Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

V šlágri kola porazil Pobedim Turú Lúku

II. trieda juh: Nováčik z Pobedimu zvíťazil v šlágri kola nad Turou Lúkou presvedčivo 4:0 a dostal sa na prvé miesto priebežnej tabuľky. Posledné Moravské Lieskové získalo iba druhý bod po remíze s rezervou Starej Turej.

Hrádok – Tr. Bohuslavice 2:2 (1:0)

V 20. min bol faulovaný v 16ke hostí Kutaj a Jozef Koritina z pokutového kopu otvoril skóre zápasu. V 55. min potiahol po pravej strane loptu Drobný, perfektne zacentroval do šestnástky hostí a Pánik hlavičkou zvýšil na 2:0. V 59. min pre zmenu potiahli po pravej strane útok hostia, Tomáš Sevald poslal loptu medzi päťku a jedenástku a nekrytý Unčík znížil na 2:1. V 77. min Bohuslavice opäť po pravej strane unikli a striedajúci Kukuča zacentroval do šestnástky a Hrabovský hlavičkou vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu mali gólové príležitosti domáci Ostrenka, v mužstve hostí Hrabovský, gól však nepadol a tak zápas skončil remízou.

Góly: Koritina J. (11 m), Pánik – Unčík, Hrabovský, rozhodoval: Sloboda, 120 divákov. VLASTIMIL OTRUBNÝ

Bzince – Vrbovce 1:1 (1:1)

V Bzinciach sa hral slušný zápas. V prvom polčase mali navrch hostia, ktorí mali v prvých dvadsiatich minútach viacero šancí. Naopak, vedenia sa ujali domáci, ktorí v 23. min po akcii bratov Augustínovcov dali na 1:0. Vrbovce vyrovnali v 43. min, keď po nedorozumení hráča s brankárom hostia vyrovnali. V druhom polčase mali viac z hry Bzince, avšak šance, ktoré si vypracovali takisto nedokázali premeniť. Remíza je podľa priebehu zápasu spravodlivá.

Góly: Augustín A. – Petrák, rozhodoval: Ježík, 100 divákov. IVAN KUHAJDA

Mor. Lieskové – Stará Turá B 0:0

rozhodoval: Bulko J., 80 divákov.

Myjava B – Polianka 3:3 (2:1)

Domáci kolektív začal zápase lepšie a po dvadsiatich minútach viedli 2:0. Do polčasu hostia korigovali po chybe obrany na 2:1 gólom Adámka. Po zmene strán Polianka zlepšila hru, čoho výsledkom bolo vyrovnanie po akcii Svinkáska. V 89. min kopali hostia pokutový kop, ktorý premenil Svinkásek – 2:3. Myjavskej rezerve sa v nadstavenom čase podarilo vyrovnať na konečných 3:3.

Góly hostí: Svinkásek 2 (2. z 11 m), Adámek , rozhodoval: Obeda, 120 divákov. ĽUBOMÍR CALTÍK

Pobedim – Turá Lúka 4:0 (2:0)

V hodovom zápase sa hral kvalitný futbal. Hosťujúci kolektív nepremenil viacero vyložených šancí, za čo ich domáci dokonale potrestali štyrmi v druhom dejstve.

Góly: Gono M. 2, Uváčik P., Gajarský R., rozhodoval: Oppenberger, 400 divákov. RASTISLAV ČOP

Hrašné – Brestovec 0:2 (0:0)

Góly: Malečka, Obuch , rozhodoval: Bečka, JAROSLAV ZMEKO

Horná Streda – Brezová 2:1 (0:1)

Zápas začali lepšie hostia, keď v 9. min po centrovanej lopte nekompromisne zblízka otvoril skóre – 0:1. O minútu na to musel domáci brankár Bango vytláčať spod brvna ďalšiu šancu Brezovej, čo bolo naposledy v prvom polčase, čo hostia ohrozili domácu bránu. Od tohto momentu mali domáci obrovský tlak, avšak ich príležitosti končili iba na tyčiach, alebo v rukách gólmana. Streleckú smolu prelomili až v druhom polčase, keď sa v 56. min po rohovom kope presadil hlavičkou kapitán Rasťo Šupka – 1:1. Tento gól domácich vyburcoval, no ani najvyloženejšie príležitosti gólom neskončili. Až 15 min pred koncom skončil ďalší strelecký pokus Rasťa Šupku v sieti hostí. Až od tohto momentu začali útoky hostí ohrozovať domácu obranu a takmer sa im v 90. min podarilo vyrovnať. Víťazstvo Hornej Stredy bolo upracované, ale zaslúžené.

Góly: Šupka R. 2 – Barbierik, rozhodoval: Hulínek, 130 divákov. DANIEL DOMIN

1. Pobedim 8 6 1 1 28:8 19 (+4)

2. Turá Lúka 8 6 1 1 28:10 19 (+7)

3. Horná Streda 8 6 0 2 35:12 18 (+3)

4. Myjava B 8 4 3 1 22:14 15 ( 0)

5. Brestovec 8 4 1 3 13:8 13 (+1)

6. Tr. Bohuslavice 8 3 3 2 15:15 12 (+3)

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 6 826

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Pred nemocnicou v Bánovciach nad Bebravou pribudnú okrasné dreviny

Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje novú výsadbu v rámci revitalizácie centra mesta. Nové dreviny by mali pribudnúť pred nemocnicou, informovala radnica.

Bánovce nad Bebravou: Zomrel mestský poslanec Milan Igaz

Vo veku 64 rokov zomrel v stredu (25.11.) bánovský mestský poslanec Milan Igaz. Informovala o tom primátorka Rudolfa Novotná.

Penalty v Bošáci a Turnej v nadstavenom čase? Obe boli, hovorí líder Zamaroviec Tibor Drienka

Jeseň zvládli vo veľkom štýle. Zamarovce zimujú na prvom mieste so solídnym sedembodovým náskokom. O prvej časti sezóny sme sa porozprávali s funkcionárom a stopérom Slovana Tiborom Drienkom.