Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Z B. Bystrice bez gólu aj bodu

Dukla v Banskej Bystrici prehrala 0:3, keď nezvládla záverečnú tretinu.

Trenčania v B. Bystrici prehrali 0:3.Trenčania v B. Bystrici prehrali 0:3. (Zdroj: SITA)

HC ď05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 47. J. Sýkora (Češík), 49. Tománek (T. Hričina), 54.
T. Hričina (Tománek, Cebák). Vylúčení: 5:7, navyše: Jokila a Krisstoffersson (obaja Banská Bystrica) za nešp, správanie na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Baluška - Orolin, J.
Tvrdoň, 1517 divákov.

Banskobystričania, nabudení piatkovým víťazstvom nad lídrom so Skalice, chceli pokoriť aj ďalší kvalitný celok z vrchných priečok extraligy z Trenčína a podriadili tomu aj taktiku. V prvej tretine mali domáci viac šancí i miernu prevahu, ale brankár Kováč neriešil obzvlášť nebezpečné situácie. V 6. min sa však ako prví hostia dostali do slušnej príležitosti, keď A. Šťastný unikol po ľavej strane až pred Chorošuna, ale neprekonal ho. Na opačnej strane o dve minúty neskôr zavaril brankárovi Dukly Kútny, dostal za jeho chrbát puk, ale v bránkovisku ho nemal kto posunúť za čiaru. V 10. minúte hrozili "barani" v presilovke, Kútny prestrčil z medzikružia puk k Češíkovi, ktorý sa pohotovou strelou pri pravej žrdi nepresadil pred Kováčom. V 15. a 20. minúte to skúšal Kokavec z ľavého kruhu, ale ani on dobrými strelami nenašiel recept na gólmana hostí.

Aj v druhej tretine pokračoval viac bojovný hokej. Iba málo momentov zaujalo, napríklad v 25. min Kopecký prešiel po ľavej strane, prihral na pravú Radulayovi a jeho tvrdú strelu zneškodnil Chorošun. O tri minúty neskôr Tománek vysunul Jokilu do šance, ale pri zakončení prišiel o puk. Nebezpečná bola presilovka Trenčanov v 29. minúte, Bolf od modrej čiare poriadne zamestnával defenzívu baranov i brankára. V druhej polovici zápasu to skúšali pred Kováčom Češík s Kútnym, ale ani trenčiansky gólman sa nedal prekvapiť, zahriala ho aj strela Tománka v 38. minúte z hornej časti pravého kruhu.

Až v tretej tretine diváci videli kvalitnejší hokej, hlavne z domácej strany. Do vedenia sa mohol dostať Trenčín, zásluhou Tvrdoňa v 45. min, no z dvoch metrov neprekonal Chorošuna. O dve minúty sa však dostali do šance domáci hokejisti, po vhadzovaní najprv Češík neuspel pred Kováčom, ale k odrazenému puku sa dostal Sýkora, ktorý bekhendom poslal puk do ľavého horného rohu trenčianskej bránky. Baranov gól nabudil a v 49. min aktivita priniesla aj druhý gól, keď Tománek prešiel od mantinelu až pred bránku a na dvakrát prekonal Kováča. Hostia ešte mohli znížiť, ale pred Chorošunom neuspel Daňo a po ňom ani pri ľavej žrdke Pardavý. V 54. min z pravej strany vystrelil Tománek, Kováč vyrazil puk rovno pred Hričinu a ten sa nemýlil - 3:0. V 57. min sa ešte Kútny rútil sám na brankára Kováča, ale neuspel. V závere pribudlo nervozity, hlavný rozhodca Vladimír Baluška vylúčil niekoľkých hráčov za hrubosť, ale na skóre to nič nezmenilo.

Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Haverinen, Kolba, P. Huba, Kubka, Cuník, Paľov, Bambúch - Tománek, Jokila, T. Hričina - J. Sýkora, Češík, Kútny - Marcinek, Heizer, Krisstoffersson - F. Novák, Petro, M. Kokavec.
Trenčín: V. Kováč - Bolf, Gabriš, Hlubuček, E. Bednár, Martin Chovan, Imrich, Štindl - Pardavý, M. Daňo, T. Melichárek - Tybor, Sojčík, R. Tvrdoň - O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.