Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Dukla opäť prehrala, tentoraz po predĺžení

Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v štvrtom zápase v rade. Tentokrát bola nad ich sily Nitra.

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly:
20. M. Hruška (T. Hrnka, Fojtík), 48. Ďurák (G. Saliji, Mašlonka), 51. S. Saliji (Ďurák, Podstavek), 63. M. Štefanka (M. Hruška, P. Barinka) - 12. Tybor (R. Tvrdoň, A. Šťastný), 33. Tybor (R. Tvrdoň), 52. R. Tvrdoň (Tybor, A. Šťastný). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ru. Lauff - Bogdaň, V. Smerek, 2138 divákov.

Prvú sľubnú príležitosť si v 3. minúte vypracoval domáci Samir Saliji, no svoj únik po pravej strane nezakončil gólovo. Hostia postupne prevzali iniciatívu, ktorá vyvrcholila v 12. minúte. Po chybe domáceho obrancu za vlastnou bránkou posunul Tvrdoň puk Tyborovi a ten zblízka prekonal Penkera - 0:1. Náskok hostí mohol byť o pár sekúnd už dvojgólový, Gašparovič však nepridal po individuálnej akcii nemieril presne a úspešný nebol ani Sojčík pri svojom pokuse o blafák. Domáci sa vyrovnania dočkali päť sekúnd pred koncom prvej tretiny. Fojtík s Hrnkom sa postarali o závar pred Hiadlovským a obranca Hruška namieril presne - 1:1.
Domáci vstúpili do druhej tretiny s viditeľnou snahou o ďalší gól. Výbornú príležitosť mal Čaládi, no z ostrého uhla už nedokázal presne zakončiť. Úspešný nebol medzi kruhmi M. Štefanka ani Garip Saliji, ktorý tiesnený pred Hiadlovským nemohol ideálne zakončiť. V 33. minúte ušli do brejku Tvrdoň a Tybor a po presnej strele druhého menovaného sa Dukla opäť ujala tesného vedenia - 1:2 Domáci sa vyrovnania dočkali v 48. minúte. V jednej z mnohých presiloviek sa k puku dostal obranca Ďurák a jeho tvrdá strela skončila v trenčianskej bránke. O tri minúty neskôr Nitra prvý raz v zápase viedla, aj tretí gól dala v presilovke. Podstavek posunul pred bránkou puk Samirovi Salijimu, ktorý zblízka nemohol nedať - 3:2. Tesný náskok však zverencom Jána Jaška dlho nevydržal. V 52. minúte potrestal nitriansku chybu v defenzíve Tvrdoň. V ďalšom priebehu tretej tretiny si už mužstvá nevypracovali výrazné strelecké príležitosti, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom po faule na Barinku hrali domáci presilovku, v ktorej Štefanka tečoval Hruškovu strelu - 4:3. Bod naviac tak zostal v Nitre.

Nitra: Penker - König, M. Hruška, Rais, Ďurák, Árvay, J. Polák, M. Bača - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, T. Hrnka, Čaládi - M. Mašlonka, Uhnák, Šumichrast.
Trenčín: Hiadlovský - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Trefný, Bolf, Hlubuček, Štindl, Imrich - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, A. Šťastný, R. Tvrdoň - M. Filo, J. Gašparovič, T. Melichárek - Radulay, M. Daňo , P. Kopecký.

Povedali po zápase:

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Dnes sme bod nezískali, ale stratili sme dva. Za stavu 2:1 sme mali možnosť dať aj tretí gól, no namiesto toho sme inkasovali. Ukázali sme, že hoci sme v istom kŕči, chceme sa so situáciou popasovať. Inkasované góly padali po našich chybách, no treba byť pozitívny. Veľká väčšina hráčov z tímu ukazuje veľkú vôľu po víťazstve."

Ján Jaško, tréner Nitry: "Hoci sme vyhrali, ešte stále nás čaká veľa práce. Presadili sme sa síce v presilovkách, no aj v tomto smere máme na čom popracovať. Prvá polovica druhej tretiny bola v našej réžii. Som rád za víťazstvo."