Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Štrnásť gólov v sieti Horného Srnia

MO: Na čele prezimujú Kočovce s Tr. Jastrabím bok po boku. Topiaca sa Tr. Teplá zvíťazila až v 16. kole s Veľkou Hradnou. Chocholná-Velčice deklasovala Horné Srnie.

Ján Tuharský (v modrom) sa podieľal na výhre 14:0 štyrmi gólmi.Ján Tuharský (v modrom) sa podieľal na výhre 14:0 štyrmi gólmi. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO FO CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Tr. Jastrabie – Soblahov 3:1 (2:0)

V poslednom jesennom zápase nastúpili mužstvá s cieľom predviesť niečo z futbalovej hry, čo sa podarilo najmä domácemu mužstvu. Tí Soblahovčanov prehrali po všetkých stránkach a zaslúžene zvíťazili.

Góly: M. Kyselica 2, Valko – Šlesár, ŽK: 1:3, ČK: 0:1, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

TR. JASTRABIE: Lobotka – Kobida, Doktor, Mikula, Šebáň, Valko, Kyselica, Žák, Fodrek T., Glasa, Fodrek D. (Koreň).

SOBLAHOV: Hrnčár J. – Šlesár, Jantošovič, Fabo, Pleva, Mrázik, Hrnčár M., Jambor L., Vallo, Jambor M., Huszlicska (Janega).

JÚLIUS GLASA

Kočovce – Veľké Bierovce/Opatovce 2:1 (0:1)

V Kočovciach sa hral otvorený futbal, hostia hrali aktívne s podporou vetra a chceli odčiniť krutú prehru z prvého kola. Domáci proti vetru hrali po zemi technicky a kombinačne. V 6. min sa Hošek vyhol ofsajdovej pasci a postupoval sám na Holíčeka, ale iba ho trafil. V 28. min faulovali hostia v šestnástke Hošeka, ale sám postihnutý penaltu trafil iba do gólmana. Opäť sa potvrdilo futbalové porekadlo, že faulovaný hráč by penaltu kopať nemal. V 32. min sa z hranice šestnástky ujala strela Horňáka. Cez prestávku bolo v domácej šatni umývanie hláv. To nepochopil Pichler, ktorý bol v 50. min po druhej žltej karte vylúčený. Od tohto momentu sa domáci zomkli do výborného kolektívneho výkonu. V 68. min unikol po ľavej strane striedajúci Vavrúš a vyrovnal na 1:1. V týchto chvíľach mali domáci výraznú prevahu. Oživením bol striedajúci Batelka. Hostí v najväčšom tlaku podržal brankár Holíček. V 83. min po ideálnej prihrávke Doboša na Hošeka, ktorý vyzvŕtal obrancov hostí a s prehľadom upravil na konečných 2:1. Zaslúžené víťazstvo domácich, najmä za výkon v druhom polčase, kedy hrali v oslabení. Po jesennej časti sú domáci na čele, najmä za výkony v druhej polovici jesene. Nervózny zápas k spokojnosti zvládol rozhodca Zemko.

Góly: Vavrúš, Hošek – Horňák, ŽK: 4:4, ČK: 1:0, Zemko, 150 divákov.

KOČOVCE: Motola – Pichler, Hanáček, Urban, Belica, Šumaj, Horňák, Doboš, Juriš, Hošek, Maraz (Batelka, Vavrúš, Kozic).

V. BIEROVCE/OPATOVCE: Holíček – Barták, Bulko P., Žúži, Zháňač, Fabián, Breznický, Viršniský, Bulko R., Sivák T., Horňák (Kajaba, Sivák M.).

PETER HRUŠÍK

Zamarovce – Horná Súča 1:3 (1:1)

Hostia sa ujali vedenia po štandardnej akcii s pomocou vetra, na čo domáci rýchlo odpovedali Borisom Drienkom. Po zmene strán domáci dobíjali tridsať minút bránu Hornej Súče. Hostia z ojedinelého protiútoku dali na 1:2. Zamarovčania sa snažili vyrovnať, z čoho vyplynul tretí gól hostí do rozhodenej obrany.

Góly: Drienka B. – Kalík, Kučerák, Pečeňanský , rozhodoval: Koprivňanský, 60 divákov

ZAMAROVCE: Fuksa – Chudý, Vitázek, Zemanovič, Bočík, Myslivec, Fraňo, Drienka T., Chochlík, Drienka B., Drobný (Mikloš, Foltán, Chudík).

HORNÁ SÚČA: Seriš – Kalík, Blaho, Guga F., Dohnan Jo., Pečeňanský, Častulín P., Bartek M., Machara, Lukšo M., Kučerák (Mrázik, Straka, Orság).

ANDREJ STÁNOK

Tr. Teplá – Veľká Hradná 2:0 (2:0)

Teplania v poslednom jesennom zápase s Veľkou Hradnou chceli ukázať, že vedia hrať futbal a už v 1. min Sýkora strelou spoza šestnástky trafil brvno. V 5. min Bagin hlavičkoval do Cabala. V 12. min premenil jedenástku Surovčík po faule na Uhlíka. Po góle sa hra vyrovnala, hostia opticky prevzali iniciatívu, ale do vážnejšej akcie sa nedostali. Naopak Teplania v 35. min po narážačke Čupalka pekne vystrelil, ale vyznamenal sa brankár hostí. O dve minúty po najkrajšej akcii Uhlík s prehľadom zvýšil na 2:0. V 40. min Uhlíkovu strelu kryl brankár hostí. V druhom polčase najskôr Sýkora z ľavej strany tesne minul. V 52. min Surovčík obišiel aj gólmana, ale záhadne šancu nepremenil. V 65. min mali hostia vyloženú šancu na kontaktný gól, ale Teplanom pomohla tyč. V 86. min domáci Kováč nepremenil gólovú šancu. Hostia sa celý druhý polčas snažili, ale Tr. Teplá ich ku gólu nepustila a po solídnom výkone zaknihovali prvé víťazstvo.

Góly: Surovčík, Uhlík, ŽK: 2:3, rozhodoval: Šugra, 80 divákov.

TR. TEPLÁ: Hofer – Baláž, Marušinec, Rychtárech, Michalík, Blaho, Uhlík, Sýkora, Čupalka, Bagin, Surovčík (Kováč, Záhorák).

VEĽKÁ HRADNÁ: Cabala – Kováč Mich., Ježík, Kováč Mart., Masár, Kyjac, Lobotka P., Kováč K., Kováč P., Ježík, Rariga (Lobotka B., Nikolov).

PETER ŠVEC

Tr. Turná – D. Súča 1:1 (1:1)

Prvých tridsať minút sa hral priemerný a opatrný futbal. Obidve mužstvá dobre bránili, čiže všetky lopty končili na šestnástkach. Vzruch priniesla 12. min, keď v pokutovom území bol faulovaný Lapšanský a následný kop úspešne premenil Hasenovič. V 30. min mali domáci sľubnú šancu domáci, keď Hasenovič vysunul Martina Chorváta, no tomu hosťujúci obranca odkopol loptu. V 33. min pokus Patrika Chorváta skončil mimo bránu, o dve minúty taký istý Hasenovičov. V 37. min štandardka domácich, kde Hasenovič pekne našiel Častulína, no jeho hlavička skončila nad bránou. V týchto chvíľach mali domáci prevahu, ale v 38. min bol vysunutý hosťujúci Kramár a hoci na dvakrát , ale prekonal domáceho brankára. V 41. min ďalekonosná strela Martina Chorváta skončila tesne mimo bránu. Druhý polčas kopíroval prvý. V 47. min mali hostia veľkú šancu, keď Kramár sa ocitol sám pred Chochlíkom, no jeho volej skončil vysoko nad bránou. V 57. min mali domáci snáď najväčšiu šancu strhnúť zápas na svoju stranu, keď Lapšanský našiel Patrika Chorváta, no brankár ho vychytal. V 70. min znova domáci v akcii, no Lapšanský ani Hasenovič svoje príležitosti nezužitkovali. V 77. min sa ocitol hosťujúci Hlávek sám pred Chochlíkom, ten však jeho šancu bravúrne zneškodnil. A tak sa posledný zápas v tomto roku skončil remízou.

Góly: Hasenovič – Kramár, ŽK: 2:2, rozhodoval: Tarabus, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík, Častulín, Jančovič David, Kováč Michal, Lapšanský, Sivák Tomáš, Chorvát Martin, Hasenovič, Hrubýk, Chorvát Patrik, Kováč Jakub.

D. SÚČA: Marenčák, Hlávek, Dobo (Zigo), Vasko (Mrázik), Gajdošík Matúš, Trnavský, Pleva, Kramár, Valaštín, Gajdošík Adrián, Vendžúr (Sirotný).

VLADIMÍR CHUPÁČ

Chocholná-Velčice – Horné Srnie 14:0 (7:0)

V predohrávke 16. kola chceli domáci potvrdiť tretie miesto a udržať kontakt s čelom tabuľky. Súper nemal byť problémom. Hostia pricestovali iba s jedenástimi hráčmi a nedokázali odolávať tlaku domácich. Už v 5. min otvoril skóre Juraj Michalec. V 10. min zvýšil strelou k tyči na 2:0 Kozárec Martin. V 12. min Michalec zvýšil na 3:0, v 14. min na 4:0 pridával Ján Tuharský. V 22. min zvyšoval na 5:0 Krajčovič hlavou, v 23. min na 6:0 dával Tuharský. V 37. min zavŕšil hetrik a zároveň uzavrel na polčasových 7:0 Tuharský. V druhom polčase domáci pokračovali v tempe a góly padali ako na bežiacom páse. V 50. min zvýšil na 8:0 kapitán Lobík, v 54. min upravil na 9:0 Adamči. Na 10:0 zvýšil Tuharský a uzavrel svoj gólový účet. V 73. min a v 76. min sa predviedol aj Ladislav Cingel, ktorý zvyšoval na 12:0. V 83. min a v 87. dokončil na 14:0 striedajúci Peter Surovský. Počas celého zápasu sa hral útočný a otvorený futbal pri stálej prevahe domácich. Tí sa chceli výsledkom aj hrou poďakovať fanúšikom, ktorí ich sprevádzali počas celej jesene.

Góly: Tuharský J. 4, Cingel 2, Surovský 2, Krajčovič, Michalec 2, Adamči, Lobík, Kozárec M., hralo sa bez kariet, rozhodoval: Bušo, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Bolo – Margetin, Krajčovič, Kozárec Mar., Lukša, Cingel J., Tuharský J., Adamči, Lobík, Cingel L., Michalec (Papp, Surovský, Zajac).

HORNÉ SRNIE: Martiška – Naňák, Sekula, Papiernik, Švančárek M., Švančárek J., Šimko, Lukajka, Vaško, Galko, Kubíček.

VLADISLAV CHLAPÍK

Bošáca – Dubodiel 1:0 (1:0)

Domáci už v úvode zápasu vyvinuli veľký tlak na hosťujúceho brankára, ale ich strely triafali iba gólmana, alebo šli mimo. Hostia sa osmelili až v 16. min, keď sa ich hráč ocitol sám pred domácou bránou, ale jeho strela mierila vedľa tyče. V 23. min faulovali hostia v pokutovom území a nariadenú penaltu bezpečne premenil Figura st. Aj záver polčasu patril domácim, ale bez gólového efektu. V druhom polčase bola hra rozkúskovaná častými faulami a preto bola úroveň veľmi slabá, ale i tak je víťazstvo domácich zaslúžené.

Gól: Figura st. (11 m), ŽK: 3:2, rozhodoval: Bulko, 150 divákov.

BOŠÁCA: Janega P. – Staňák, Bero, Ochodnický P. ml., Ochodnický P. st., Figura ml., Kostelan M., Kusenda, Vavro, Janega M., Figura st. (Mihala, Kostelan M., Krivý A.).

DUBODIEL: Petrík M. – Červený J., Kováč, Doktor, Janík A., Petrík S., Kúdela, Janík B., Knoll, Hostačný, Baláž (Koreň T., Petrík V., Červený M.).

VLADIMÍR KOZÁČEK

Očkov – Kálnica 3:1 (2:1)

Zápas sa začal z pohľadu domácich nervózne. Prvú gólovú šancu z 5 m nepremenil domáci Omasta. Potvrdilo sa pravidlo nedáš- dostaneš a hostia z ojedinelého útoku otvorili skóre Važanom – 0:1. Gól hostí naštartoval Očkov, ktorý do polčasu po krásnych kombináciách dokázali vyrovnať gólom D. Čechvalu. Na polčasových 2:1 upravil Tomáš Omasta. Po zmene strán začali domáci vo veľkom štýle, kedy nedovolili hosťujúcemu tímu vypracovať si šance a nátlakovou hrou ich zavreli na vlastnej polovici ihriska. Výsledkom toho boli štyri nepremenené šance domácich a po akcii na jeden dotyk dokázal skórovať Lukáš Ščepko, čím uzavrel skóre zápasu na 3:1. Očkovskí futbalisti ďakujú fanúšikom za vytrvalé povzbudzovanie.

Góly: D. Čechvala ml., Omasta, L. Ščepko – Važan, ŽK: 2:1, 110 divákov.

PATRIK VALO

1. Kočovce 16 11 2 3 56:24 35 (+11)

2. Trenč. Jastrabie 16 11 2 3 27:17 35 (+11)

3. Chocholná-Velčice 16 11 0 5 59:17 33 (+9)

4. Trenč. Turná 16 9 4 3 44:18 31 (+7)

5. Dolná Súča 16 9 2 5 29:26 29 (+5)

6. Očkov 16 9 1 6 34:28 28 (+4)

7. Bošáca 16 7 2 7 31:29 23 (-1)

8. Dubodiel 16 7 2 7 26:30 23 (-1)

9. V. Bierovce/Op. 16 7 1 8 25:34 22 (-2)

10. Horná Súča 16 6 1 9 24:29 19 (-5)

11. Kálnica 16 4 7 5 18:25 19 (-5)

12. Soblahov 16 6 0 10 33:33 18 (-6)

13. Veľká Hradná 16 5 3 8 20:29 18 (-6)

14. Zamarovce 16 5 3 8 24:45 18 (-6)

15. Horné Srnie 16 2 3 11 24:58 9 (-15)

16. Trenč. Teplá 16 1 3 12 20:52 6 (-18)

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.