Na čele severu Melčice-Lieskové, Horná Streda zvíťazila aj s desiatimi hráčmi

II. triedy: Melčice-Lieskové si víťazstvom so Záblatím vybojovali titul jesenného majstra. V južnej triede jasným jesennýám majstrom ako aj pred rokom Turá Lúka.

II. sever

Nová Ves jun. – Drietoma 4:1 (2:0)

V poslednom zápase jesene nastúpili domáci v optimálnej zostave, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Už v 3. min po vyrazenej strele Vráblica brankárom otvoril skóre Nemšák. Domáci sa lepšie pohybovali, vyhrávali osobné súboje a strelecky sa darilo najlepšiemu hráčovi na ihrisku Vráblicovi, ktorý svoj výkon spečatil troma gólmi. Hostia v 62. min po akcii Filáčeka skorigovali strelou Gabrhela.

Góly: Vráblic 3, Nemšák – Gabrhel T., rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

PAVEL PRISTAŠ

Mn. Lehota – Svinná 2:1 (2:0)

Góly: Bachynec P., Alakša - Krpelan, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

JÁN LACO

Mel.-Lieskové – Záblatie 1:0 (1:0)

Zápas sa odvíjal väčšinou medzi šestnástkami s minimom šancí. Z ojedinelej šance skóroval Beháň. K zbytočne nervóznemu priebehu zápasu prispel aj rozhodca nepresnými verdiktami. Domáci si bojovnosťou ustrážili víťazstvo.

Gól: Beháň, rozhodoval: Čič, 120 divákov.

MARIÁN SPAČEK

Ivanovce – Opatová 1:2 (1:1)

Góly: Fabián – Zubo, Gallo

Kľúčové – Skalka 0:0

V susedkom derby sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Hostia začali lepšie a vypracovali si nieľkoko šancí a dokonca sa im podarilo skórovať, ale rozhodca gól pre ofsajd neuznal. Kľúčové hru do polčasu vyrovnalo a zásluhou priamych kopov si vypracovalo niekoľko šancí. Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal s množstvom súbojov. Remíza je spravodlivá.

Rozhodoval: Bečka, 100 divákov.

MARTIN KLAČMAN

Bobot – Selec 3:0 (1:0)

Posledné kolo pred zimnou prestávkou privítal Tatran mužstvo z chvosta tabuľky. Domáci od úvodných minút kontrolovali priebeh stretnutia. Prvý gól vsietil Kožej po individuálnej akcii z pravej strany ihriska. Po zmene strán naďalej dominovali domáci, ktorí zvýšili náskok v 58. min. Po centri do malého vápna najvyššie vyskočil Ondrej Kožej a rozvlnil sieť za brankárom Selca. V 71. min obranca hostí prihral v svojej šestnástke na nohu dôrazného Poláčka, ktorý neomylne pridal tretí gól. Bobot ako nováčik súťaže zaknihoval ďalšie dôležité víťazstvo a uzatvoril svoju vydarenú jesennú časť.

Góly: Kožej 2, Poláček, rozhodoval: Šugra, 60 divákov.

(BM)

Neporadza – D. Poruba 2:2 (0:1)

V poslednom domácom zápase jesene sa od začiatku hral vyrovnaný futbal. Hostia sa ujali vedenia v 30. min, keď pokutový kop premenil Ivan Suchý. V druhom polčase sa domáci nemohli dostať do rytmu a hostia v 55. min zvýšili po brejku na 2:0. Už si hostia mysleli, že majú tri body v suchu, ale mýlili sa. V 85. min znížil strelou Hoššo a v 88. min vyrovnal hlavou Rychtárech. Remíza je zaslúžená.

Góly: Hoššo, Rychtárech M. – Suchý I., Punček, rozhodoval: Ježík, 80 divákov.

(DLA)

1. Melčice-Lieskové 13 8 1 4 30:24 25 (+7)

11. Drietoma 13 4 5 4 22:22 17 (-1)

12. Nová Ves jun. 13 3 2 8 19:34 11 (-10)

13. Ivanovce 13 3 0 10 15:38 9 (-9)

14. Selec 13 2 0 11 13:34 6 (-15)

II. juh

Polianka – Brestovec 0:0

V Polianke sa hral zápas kvalitnej úrovne. V prvom polčase mali z hry viac hostia, no nedokázali svoju aktivitu pretaviť do gólového efektu. Po prestávke domáci pridali na obrátkach, ale ani im sa nepodarilo streliť jediný gól, ktorý by znamenal víťazstvo. Rozhodoval: Fulier, 150 divákov.

MILOŠ TALLO

Stará Turá B – Brezová 2:1 (0:0)

Prvý polčas bol v znamení miernej prevahy domácich, ale bez výraznejších šancí. Staroturanci ohrozili hostí najmä po štandardných situáciách. Hostia mali na konci polčasu peknú šancu, ale domáci ju v skrumáži odvrátili. Do druhého polčasu domáci kolektív prestriedal troch hráčov a v prvých 15 minútach získali výraznú prevahu, ale bez efektu. Naopak hostia podnikli rýchly brejk do otvorenej obrany a na tri dotyky po osi Tománek – Hrdlička druhý menovaný otvoril skóre. Turá ešte viac pritlačila, ale Brezová v priebehu nasledujúcich piatich minút mali po vydarených kontrách možnosť rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Vyloženú šancu mal Hrdlička a o chvíľu na to zasiahol Oravec. Domáci naďalej bojovali a po chybe obrany Ľubo Sládek obišiel aj brankára a vyrovnal – 1:1. Päť minút pred koncom po závare v šestnástke hostí prišiel faul na Borchu. Zodpovednosť zobral na seba kapitán Ján Kolárik a zabezpečil domácim dôležité tri body.

Góly: Sládek, Kolárik J. (11 m) – Hrdlička, rozhodoval: Jurčík, 50 divákov.

RUDOLF GAJDOŠ

Turá Lúka – Hrádok 5:0 (2:0)

Domáci hráči sa prvých 25 minút len zastreľovali a z troch šancí nepremenili ani jednu. A tak prvý gól padol až v 28.minúte, keď sa po akcii z ľavej strany presadil Holič. 1:0. V 31.minúte kopali domáci priamy kop z pravej strany, najvyššie vyskočil stopér Stančík a hlavou upravil na 2:0. Potom mali domáci hráči ešte dve šance, ale polčasový stav sa už nezmenil. Za zmienku stojí pekná strela hosťujúceho Drobného, ktorú ale brankár Černák vyrazil na rohový kop. Po polčase sa hral pekný futbal s lepším držaním lopty na domácej strane a v 69.minúte po rohovom kope dal hlavou Martin Poláček na 3:0. V rozpätí 70.minúty až 75.minúty domáci tréner Pavol Janega vystriedal troch hráčov, keď príležitosť dostali mladí hráči, ktorí sú ešte v dorasteneckom veku, ale hrali dobre a prispeli k pekným akciám domácich. V 81.minúte prišla krásna akcia po ľavej strane, kde po hraní na jeden dotyk prešiel do šestnástky Šarudi, miesto strely ešte nezištne prihral voľnému Bučekovi, ktorý do prázdnej brány skóroval. 4:0. Posledný gól padol v samom závere, keď tečovaná strela Vaváka skončila lobom v sieti bezmocného brankára Kucharoviča. 5:0. Tak domáci hráči nenechali nič na náhodu a po vysokej výhre zaslúžene prezimujú ne čele tabuľky.

Góly: Holič, Stančík, M. Poláček, Buček, Vavák.

MZŠ

Bzince – H. Streda 1:2 (1:1)

Posledný zápas jesene domácim nevyšiel. Hostia nastúpili iba desiati, avšak aj tak s prehľadom kočírovali hru. Horná Streda sa ujala vedenia v 30. min, o päť minút domáci vyrovnali na polčasových 1:1. V druhom polčase Bzince zahodili niekoľko príležitostí, čo sa im napokon vypomstilo, keď v 86. min hosťujúci kapitán Andrej Šupka strelil víťazný gól Hornej Stredy. Skúsenejší hostia zvíťazili zaslúžene.

Góly: Carvalho P. – Luštík, A. Šupka, rozhodoval: Podmajerský, 100 divákov.

IVAN KUHAJDA

Tr. Bohuslavice – Hrašné 3:1 (1:0)

Zápas prebiehal od úvodnej minúty vo veľkom nasadení, kde hostia mali niekoľko vyložených šancí. Domáci v závere polčasu vsietili prvý gól. Po prestávke pokračoval v dobrom tempe a Bohuslavičania pridali ďalšie dva góly, na čo Hrašné skorigovalo výsledok gólom Farkaša na konečných 3:1.

Góly: Bližniak 2, Hrehor – Farkaš, rozhodoval: Ďurech, 150 divákov.