Nemšová je už na vypadnutie

III. liga: Novomešťania gólom Tuschela v poslednej minúte ratovali bod a zosadili juniorov Slovana z prvého miesta. Nemšová sa prepadá. Už je na zostupovom 15. mieste.

III. liga: Novomešťania gólom Tuschela v poslednej minúte ratovali bod a zosadili juniorov Slovana z prvého miesta. Nemšová sa prepadá. Už je na zostupovom pätnástom mieste.

Nové Mesto nad Váhom - Slovan juniori 3:3 (2:2)

Stretnutie s prvým mužstvom tabuľky prinieslo od prvých minút zaujímavý a kvalitný futbal. Akcie sa striedali na oboch stranách . Boli to však hostia, ktorí otvorili skóre v 15. min, po dorážke sa presadil Jánošík 0:1 . O dve minúty neskôr kryl strelu Rusnáka brankár hostí. V 22. min stretnutia sa výborne zorientoval v šestnástke Lukáš Šebek a vyrovnal na 1:1.

Hostia využívali rýchle protiútoky a tak už 25. min sa skóre stretnutia opäť menilo. V rozhádzanej domácej obrane sa presadil Kordič 1:2 . Po inkasovanom góle domáci viac zabrali a vytvorili si viacero sľubných príležitostí. Keď už mužstvá mysleli na prestávku presadil sa domáci Lukáš Šebek a v 43. min vyrovnal na 2:2. Hráči AFC si i po prestávke vytvárali príležitosti, no mali smolu na kopačkách keď v 60. min Kovařík nastrelil tyč slovanistickej brány.

V ďalších minútach sa nepresadili Hikel ani Kovařík . Hostia vyrážali do nebezpečných rýchlych protiútokov . Nádherná strela v 76. min Lukáša Šebeka skončila len na brvne brány hostí . Prišli však i minúty hostí . Najskôr v 80. min išiel Peňaška sám na brankára domácich Korčeka, no ten s prehľadom zabránil gólu . O šesť minút neskôr sa Peňaška presadil v ofsajdovej situácii a bolo 2:3 . Domáci , ktorí dali do hry i srdiečko nakoniec v záverečnej minúte vyrovnali na 3:3 , keď úspešným strelcom bol Tuschel .

Góly: 22. a 43. L. Šebek, 90. Tuschel – 15. Jánošík, 25. Kordič, 86. Peňaška, ŽK: Drahno, Končitík, Horčičák, L. Šebek – Štrba, Teixeira, Bagi, Fekete, rozhodoval: Jánoš, 200 divákov.

AFC: Korček – Drahno, Končitík, Marček, Hikel, Rusnák (87. Lopušan), Kutaj (46. M. Šebek), Horčičák , Tuschel, Kovařík, L. Šebek, tréner: M. Lintner. SLOVAN: Gabriš – Baláži (60. Štrba), Vaniš, Teixeira, Cingel (46. Vrablec), Jánošík, Bagi (62. Fekete), Uhlík, Čejtei, Kordič, Peňaška.

Nemšová – Šamorín 2:3 (2:1)

Do zápasu vstúpili domáci lepšie. V 2. min sa lopta dostala k B. Ďurišovi, jeho strelu spod brvna Pentek vytlačil na roh. V 6. min sa domáci prezentovali kombinačnou akciou, na konci ktorej bol Fabuš, ale z uhla trafil iba tyč. Postupom času dávali o sebe vedieť aj hostia, hra sa ale odohrávala bez výraznejších šancí. V 27. min po centri Fabuša a hlavičke Tršku sa presadil P. Ďuriš.

Z následnej akcie sa na päťke presadil Kuba. V 36. min sa skóre menilo opäť v prospech Nemšovej, keď center Ďuďáka preletel až k Červenému a ten zo 7 m prekonal Penteka. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom výborne, tí nemilosrdne trestali. V 53. min sa cez pravú stranu preštrikoval Hulínek a krížnou strelou nedal Bobotovi šancu. O dve minúty na to sa do úniku dostal Kuba a prízemnou strelou vsietil svoj druhý gól v stretnutí.

Po hodine hry tvrdá strela Schiszlera pohladila pravú tyč. V 66. min sa po centri P. Ďuriša dostal k hlavičke Fabuš, no Pentek vyrazil na roh. Domáci si vypracovali niekoľko štandardných situácii, no všetky sa skončili bez gólového efektu.

Góly: 27. P. Ďuriš, 36. Červený – 28. a 55. Kuba, 53. Hulínek. R Jurenka, ŽK: Kopačka – Czinege, Pelegríny, Kuba, Špánik. 200 divákov.

FKS: Bobot – Schiszler, Kresánek, Kopačka, Ďuďák, P. Ďuriš, B. Ďuriš (76. Kozic), Holiš, Červený (72. Jakúbek), Fabuš, Trška. Tréner S. Ďuriš. ŠTK: Pentek – Kopúň, Marušin, Staško, Fulmek, Nezovský (78. Ďurech), Špánik, Czinege (89. Kučera), Pelegríny, Hulínek, Kuba. Tréner V. Koník.

Ostatné výsledky: Trnava B – Nové Zámky 0:3 (0:2), góly: 11. Fiala, 45. R. Cingel, 64. Bališ, Púchov – Vráble 2:1 (1:0), góly: 39. a 90+. (11 m) Pilát – 66. Sepeši, Topoľčany – Moravany 1:0 (1:0), gól: 33. Bošanský (11 m), FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Vrbové 3:0 (2:0), góly: 15. Lancz, 31. Gajdoš, 79. Košút, Pezinok – Nitra jun. 0:4 (0:2), góly: 33. Zelenický, 41. a 77. Gajdošík, 73. Paukner, Dunajská Lužná – Sereď 0:0.

1. Šaľa 15 11 0 4 32:16 33 (+12)

2. Slovan jun. 15 9 4 2 36:23 31 (+7)

3. Šamorín 15 9 2 4 27:12 29 (+5)

4. Pezinok 15 8 2 5 17:17 26 (+2)

5. Trnava B 15 7 2 6 31:21 23 (+2)

6. Nové Mesto15 6 4 5 24:24 22 (+1)

7. Sereď 15 6 3 6 25:21 21 (-3)

8. Dun. Lužná 15 6 3 6 10:18 21 (0)