Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Na Sihoti päťgólová úroda

Zverenci trénera Adriána Guľa sa so súperom z metropoly východu nemaznali. Štyrmi gólmi zostrelili Košičanov a do tabuľky si pripísali dôležité body, ktoré zmamenajú, že v nej súpera preskočili.

AS Trenčín – MFK Košice 4:1 (1:0)

Góly: 19. Kleščík, 50. Dobias (vlastný), 54. Depetris, 85. Peltier – 78. Diaby, ŽK: 34. Báez – 45. M. Tóth, 45. Dokovič, 51. Viazanko, 82. Isola, rozhodovali: Valášek – Mokoš, Cuninka, divákov: 2215.

Domáci kolektív vstúpil do zápasu aktívne. Mal územnú prevahu a vypracoval si aj niekoľko príležitostí. Na konci úvodnej desaťminútovky utiekol obrane Depetris, obišiel aj Tofiloskiho, ale z uhla netrafil prázdnu bránu. O chvíľku na to sa prudkou strelou z vnútra pokutového územia prezentoval kapitán Košíc Viazanko. V 17. min po pravej strane zbehol Godál, no jeho pokus medzi tri žrde nemieril. Skóre zápasu o dve minúty otvoril obranca Kleščík. Lopta sa k nemu odrazila po rohovom kope a tvrdou strelou z blízka prekonal gólmana MFK. Onedlho po osi Štefánik – Salinas – Horváth posledný menovaný v dobrej pozícii mieril vysoko nad bránu. Po polhodine hry centrovanú loptu netrafil Depetris, tá Tofiloskiho zmiatla, no z päťky kapitán Ševela loptu do siete neupratal. V samom závere polčasu sa po pravej strane vyhol ofsajdovej pasci Báez, no namiesto zakončenia prihrávkou prekvapil Depetrisa a hostia sa ubránili.

V druhom dejstve mohol hosťujúci kolektív vyrovnať už v úvodnej minúte. Kanonier Novák však nechal vyniknúť Volešáka, ktorý mu jeho pokus včasným vybehnutím zmaril. O chvíľu na to opäť Novák z priameho kopu iba tesne minul ľavý horný roh. Skóre sa menilo na opačnej strane. V 50. min striedajúci Peltier v šestnástke prihral Báezovi a jeho strelu si do vlastnej siete usmernil Dobias. O štyri minúty kolektív trénera Adriána Guľu viedol už trojgólovým rozdielom. Po šesťzápasovom streleckom odmlčaní sa presadil David Depetris. Na poliacej čiare prebral loptu všadebol Peltier, preštrikoval sa s ňou až pre košickú bránu, jeho strelu vyrazil Tofiloski iba pred Depetrisa, pre ktorého nebol problém pridať svoj druhý gól v sezóne. Po hodine hry trikrát zachránil hosťujúci kolektív brankár, keď Trenčania nedokázali za jeho chrbát prepasírovať loptu. Hru do rúk prevzali na chvíľu Košičania, čo vyústilo do znižujúceho gólu na 3:1. Jeho autorom bol Diaby. Posledné slovo v zaujímavom zápase mal domáci Peltier. Po najkrajšej akcii zápasu mu pätičkou prihrávku vrátil Godál a strelou k tyči stanovil skóre zápasu na konečných 4:1.

Trenčín: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek – Báez (88. Malec) – V. Horváth, Salinas, Štefánik (46. Peltier), Hlohovský (76. Mazan) – Depetris.

Košice: Tofiloski – M. Tóth, Dokovič (57. Kavka), Dobias, Čonka – Pačinda, Isola, Kuzma, U. Matič (46. Karaš), Viazanko – J. Novák (73. Diaby).

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Mali sme opatrný vstup do zápasu, výrazne nám však pomohol náš prvý gól, strelený zo štandardnej situácie. Na začiatku druhej polovice zápasu sme ustáli kritické momenty po šanciach Košičanov, pri ktorých nás podržal brankár Holešák. Nakoniec rozhodla naša túžba po strelení gólu i väčšia agresivita pred bránkou. Napriek tomu však máme stále čo zlepšovať, pretože v tomto zápase bol podľa môjho názoru súper herne lepší. My sme však boli mimoriadne efektívni."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Príliš dlho sme sa zoznamovali s umelým trávnikom a podarilo sa nám to až v 19. minúte, keď sme dostali prvý gól. V celom prvom polčase sme však boli veľmi pasívni, a hoci po zmene strán sme chceli zápas otočiť, nepodarilo sa nám využiť dve vynikajúce šance a vzápätí sme inkasovali vlastný gól. Hoci sme až do konca hrali stále lepšie, s výsledkom sa nám už nič nepodarilo urobiť."