Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Ľuborča otočila zápas z 0:2 na 4:2

V. liga: Z druhého víťazstva sa tešili hráči Ľuborče. Zemianske Kostoľany zdolali 4:2. Stará Turá nezvládla úlohu favorita. Podobne ako Ľuborča prehrávala 0:2, no na dokonalý obrat už nemali dostatok síl. Čachtice si z Prievidze odviezli deväťgólový príde

l. Tr. Teplice si poradili s Ladcami 3:2.

Stará Turá – H. Poruba 2:2 (1:2)

Hostia prekvapili domáce mužstvo už v úvode zápasu, keď sa vedenia ujali v 8. min Živčicom. Ten trafil ľavý horný roh Viskupovej brány. V 13. min po priamom kope minul bránu Strnátka. V 15. min bravnúrne vyrazil Škrovánkovu strelu na roh Viskup. Hlavička Živčica tesne minula domácu bránu. V 30. min urobil hrubicu Makara, po ktorej nastrelili hostia brvno, lopta sa odrazila k Škorvánkovi a ten zvýšil na 0:2. Domáci znížili až v závere polčasu. Priamy kop Peterku vyrazil Leško, Baranovič loptu poslal späť do päťky a Žák znížil. Domáci začali druhý polčas veľkým náporom. V 47. min strelu Štefíka vytiahol spod brvna Leško. V 59. min mal vyrovnanie na nohe Peterka, ale ten sám pred brankárom minul bránu. V 62. mn ten istý hráč neskóroval ani po centri Strnátku. Domáci predsalen vyrovnali. V 63. min sa zorientoval v šestnástke Strnátka a peknou strelou vyrovnal. Hostia ohrozili Viskupa v 67. min, Vlasatého priamy kop mieril medzi tri žrde. Domáci mohli rozhodnúť 15. min pred koncom, no Peterka v samostatnom úniku prestrelil bránu. V závere hostia trafili brvno a zároveň odolali domácemu tlaku.

Góly: 42. Žák, 63. Strnátka - 8. Živčic, 30. Škorvánek, ŽK: Žák – Škorvánek, rozhodoval: Caňo, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Baranovič, Štefík, Straka, Makara, Strnátka, Tuka, Žák, Denk, Pekník, Peterka (Coufalík, Popelka). H. PORUBA: Leško – Staňo R., Staňo P., Živčic, Ďuriš, Petrúšek, Papp, Šamánek, Vlasatý, Staňo A., Škorvánek (Kasenčák, Staňo J., Meliš). JÁN HODERMARSKÝ

Tr. Teplice – Ladce 3:2 (2:0)

Tr. Teplice zvládli zápas víťazne, ale nebolo to vôbec také jednoduché, ako naznačovalo postavenie mužstiev v tabuľke. Domácim sa ešte pri rozcvičke zranil Bernát a už aj tak rozbitá obrana, kde chýbali dvaja krajný obrancovia dostala ďalšiu ranu. Napriek tomu domáci hru kontrolovali a v 14. min sa ujali vedenia gólom Haška po jemnom centri Bubenka. V 40. min premenili Tepličania Amrichom prísne nariadenú penaltu. Druhý polčas začali domáci „tradične“ v útlme a hosťom sa podarilo za 6 minút vyrovnať. Tr. Teplice museli pre žalúdočné problémy striedať brankára a svoju úspešnú premiéru v drese Teplíc si odbil náhradný gólman Zverbík. Domácim sa nakoniec podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu exportným gólom Amricha z priameho kopu do šibenice. Domáci si už umnou hrou nenechali víťazstvo ujsť a hostia aj napriek sympatickému výkonu odchádzajú domov bez bodu.

Góly: 14. Haško, 40. a 64. Amrich – 48. Boban, 54. Mrážik, ŽK: 0:1. Rozhodoval: Debnár, 150 divákov

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola, Suchý, Šmelko, Amrich, Čakajík, Ruman, Bubenko, Krivda, Haško, Vlado (Daško, Zverbík, Losonczky). LADCE: Machala – Boban, Homér, Mikuška, Kušík, Váň, Mrážik E., Kučera, Martinka, Pagáč, Štrbák (Mrážik K., Eliáš, Koštialik). JAROSLAV RUŽIČKA

Podolie – V. Uherce 1:2 (1:2)

Zápas sa začal bez šancí. Prvú vážnejšiu si vypracoval Augustín, no jeho strela minula svoj cieľ. V 19. min po prihrávke Martina Gúčika vsietil úvodný gól zápasu Kališ. Domáce mužstvo nezvládlo záver prvého polčasu. V 44. min zaváhala obrana Podolia, najlepšie sa zorientoval Kováč, ktorý prekonal Palkecha. O minútu stanovil polčasové skóre na 1:2 ten istý hráč. V druhom polčase Podolie pridalo, ale nevyužité šance Červeňanského Martina trafili iba gólmana a konštrukciu brány. Hosťujúci kolektív v druhom polčase Palkecha príliš neohrozili.

Góly: 19. Kališ – 44. a 45. Kováč, ŽK: 2:2, rozhodoval: Janček , 150 divákov.

PODOLIE: Palkech – Gúčik, Toráč, Švajka, Hrušovský, Červeňanský M., Kališ, Ivana, Hlaváč, Augustín (Herák, Červeňanský L.) V. UHERCE: Znášik – Súlovský, Gupka, Briadka, Svrček, Matešeje, Kundala, Jakubis, Zeleník, Kováč, Čangel (Pauko, Vlčko). PETER SRNEC

Ľuborča – Zem. Kostoľany 4:2 (1:2)

Domáci futbalisti po štyroch stretnutiach bez zisku bodu od začiatku vyvinuli na bránu hostí výrazný tlak. V prvej polhodine zahodili 5 vyložených šancí, keď nedokázali dopraviť loptu do siete ani keď na nich zívala prázdna brána. Hostia sa ujali vedenia v 33. min, keď z trestného kopu z veľkého uhla prekvapil Jaroša z veľkého uhla Vladimír Mokoš. O šesť minút po rohovom kope hlavičkou zvýšil na 0:2 Hancko. Definitívne mohol domácich zraziť na kolená v 43. mn Liptaj, jeho nájazd Jaroš zneškodnil. Domáci znížili gólom do šatne v 45. min Bahnom, ktorý využil chybu hosťujúceho brankára. Ihneď po zmene strán Marek Belko prekopol z dvoch metrov prázdnu bránu, ale v 56. min si na jeho roh nabehol Machara a umiestnenou hlavičkou vyrovnal – 2:2. Domáci v tých chvíľach držali hru vo svojich rukách a prevahu pretavili v 67. min do vedúceho gólu, ktorého autorom bol Bahno. O dve minúty Bahno postupoval sám na brankára, v príležitosti ho stiahol Šurina, za čo videl červenú kartu. V závere ešte mali domáci tri príležitosti, z ktorých dokázali využiť jedinú. V 84. min, keď loptu odrazenú od múru napálil Marek Belko do šibenice a uzavrel skóre divokého stretnutia.

Góly: 45. a 67. Bahno, 56. Machara, 84. Belko M. – 33. Mokoš V., 39. Hancko, ŽK: Bahno – Hancko, Mašlonka, Paukeje, ČK: 69. Šurina (stiahnutie súpera vo vyloženej príležitosti), rozhodoval: Hanek, 200 divákov.

ĽUBORČA: Jaroš (Husár) – Bahno, Vavrúš, Lubina, Belko J. (Štefánek), Machara, Koníček, Mihálik, Belko M., Naňák (Vydrnák), Hudcovský. ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Mar. – Duda, Výškrabka, Zvalo Mich., Hancko, Zvalo R., Mašlonka, Šurina, Paukeje, Liptaj, Mokoš V. (Mokoš T., Bajgar, Uríny). MAREK KONÍČEK

Ostatné výsledky: Šimonovany - Cígeľ 2:0 (1:0) góly: 21. Lacika, 83. Stručka, Kamenec pod Vtáčnikom - Ilava 4:1 (3:0) góly: Stančiak 2, Nechala, D. Fábry – Kameništiak, Malá Čausa - Tuchyňa 4:1 (1:1) góly: Borik 2, Hrehuš, Petráš - Satina, FC Baník Horná Nitra - OFK Čachtice 9:0.

16. Tuchyňa 6 0 2 4 3:16 2 (-7)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.