Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Trenčianske Stankovce zosadili lídra

IV. liga: Tr. Stankovce po góloch Schlesingera a Punu zdolali dovtedajšieho lídra Lednické Rovne. Víťazstvom otvorili cestu pre Častkovce. Tie sa síce prvý polčas s nováčikom z Prečína trápili, no v druhom dejstve nastrieľali súperovi štyri góly a zvíťazi

li 5:1.

Častkovce – Prečín 5:1 (1:1)

V hodovom zápase začali lepšie hostia, keď Orávik v 5. min nebezpečne ohrozil Lančariča. V 15. min poslal hostí do vedenia Briestenský, keď premenil priamy kop z hranice šestnástky. V 29. min Raninec z 30 m opečiatkoval brvno. V 33. min vybojoval loptu Meliš, ale Madro v čistej šanci nedal. V 44. min Osuský vykopával z bránkovej čiary čistý gól hostí a z protiútoku vyrovnal Ščepko. Druhý polčas sa niesol v réžii domácich, keď si Rusnák nabehol na rohový kop a hlavičkou poslal domácich do vedenia. V 77. mi prenikol do šestnástky Osuský a krížnou strelou zvýšil na 3:1. V 81. min po prieniku a centri Čechvalu zvýšil Ščepko na 4:1. O minútu neskôr sa štyria domáci rútili na bránu hostí a Ostrovský zvýšil na 5:1. V závere domáci koncertovali a zahodili niekoľko čistých šancí na zvýšenie náskoku.

Góly: 44. a 81. Ščepko, 52. Rusnák, 77. Osuský, 82. Ostrovský – 15. Briestenský, ŽK: 2:1. Rozhodoval: Hagara, 250 divákov.

ČASTKOVCE: Lančarič – Rusnák, Miklovič (30. Luža), Gono, Herák (30. Kostelan), Čechvala (84. Hevier), Meliš, Osuský, Ščepko, Madro, Ostrovský. PREČÍN: Hladký – Kopáč, Briestenský, Kramárik, Vrábel (62. Krabáč), Almasy, Orávik, Kostelanský, Raninec, Hybben, Hedera. PETER HALIENKA

N. Dubnica – N. Pravno 2:0 (0:0)

V prvej štvrťhodine sa takmer nič dôležité nestalo. Až po sérii priamych kopov Burdej poslal Basilov center do brvna a Ranuša trafil Pročku. V 26. min Basilov center Závodný z uhla volejom poslal tesne vedľa. V 34. min zaútočili hostia a po chybe Kosibu Miroslav Jamrich prehodil Urminského, no lopta skončila vedľa. Domácich podržal Urminský aj v 39. min, keď vyrazil na roh nebezpečnú strelu Michala Jamricha. V 43. min po Švikruhovej prihrávke Ranuša nastrelil iba obrancu Bielika. Po prestávke Novodubničania pritlačili súpera. V 54. min po Kosibovom pase Basila vyhral šprint, prihral Vaškovi, ktorý z päťky nezaváhal. O tri minúty Basila opäť našiel striedajúceho Ježíka, ktorého pokus brankár chytil. V 59. min Ranuša z 30 metrov vystrašil Pročku a v 71. min po Dadovom päťdesiatmetpovom sóle Vaško zvýšil na 2:0. O päť minút po Basilovom centri zmaril Pročka Vaškovi šancu na hetrik.

Góly: 54. a 71. Vaško.

N. Dubnica: Urminský – Burdej, Kosiba, Štiffel, Závodný (35. Ježík), Ďuriš (25. Dado), Basila, Ranuša, Prekop, Švikruha, Vaško. N. Pravno: Pročka – Čičmanec, Michal Jamrich, A. Bielik, P. Bielik, Baláž, Miroslav Jamrich, Palko, Hanuš, Adamček (49. Češek), Pavlíček. (PŠ)

Tr. Stankovce – Led. Rovne 2:1 (0:0)

Prvý polčas stretnutia sa väčšinou odohrával v strede ihriska, ale boli to hostia, ktorí sa mohli trikrát ujať vedenia, no domáca brána bola pre nich zakliata. Prvý polčas sa skončil bez gólov. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci a po prihrávke Punu otvoril gólový účet stretnutia Schlesinger. Hostia zvýšili aktivitu a v 65. min vyrovnal Lukšík. Ako aj po väčšinu stretnutia hrali po tomto góle ofsajdovú taktiku, túto taktiku v 73. min prečítal Minaroviech a nezištne prihral Punovi, ktorý skóroval na 2:1.

Góly: 53. Schlesinger, 73. Puna – 65. Lukšík, ŽK: Hudec, Navrátil – Lukšík, Zábojník. Rozhodoval: Slovák, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík, Koprivňanský, Bulko, Hudec, Poštrk, Viskupič (58. Minaroviech), Schlesinger, Dvorský (71. Sabadka), Navrátil, Puna (75. Brandís). LED. ROVNE: Rajník (27. Kováč) – Lipták, Lukšík, Kresáň, Šebo Ľ., Zábojník, Pecko, Kadlec, Tomana, Lukaštík, Šebo J. (76. Palasziewicz). IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Holíč - Lehota 2:0 (1:0) góly: 9. Václavík, 77. Studenič, Beluša – Nováky 2:0 (0:0) góly: 62. a 85. Janoško, Partizánske – Bošany 2:0 (2:0) góly: 9. a 17. Kaplán. R Roman, Kanianka – H. Obdokovce 0:1 (0:1) góly: 5. Šiška, Gbely – D. Vestenice 2:2 (0:1) góly: 56. Križan, 73. Macánek – 25. a 54. Masár.

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 586

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.