Streda, 1. február, 2023 | Meniny má Tatiana

Častkovce stratili prvé body

IV. liga: Častkovce ratovali remízu v Horných Obdokovciach v poslednej minúte. Bod im zariadil dvojgólový strelec Martin Madro. Trenčianske Stankovce prvýkrát v ročníku prehrali. V Novákoch nestačili na domácich a podľahli im 0:2

Trenčianske Stankovce (v červeno-bielom)v Novákoch prehrali 0:2.Trenčianske Stankovce (v červeno-bielom)v Novákoch prehrali 0:2. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU MFK NOVÁKY)

H. Obdokovce – Častkovce 2:2 (0:1)

Po úvodných pokusoch o prekonanie svojho súpera sa úspešne v 39. minúte presadil Madro. Od tohto momentu sa hra prelievala medzi oboma šestnástkami. Zmenu skóre zabezpečil až v 60. minúte Lacika a v 77. minúte zabezpečil vedenie domáceho mužstva Ducký. Radosť z výhry pokazil domácim znovu Madro, keď v 90. minúte streli svoj druhý gól a zároveň tým zabezpečil deľbu bodov pre obe mužstvá.

Góly: 60. Lacika, 77. Ducký - 39. a 90. Madro, rozhodoval Krč-Konečný, 300 divákov.

H. OBDOKOVCE: Jakubička - Zeliska, Lacika, Rusnák, Rybanský, Ladický (55. Kšinant), Ducký, Uhrík, Kuchtiak, Toman (69. Kopún), Šiška. ČASTKOVCE: Kukučka - Rusnák, Miklovič, Gomo, Osuský, Čechvala, Meliš (79. Hevier), Kostelan (72. Herák), Ščepko, Madro, Ostrovský.

Nováky – Trenčianske Stankovce 2:0 (0:0)

Hostia začali zápas s veľkou chuťou a hneď v úvode mali sľubnú šancu, ale domáci brankár Furka vynikajúcim zákrokom podržal spoluhráčov. Od tohto momentu si v prvom polčase ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnejšiu šancu. V druhom polčase domáci zlepšili kombináciu, ale do vedenia sa mohli dostať hostia, keď domácemu brankárovi lopta nepríjemne skočila ponad kopačku a smerovala do prázdnej brány, ale ten ju obetavým zákrokom vykopol. Na prvý gól sa čakalo až do 84. min., keď Kaman strelou pod brvno nedal brankárovi šancu. V 87. min. sa odrazená lopta dostala k Obžerovi a ten hlavou potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: Kaman, Obžera, ŽK: Katrena – Hudec, rozhodoval: Pucher, 100 divákov.

NOVÁKY: Furka - Sedlák, Benko, Kaman, Katrena, Prekop, Roháč, Kováč, Adamček, Obžera, Tarageľ (Hvojník, Jankula). TRENČIANSKE STANKOVCE: Haško - Ježík, Koprivňanský, Taraba, Hudec, Poštrk, Sedláček, Sabadka, Dvorský, Puna, Marček (Viskupič, Anina, Brandis).

Ostatné výsledky: Bošany – Kanianka 2:1 (1:0) góly: 45. Ľ. Bulák (11 m), 76. Minarovič - 63. Richter (11 m), D. Vestenice – Partizánske 2:0 (1:0) góly: 14. Masár, 90. Putiška, Led. Rovne – Gbely 2:0 (0:0) góly: 50. Ptáček, 57. Detko, Lehota pod Vtáčnikom - Beluša 0:0, Nitrianske Pravno - Holíč 3:1 (1:1) góly: Mich. Jamrich, Miro Jamrich, Valko - Ružička, R: Meluš, 200 divákov, Prečín – N. Dubnica 1:2 (1:1) góly: 10. Raninec – 30. Vaško, 86. Ranuša (11 m).

1. L. Rovne 6 5 1 0 15:2 16 (+4)

2. Častkovce 6 5 1 0 15:5 16 (+10)

3. Holíč 6 4 1 1 14:7 13 (+4)

4. Beluša 6 4 1 1 12:5 13 (+4)

5. Nováky 6 4 1 1 10:4 13 (+1)

6. Bošany 6 3 1 2 12:8 10 (+1)

7. T. Stankovce6 2 3 1 11:6 9 (0)

8. D. Vestenice6 3 0 3 6:6 9 (0)