Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Častkovce aj Trenč. Stankovce víťazne

Futbalisti Častkoviec zvíťazili v Gbeloch. Trenčianskostankovčania prelomili domácu smolu v zápasoch s Novou Dubnicou a porazili ju 2:1.

Gbely – Častkovce 0:2 (0:1)

Obe mužstvá potrebovali bodovať. Domáci sa snažili otvoriť skóre ako prvý, keď v 6. minúte Gál nepremenil samostatný nájazd. O 4. minúty neskôr zahodil aj druhú gólovku. 20. minúte zahrávali hostia rohový kop a nikým nestrážený Miklovič otvoril skóre. Útoky sa striedali na oboch stranách, ale brankári si dávali pozor. V 87. minúte sa po prieniku po pravej strane presadil Madro a poistil výhru lídra.

Góly: 20. Miklovič, 78. Madro, R. Krč-Konečný, ŽK: Dvořák – Čechvala, 120 divákov.

GBELY: Lánik – Mihál, Rosa, Trčka, Rampáček, Dvořák, Žáček (75. Karas), Križan, Eisner, Zajíček, Gál. ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák (70. Luza), Gono, Osudský, Havier, Čechvala, Meliš, Gostelán, Štepko (87. Herák), Madro, Miklovič. STANISLAV CIBULKA

Tr. Stankovce – Nová Dubnica 2:1 (2:1)

V dlhoočakávanom derby sa snažili domáci zrušiť sériu neúspešných výsledkov s Novou Dubnicou, ktorá im herne nesedí. Stankovce mali raketový nástup do stretnutia, keď už v 30 sekunde otvoril skóre Sedláček. V 31. min hostia z pokutového kopu vyrovnali, keď úspešným realizátorom bol Ranuša. Radosť hostí z vyrovnania trvala iba 8 min, keď v 40. min gólom do šatne sa presadil Puna, čo bol ako sa neskôr ukázalo rozhodujúci moment. Hostia hrali dosť nečisto, čoho výsledkom bolo veľké množstvo kariet a keby bol rozhodca prísnejší, mohlo sa aj červenať.

Góly: 1. Sedláček, 40. Puna – 31. Ranuša (11 m), ŽK: Ježík, Viskupič – Burdej, Dado, Švikruha, Bortel. Rozhodoval: Sládek, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík, Koprivňanský (87. Anina), Bulko, Hudec, Poštrk, Sedláček (62. Viskupič), Schlesinger, Taraba, Navrátil, Puna. NOVÁ DUBNICA: Urminský – Burdej, Kosiba, Štiffel, Dado (74. Ježík J.), Ďuriš P. (58. Matejovič), Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Bortel (84. Suchý). IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Nitrianske Pravno – Horné Obdokovce 2:1 (0:0), góly: 50. Haluš, 79. Miro Jamrich - 90. Uhlík, Nováky – Partizánske 2:2 (0:1), góly: Kaman 2 – Badinský, Slivka, Lehota p/Vt. - Bošany 2:0 (2:0), góly: 22. Jakubis, 43. Šimko, Beluša – Holíč 2:0 (0:0), góly: 48. M. Hrnčík, 52. Jánoško, Led. Rovne – Kanianka 3:1 (1:0), góly: 18. Zábojník, 50. Detko, 88. Lukšík (11 m) - 59. Khadir, D. Vestenice – Prečín 1:1 (1:1), góly: 37. Dvonč – 19. Vicena.

1. L. Rovne 12 10 1 1 25:6 31 (+10)

2. Častkovce 12 9 2 1 25:8 29 (+14)

3. Beluša 12 9 1 2 27:9 28 (+7)

4. Holíč 12 6 2 4 20:15 20 (+2)

5. T. Stankovce12 5 4 3 21:16 19 (-2)

6. D. Vestenice12 5 2 5 15:16 17 (-1)

7. H. Obdokovce12 4 4 4 17:12 16 (+1)

8. N. Dubnica 12 4 4 4 22:18 16 (-2)