Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Nemšová sa rozišla s trnavskou rezervou zmierlivo

III. liga: Nemšová stratila ďalšie body. V domácom prostredí ratovala remízu v závere stretnutia. Nové Mesto prehralo na pôde nováčika v Seredi.

Nemšová – Trnava B 3:3 (0:0)

Diváci v zápase videli zaujímavý futbal. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V 16. min sa po centri z pravej strany dostala lopta k Nikiničovi, ten z 12 m netrafil. V 20. min sa po štandardnej situácii dostala lopta k Trškovi, ten z piatich metrov Székelyho neprekonal. V 35. min napriahol z 20 m Červený, jeho delovka skončila na brvne hosťujúcej brány. Druhý polčas priniesol bohatú gólovú nádielku a futbalovú drámu. Od úvodu boli aktívnejší domáci. V 51. min zabojoval Červený, loptu posunul Trškovi, jeho nebezpečná strela skončila tesne vedľa. O chvíľu na to Trška opäť netrafil. V 56. min ten istý hráč vystihol rozohrávku hostí, no opäť neuspel. O minútu sa domáci radovali z gólu, keď tvrdý priamy kop vyrazil brankár pred seba, Schiszler vrátil loptu pred bránu a Fabuš otvoril skóre. Tento moment domácich pribrzdil, čo hostia využili na vyrovnanie v 66. min, keď sa hlavičkou presadil Gogolák. O 5 min na to si za obranu nabehol Petráš a bolo 1:2. Skazu domácej obrany zavŕšil o dve min na to Ciprys, ktorý sa pred Bobotom presadil na tretíkrát – 1:3. Zdalo sa, že Nemšovú tento moment zlomí, no nebola to pravda. Už v 75. min znížila na 2:3, keď priamy kop si do vlastnej brány usmernil Vdovjak. Domáci vrhli všetky sily do útoku. V 84. min sa z gólu radovali opäť domáci, keď z päťky prestrelil gólmana Kresánek. V závere zápasu sa už nepresadilo ani jedno mužstvo a tak sa tímy rozišli deľbou bodov.

Góly: 57. Fabuš, 75. Vdovjak (vlastný), 84. Kresánek – 66. Gogolák, 71. Petráš, 73. Ciprys, ŽK: Červený, Ďuriš B., Ďuďák – Petráš, Vdovjak. Rozhodoval: Maršal, 200 divákov.

NEMŠOVÁ: Bobot – Schissler (77. Holiš), Kresánek, Laco, Jakúbek, Červený, Kozic (73. Ďuriš B.), Kopačka, Amrich Pav. (69. Ďuďák), Fabuš, Trška, tréner: S. Ďuriš. TRNAVA B: Székely – Hábanek, Hruška (13. Hlavna), Vdovjak, Mikovič, Petráš, Zvolenský, Bernáth (88. Kamden), Nikinič (90. Richnák), Gogolák, Ciprys, tréner: P. Zelenský. TOMÁŠ BEŇO

Sereď - N. Mesto 3:1 (2:0)

Domáci nastúpili s novou akvizíciou v bráne, hostia prišli iba s jedným náhradníkom, napriek tomu začali s elánom a už v 5. min. mal obrovskú šancu Marček. V12. min.sa hostia dostali k sérii štyroch rohových kopov, ale boli to domáci, ktorí udreli v 13. min., keď po ľavej strane unikol Scherhaufer a jeho prihrávku dorážal Rehák. V 36. min. po centri Gála Herák mieril hlavou tesne nad. V 40. min. predviedli peknú kombináciu Gál s Dobišom, keď druhý menovaný bol faulovaný v šestnástke a pokutový kop premenil Gál. Druhý polčas začal nešťastným vlastencom Vargu. V 56. min. sa sám na bránu rútil Herák, ale neuspel. O dve minúty zahrával trestný kop Gál a Boborovu strelu Korček vyrazil. V 61. min. mieril Kasaj hlavou do brvna a o pár minút neskôr Gál z trestného kopu trafil tyč. Tretí gól priniesla 69. min., kedy v sieti skončila pekná strela Kasaja spoza šestnástky. Hostia mali v závere šance Kovaříkom a Šebekom, ale Pernecký zachránil.

Góly: 13. Rehák, 40. Gál, 69. Kasaj - 51. vlastný (Varga). R Čmiko, ŽK: Kasaj - Drahno, L. Šebek, Gardian. 557 divákov. ŠKF: Pernecký - Bobor, Varga, K. Vaško, Dobiš - Scherhaufer (74. Vígh), Korman (79. Pecho), Gál, Rehák - Herák, Kasaj. Tréner T. Meszlényi. AFC: Korček – Horčičák (64. Kovařík), Šupka, Gardian, Hikel, Drahno, Marček, Kutaj, Tuschel, Rusnák, L. Šebek. Tréner M. Lintner. DUŠAN ŠVEHLA

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Vráble 1:1 (0:0), góly: 71. vlastný (Husár) - 52. Garaj, Moravany – Pezinok 2:0 (0:0), góly: 65. Gábor, 72. Nachtman, Vrbové – Slovan jun. 2:1 (1:1), góly: 32. a 62. Jelšic (druhý z 11 m) – 13. Augustin, FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Púchov - nehralo sa, hostia nepricestoval, OFK Dunajská Lužná - FK Slovan Duslo Šaľa 2:6 (1:2), góly: 43. Puchner, 52. Peťovský - 15. O. Čurgali, 45. a 73. Lalák, 62. a 89. O. Lancz, 78. Numéric, FC Nitra juniori - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (0:0), góly: 85. Mar. Gajdošík - 71. Žák.

1. Šaľa 10 7 0 3 21:11 21 (+9)

2. Slovan jun. 10 6 2 2 21:14 20 (+5)

3. Šamorín 9 5 2 2 16:6 17 (+2)

4. Sereď 10 5 1 4 17:13 16 (-2)

5. Pezinok 10 5 1 4 11:12 16 (+1)

6. Dun. Lužná 10 5 1 4 7:14 16 (+1)

7. Nové Mesto10 4 2 4 17:15 14 (+2)

8. Trnava B 10 4 2 4 15:14 14 (+2)