Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Prvá prehra Častkoviec, bez bodu aj Tr. Stankovce

Častkovce v súboji o vedúcu pozíciu podľahli pred domácim publikom Lednickým Rovniam. Tr. Stankovce prišli o bod v nadstavenom čase.

Častkovce – Led. Rovne 0:1 (0:1)

V šlágri kola mali úvodnú šancu domáci, ale po Hevierovej akcii Ščepkovu delovku k tyči Kováč chytil. V 33. min po centri Tomanu si Lipták nabehol a hlavičkou poslal hostí do vedenia. Úvod druhej časti patril domácim, ale Ostrovského delovku Kováč vyrazil. V 51. min Ostrovského priamy kop skončil na tyči. V 69. min po skrumáži v šestnástke nevyužil šancu ani Ščepko a vzápätí ani Čechvala. V 89. bol faulovaný Čechvala v pokutovom území, ale kopal sa iba priamy kop za hranicou šestnástky. Záverečný tlak domácich gól nepriniesol a tak sa Lednické Rovne stali novým lídrom 4. ligy severozápad.

Gól: 33. Tomana, ŽK: Rusnák, Ostrovský – Detko, Šebo. Rozhodoval: Španka, 150 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Miklovič, Osuský, Trebatický, Čechvala, Meliš, Herák (53. Kostelan), Ščepko, Hevier, Ostrovský. LED. ROVNE: Kováč – Lipták (81. Ptáček), Lukšík, Kresáň, Šebo, Zábojník, Detko (90. Kebis), Kadlec, Tomana, Lukaštík, Šebo (62. Palasziewicz). PETER HALIENKA

Holíč - Tr. Stankovce 2:1 (0:1)

Tabuľkový susedia sa stretli v Holíči. Domáci so svojim súperom nevyhrali v rátane pohárových v posledných štyroch zápasoch. Stretnutie sa nieslo v duchu slabej streleckej potencie. V 19. min. tiesnený Strapko iba o milimetre minul Tretinárovu tyč. Boli to však hostia ktorí otvorili skóre, keď v 23. min. využili zle zahraný ofsajd systém a z brejku Schlesinger prelobovali Myšáka - 0:1.V 35. min. ani hostia a ani domáci Uher nevyužili sľubné príležitosti. Prišli na rad i karty, keď v 35. min. videl domáci Strapko za faul ŽK, no oplácanie stálo Hrbasa ČK. Pred koncom polčasu ešte hostia rozvlnili sieť, no bolo to z ofsajdu. Domáci v číselnej prevahe hrali celý druhý polčas, no dlho to nevedeli využiť. Nepresnosť v prihrávkach a slabá strelecká aktivita, keď do priestoru brány nemierili žiadne strely, ich dostávali pod psychický tlak. Uvoľnenie priniesla nevinná akcia v 63. min., ktorú Ružička zakončil gólom na 1:1. Posledných 10 minút sa hralo iba na polovici hostí, ktorí iba odkopávali. Hral sa už nadstavený čas, keď do behu dostal loptu striedajúci Palkovič a krásnou strelou dal víťazný gól Holíča - 2:1. To, na čo Holíčania doplatili v posledných dvoch stretnutiach, im teraz body prinieslo.

Góly: 63. Rúžička, 90.+ Palkovič - 23. Schlesinger, ŽK 3:1 Václavík, Strapko, Múčka – Puna, ČK 0:1 (Hrbas), pred 200 divákmi R Kozolka.

HOLÍČ: Myšák - Kubinec (65. Palkovič), Studenič, Ružička (69. Múčka), Šefčík, Uher (76. Irša), Nečas, Václavík, Ličko, Mráz, Strapko, tréner Ladislav Libuša. TR. STANKOVCE: Tretinár - Ježík, Koprivňanský (87. Dvorský), Puna (79. Minaroviech), Hudec, Poštrk, Sabatkla (89. Marček), Schlesinger, Hrbas, Navrátil, Brandis. IVAN ZBORIL

N. Dubnica – Gbely 4:0 (1:0)

Pred 200 divákmi začali domáci svižne. Basila trafil do Lánika a Vaško z 20 metrov po priťuknutí Ranušu opečiatkoval brvno. V 10. min po faule na Ranušu si za obranu na center Švikruhu nabehol Vaško, no jeho úmysel o lob Lánik vystihol. O päť minút po Ranušovom rohu využil po Švikruhovej hlavičke hlavou Prekop. V 20. min hostia pohrozili po kolmej akcii Križanom, ale strela letela tesne vedľa. V 27. min Švikruha tesne minul roh brány. Po skrumáži v 33. min Prekop trafil žrď a dorážku Vaška Lánik bravúrne vyrazil. Po dlhom pase Švikruhu v 48. min a Bortelovom priťuknutí dorážal loptu do prázdnej brány Prekop. Dadove dlhé auty robili súperovi problémy, čo využil v 57. min Bortel krížnou strelou na 3:0. V 74. min sa prebrali aj vlažní hostia a po dlhom pase Gál nastrelil žrď. V 90. min po Basilovom centri si Vaško prebral loptu a povedľa brankára pridal štvrtý gól.

Góly: 15. a 48. Prekop, 57. Bortel, 90. Vaško.

N. DUBNICA: Kolárik – Ježík, Kosiba (75. Matejovič), Štiffel, Dado, Bortel (68. Suchý), Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Vaško. GBELY: Lánik – Mihál, Kollár, Trčka (Dvořák), Rampáček, Rosa, Bolebruch, Križan, Eisner, Gál, Zajíček. (PŠ)

Ostatné výsledky: Partizánske – Lehota p/Vt. 2:1 (2:1), góly: 5. Kaplán (11 m), 31. Badinský – 44. Jakubis (11 m), Bošany - Nitr. Pravno 3:0 (2:0), góly: 12. Minarovič, 19. Ľ. Bulák, 57. Murko, H. Obdokovce – Prečín 2:0 (0:0), góly: 64. Uhrík, 82. Rusňák (11 m), Kanianka – Nováky 2:0 (1:0), góly: 20. a 56. P. Richter (oba z 11 m), Beluša – D. Vestenice 3:2 (3:1), góly: 13. Jurga, 23. Jánoško, 38. Peter Vavrík – 37. vlastný, 67. Masár.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 250

Únia miest Slovenska žiada vládu, aby celoplošné testovanie zodpovedne prehodnotila

Únia podporuje dnešné vyhlásenie prezidentky k celoplošnému testovaniu.

Dubnická radnica vymení za 35.000 eur takmer 40-ročné oplotenie materskej školy

Mesto Dubnica nad Váhom vymení takmer 40-ročné oplotenie materskej školy Centrum II.

Práce v hodnote viac ako 55-tisíc eur by mali trvať tri týždne.

Javorinská ulica bude mať nový povrch, trenčianska radnica na to využila štátnu bezúročnú pôžičku

Trenčianska radnica pokračuje vo využívaní finančných prostriedkov zo štátnej bezúročnej pôžičky, ktoré získala od ministerstva financií.

V okrese Myjava bude testovanie v obciach trvať väčšinou jeden deň

V okrese Myjava sa vo väčšine obcí uskutoční celoplošné testovanie v priebehu jedného dňa. Zo 17 miest a obcí sa budú môcť obyvatelia otestovať v priebehu dvoch dní v siedmich.