Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Gajdošíkov gól znamenal bod pre Novú Ves

MRZ: Bánovce prehrali v Piešťanoch 2:0. Nová Ves vydolovala bod v 90. min vďaka gólu Gajdošíka.

Piešťany - Bánovce 2:0 (1:0)

Hostia od úvodu veľmi dobre bránili a proti prehustenej obrane sa útočníci len ťažko presadzovali. Prvú obrovskú šancu však mali hostia. V 8.minúte po chybe stopérskej dvojice úplne voľný Pekár však netrafil bránku. Tlak domácich narastal a v 17. minúte ešte strieľal Koprda vedľa. V 20. min. trestný kop Sailera z 30 m skončil na spojnici Danišovej bránky. V 26. minúte sa po strele Koprdu dostal k lopte Šimo a otvoril skóre 1:0. Druhý polčas začali prekvapujúco lepšie hostia. Zrýchlili pohyb, spresnili prihrávky a častejšie sa dostávali na dostrel domácej bránky. V 50.min. však mali domáci veľkú príležitosť. Šimovu presnú prihrávku napálil Charizopulos do žrde a následnú strelu Bretschneidera obranca zablokoval. V 53.minúte po faule Galbu kopali hostia penaltu. Škultéty trafil len žrď Valovej bránky. Hostia sa snažili o vyrovnanie a tak sa domáci dostávali cez otvorénu obranu do rýchlych brejkov. V 65. minúte si strelu Moravčíka zrazil do vlastnej bránky Malina 2:0. V 75.minúte bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Galba.

Góly: 25. Šimo, 65. vlastný (Malina). R Oselský, ŽK: Galba, ČK: 75. Galba (po 2. ŽK), 420 divákov. PFK: Valo - Bretschneider (57. Kvasnica), Sailer, Bakita, Galba, Charizopulos, Karim, Vyskoč, Šimo (73. Kučera), Koprda, Moravčík Tréner M. Krajčovič. BÁNOVCE: Daniš - Varga, Štrbák, Škultéty, Valíček, Botka, Cíger, Bodocký, Pekár, Pavlovič, Malina. Tréner P. Mojžiš. JAROSLAV VALO

Nová Ves n/V. - Domaniža 1:1 (0:0)

Hostia prekvapili domácich lepším pohybom a napádaním protihráčov, čím sa dostávali aj k dobrým streleckým možnostiam. V 10. min Lagin iba slabo vystrelil a Grznár stačil jeho strelu chytiť. V 33. min Kardoš netrafil dobre center a jeho strela zo sedem metrov šla vedľa. V 35. min sa domácemu Macovi otvorila obrana a keď sa mal ocitnúť sám pred brankárom bol faulovaný. Horešov pokutový kop Kubiš chytil. V 43. min po rohovom kope hostí odvracal Balocký na žrď. Z následného protiútoku Galbavého strelu vytlačil gólman na roh. V druhom polčase sa prvá vážnejšia odohrala v 54. min, keď si Hujík v pokutovom území pomohol faulom a Kvaššay pokutový kop bezpečne premenil. Domáci pridali na bojovnosti, ale vyťažili z toho iba štandardné situácie, keď najmä v 76. min po rohovom kope v päťke minul Barčiak aj Maňák. V 82. min skončila hlavička Maňáka po centri Mišíka nad bránou. V 90. min centroval z pravej strany Gajdošík a jeho padáčik skončil gólom v ľavom hornom rohu.

Góly: 90. Gajdošík - 54. Mir. Kvaššay (11 m). R Fehér, ŽK: Hujík - Mir. Kvaššay, 200 divákov. N. VES: Grznár - Barčiak, Hujík, Gablech, Horeš(62. Gajdošík), Sládek (85. Kubica), Trebatický (57. Mišík), Oríšek, Maca, Balocký, Maňák. Tréner V. Cifranič. DOMANIŽA: Kubiš - Marc. Kvaššay, Kardoš, Valient, Hájek, Slámka, Sliško (74. Gardian), Čelko Jakub (79. Čelko Jozef), Mir. Kvaššay, Lagín, Sloboda. Tréner M. Sloboda. PAVEL PRISTAŠ

Ostatné výsledky: Palárikovo - V. Ludince 2:0 (0:0), góly: 62. Lörinc, 82. Mach, Komárno - Považská Bystrica 2:0 (0:0), góly: 83. Mészáros, 88. Antunovič, DAC B - Levice 0:2 (0:0), góly: 49. Molnár, 79. J. Pavlík, Galanta - Šúrovce 1:4 (0:0), góly: 62. Šuník - 53. Javor, 57. a 72. Horváth, 88. Ivanin, Skalica - Topoľníky 2:1 (2:0), góly: 4. Kaprálik (11 m), 41. Hubek - 51. Róza, J. Bohunice - Gabčíkovo 2:0 (2:0), 37. Sanni, 41. Hetteš.

16. D. Streda B9 1 2 6 9:17 5 (-7)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.