TRENČÍN. V súvislosti so zvýšenou intenzitou cestnej premávky v závere letnej turistickej sezóny a prvým dňom školského roka chystajú policajti dopravno-bezpečnostnú akciu. Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, cieľom opatrení je pozitívne ovplyvnenie disciplíny účastníkov cestnej premávky a vývoja dopravnej nehodovosti v Trenčianskom kraji.
„V piatok 2. septembra sa v Trenčianskom kraji uskutoční spoločný výkon služby so zameraním najmä na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí jazdy a kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla,“ povedala hovorkyňa.
V prvý deň školského roka v pondelok 05. septembra sa v celom Trenčianskom kraji uskutočnia osobitné kontroly zamerané na ochranu školskej mládeže na cestách priľahlých k základným školám a v ich blízkosti.
Autor: mis