Prekvapivá prehra so Záhorákmi

Hokejisti Dukly Trenčín nezakončili týždeň podľa prestáv. S mužstvom zo Záhoria prehrali 2:4, keď o víťazstve hostí rozhodla prvá tretina.

Dukla so Skalicou nevzládla prvú tretinu, ktorá rozhodla o tom, že si tri body odvezú Záhoráci.Dukla so Skalicou nevzládla prvú tretinu, ktorá rozhodla o tom, že si tri body odvezú Záhoráci. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Góly: 38. E. Bednár, 50. A. Šťastný (R. Tvrdoň) - 3. Lušňák (Obdržálek, T. Višňovský), 9. J. Hruška (I. Jankovič), 10. Klejna (M. Šátek, Magušin), 54. Kutálek (M. Šátek). Vylúčení: 1:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Milan Novák, Valach, 3650 divákov.

Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, Hlubuček, Bolf, Trefný, E. Bednár, Gabriš, Štindl, J. Bendík - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, M. Daňo, R. Tvrdoň - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - M. Filo, P. Kopecký, Koložváry
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - T. Mikúš, Holovič, L. Jurík

Domáci zaspali úvod zápasu, čo Skaličania dokonale využili a v 10. min už viedli už o tri góly. Po 121 sekundách otvoril skóre bekhendom do odkrytej bránky Lušňák, potom Hruška pri signalizovanom vylúčení zakončil zmätok pred bránkou a krátko na to Klejna využil svoj sólový nájazd na ďalší skalický gól. Trenčania sa až potom snažili vymaniť z útlmu, proti aktívnemu súperovi to však mali náročné.

Druhú tretinu začali domáci podporený sériou štyroch presiloviek, nedarili sa im však kombinácie, takže umne a rozvážne hrajúci hostia sa proti dlhotrvajúcej presile ubránili. Skalica dobre vykrývala priestor a zabezpečila svoju obranu, nepresne hrajúci Trenčín sa preto nedokázal dostať do tempa a vynútiť si tlak. V 38. min obranca Bednár strelou od mantinelu pri modrej čiare znížil a snažil sa tak zaveliť do trenčianskeho útoku na zvrat zápasu.

Ten aj prišiel, hoci nie v plnej sile, pretože Skaličania na čele s brankárom Lakosilom hrali stále pozorne a aktívne. V 50. min Tvrdoňovú akciu zakončil tečom z bezprostrednej blízkosti pred bránkou Šťastný a kontaktný gól domácich tak zdramatizoval záver duelu. Po veľkých šanciach na oboch stranách vyšiel jeden z pokusov "Záhorákom", keď v 54. min Kutálek z uhla nekompromisne zavesil a hostia súperovi opäť odskočili. Skaličania odohrali v Trenčíne výbornú partiu a keďže ich protivník nemal svoj deň, odviezli si cenné víťazstvo.

povedali po zápase:
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "V prvej tretine sme bohužiaľ nadviazali na našu nedobrú hru v niektorých fázach predchádzajúcich duelov. Celý zápas sme prakticky prehrali nekoncentrovanosťou pri vstupe do stretnutia, keď prišli hrubé chyby niektorých našich obrancov, ktoré sa nemôžu stávať. Tieto problémy v obrane sa dnes ukázali v plnej nahote, takže sa budeme musieť nimi dôrazne zaoberať. V dvoch tretinách sme neboli horší ako súper. Mužstvo bojovalo, ale nedokázali sme využiť presilové hry a v závere opäť prišla chyba v obrane, ktorá definitívne rozhodla o výsledku."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Dokázali sme nadviazať na naše kvalitné výkony v predchádzajúcich zápasoch. Vstup do duelu výrazne ovplyvnil celé stretnutie a hoci v našom výkone sa vyskytli aj určité chybičky, zahrali sme veľmi dobre. Proti súperovi, ktorý má svoju výraznú silu, sme dosiahli víťazstvo, ktoré si veľmi vážime."