gólových príležitostí. V 57. minúte domáci mali výhodu priameho kopu pred súperovou bránkou, keď Solnička zázračne vyrazil tvrdú strelu Labuna. V 64. minúte mohli domáci zvýšiť skóre po rohovom kope Balata, kde hosťujúci hráč vykopol loptu z bránkovej čiary. V 74. minúte domáci hráči mali obrovskú výhodu pokutového kopu, kde mohli zvýšiť náskok, ale faulovaný hráč Labun nepremenil pokutový kop. Solnička jeho úmysel vystihol a bravúrne jeho strelu zlikvidoval. V závere stretnutia bola hra rozkúskovaná mnohými striedaniami, kde sa už nič vážnejšie nestalo. Tesný náskok si domáci napokon udržali až do konca stretnutia, keď spartakovské strely na domácu bránu v poslednej desaťminutovke zápasu zostali nevyužité. Moldava zvíťazila nad Myjavou 1:0 a vrátila tak kopaničiarom prehru z augusta, kedy Spartak porazil Bodvu rovnakým výsledkom v 6. kole súťaže.

Gól: 28. Kosík (vlastný), ŽK: 35. Ojirogbe, 86. Smrek, 89. De Azevedo - 34. P. Straka, 41. P. Sládek, 57. Kvasnica, 73. R. Častulín, 89. M. Dian, rozhodoval: Molitoris,1150 divákov.

Myjava: Solnička - Kvasnica, Častulín, Černáček, Duga, Sládek, Neoveský (Bruško L.), T.Bruško (Sabo), Straka, Dian, Kosík (Ulrich).

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Nebolo to dnes z našej strany najlepšie. Hoci sme sa chceli v zápase presadiť, nešlo nám to a súper bol namotivovaný. Moldava dala viac srdca do hry. My sme síce hrali slušne, ale nevedeli sme sa dostať do koncovky. Súpera sme do vyslovených šancí nepúšťali, no ani my sme nevedeli ohroziť domáceho brankára. Oni nám hrozili z rýchlych brejkov, kopali aj jedenástku. To, čo nám inokedy padlo, dnes to nešlo. Súper hral obetavo, behal po ihrisku. No sú aj také zápasy, ideme ďalej.“

Ostatné výsledky 17. kola: Michalovce – Petržalka 1:0, Lipt. Mikuláš – Dubnica 1:0, Lučenec – Podbrezová 1:2, Dolný Kubín – Ružomberok B 1:0, SFM Senec – Rim. Sobota 1:0.

12. Liptovský Mikuláš 17 4 4 9 14:25 16

Program 18. kola: Myjava – Dolný Kubín (19. novembra o 13.00 h), Podbrezová – Michalovce, Rim. Sobota – Lipt. Mikuláš, Dubnica – Moldava, Ružomberok B – Lučenec, Petržalka – SFM Senec.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji