Prvé tri body Očkova na ihriskách súperov

MO: Nováčik z Očkova ozbíjal Trenč. Teplú na vlastnom ihrisku. V Chocholnej-Velčiciach, Bošáci a Trenč. Turnej boli gólové hody. Veľká Hradná porazila aj Veľké Bierovce/Opatovce a je bez straty bodu na čele tabuľky.

Chocholania (v modrom) sa s Hornou Súčou nehrali a nastrieľali do Orsághovej siete šesť gólov.Chocholania (v modrom) sa s Hornou Súčou nehrali a nastrieľali do Orsághovej siete šesť gólov. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Tr. Teplá – Očkov 1:3 (0:1)

Hostia boli rýchlejší a využili svoje šance, ktoré si vypracovali.

Góly: Ronec – Gažo 2, Klčo. Rozhodoval: Vachula, 100 divákov.

Tr. Teplá: Hofér – Kováč J., Marušinec, Rýdzi, Ronec, Sýkora, Uhlík, Čupalka, Richtárech, Malovec, Surovčík. Striedali: Baláž, Michalík, Ševela. Očkov: Bobocký – Jurčo, Kubíček, Klčo, Ondrášek, Gažo, Ščepko, Rehák, Valo P., Valo E., Neuschl. Striedali: Kostolanský, Čechvala. Anton Jakúbek

Bošáca – Zamarovce 5:1 (1:0)

Domáci začali proti favoritovi nebojácne, keď už v 1. min strela Kusendu išla vedľa žrde. Výsledkom aktivity domácich bol gól v 24. min., ktorý vsietil po ideálnej prihrávke Pala Kusendu Figura st. Druhý polčas začali lepšie opäť domáci, keď na 2:0 v 49. min zvýšil Ochodnický ml. A o minútu na 3:0 dal P. Kusenda. V 55. min hostia z rýchleho protiútoku, keď prečíslili domácu obranu znížili na 1:3 gólom Havrilu. V 66. min po faule na P. Kusendu kopal pokutový kop Figura st. a zvýšil na 4:1. V 70. min sa rútil Figura st. na brankára hostí, ale blafák mu nevyšiel. V 85. min P. Kusenda kopal z 35-metrov trestný kop a jeho výsledkom bol gól na 5:1 do pravej šibenice. Domáci mali ešte ďalšie príležitosti na strelenie gólov, ale ostali nevyužité. Takže hostia môžu byť vďačný, že dostali iba päť.

Góly: Figura st. 2, Kusenda P. 2, Ochodnický ml. – Havrila. Rozhodoval: Cibulka, 200 divákov. ŽK: 2:2.

Bošáca: Janega P. – Kusenda R., Helík, Bero, Ochodnický P. st., Figura ml., Kostelan M. ml., Kusenda P., Ochodnický P. ml., Janega M., Figura st. Striedali: Mihala, Staňák, Kostelan M. Zamarovce: Mikloš – Smatana, Foltán, Chochlík, Ševčík, Chudý, Drobný, Havrilla, Drienka B., Drienka T., Myslivec. Striedali: Bočík, Nazari, Poláček. Vladimír Kozáček

Chocholná-Velčice – Horná Súča 6:1 (3:0)

Domáci tím nastupoval na tento zápas veľmi zodpovedne, pretože nešťastná prehra v Kálnici ho mrzí. Už v 5. min otváral skóre Laco Cingel. Potom sa hral vyrovnala, hostia boli nebezpečnejší, no nevedeli využiť žiadnu šancu. V 39. min po rohovom kope zvyšoval na 2:0 Tomáš Krajčovič. Ešte do polčasu ďalší gól dávali domáci na 3:0 Juraj Tuharským. Druhý polčas pokračoval v réžii domácich. Na 4:0 zvyšoval Kozárec Martin z penalty. Na 5:0 zvyšoval striedajúci Lukáš Papp. Na 6:1 zvyšoval Ján Tuharský po peknej akcii.

Góly: Tuharský Juraj, Cingel, Krajčovič, Kozárec, Papp, Tuharský Ján – Bartek. Rozhodoval: Rožník 120 divákov. ŽK: 3:3.

Chocholná-Velčice: Horňák J. – Margetin, Krajčovič, Tuharský Juraj, Kozárec, Cingel,. Tuharský Ján, Adamči F., Lobík, Cingel st., Michlaec. Striedali: Papp, Baňar. Horná Súča: Orságh – Kalič, Machara, Lukšo, Guga, Bartek, Dohnan, Častulin, Guga F., Pečeňanský, Chadaba. Striedali: Machara J., Dohnan J. Vladislav Chlapík

Kočovce – Kálnica 4:0 (2:0)

V Kočovciach sa hral derby zápas na výbornom teréne za ideálneho počasia. Hostia hneď z prvého protiútoku pohrozili, ale domáca obrana to s prehľadom vyriešila. Od týchto chvíľ mali domáci územnú prevahu. V 18. min po centri Hošeka nedal vo vyloženej šanci Horňák. V 30. min opäť Horňák z hranice šestnástky vystrelil tesne nad. V 32. min domáci Klas dával na 1:0 z 30-metrov, keď využil zlé postavenie hosťujúceho brankára, ktorý bol pomaly na šestnástke. V 34. min domáci Urban vnikol do šestnástky, ale svoju šancu nevyužil. V 40. min Belice pekne vystrelil zo 16-metrov, ale hostí podržal brankár. V 42. min po prihrávke Klasa Hanáček prestrelil hosťujúcu bránu. V 43. min Hošek sa uvoľnil na šestnástke a dával na polčasových 2:0. V 47. min si Hošek pekne spracoval dlhú prihrávke, ale nedal. V 49. min po úniku Klasa dával Hošek na 3:0 presnou strelou zo šestnástky. V 65. min zvyšoval Hošek na konečných 4:0. V 87. min mal vyloženú šancu Klas, ale trafil hosťujúceho brankára. Jednoznačná záležitosť domácich a zaslúžené víťazstvo, ktoré bolo odmenené potleskom divákov.

Góly: Hošek 3, Klas. Rozhodoval: Zemko, 250 divákov. ŽK: 2:1.

Kočovce: Motola – Belica, Hanáček, Urban, Šumaj, Stanček, Vavruš, Horňák, Klas, Hošek, Maraz,. Striedali: Pichler, Batelka, Trebatický.

Kálnica: Dovina – Koreň, Važan, Pavlech, Kunda, Jančo, Hladký Martin, Kotula, Šagát M., Trgo, Hladký Marek. Striedali: Ševčík, Šagát M., Kovár. Peter Hrušík

Tr. Jastrabie – Dubodiel 2:1 (0:0)

V susedskom derby po tvrdej hre z jednej aj druhej strany zaslúžene vyhrali domáci, ktorý prejavili väčšiu túžbu po víťazstve.

Góly: Kyselica M. 2 – Kudela. Rozhodoval: Dohál, 250 divákov. ŽK: 2:6. ČK: 0:1.

Tr. Jastrabie: Lobotka – Glassa M., Doktor, Praženec, Šebáň, Valko, Kyselica, Koreň, Fodrek, Glassa R., Beleš. Striedali: Mikula, Žák. Dubodiel: Petrík – Červený J., Kováč, Petrík S., Janík, Červený M., Kúdela, Žáčik, Knoll, Hostačný, Baláž. Július Glasa

Tr. Turná – Horné Srnie 7:2 (4:0)

V 10. min Marek Sivák po lobe Patrika Chorváta umiestnil loptu do siete súpera. V 15. min si úlohy vymenili a Patrik Chorvát po centri Mareka Siváka hlavou zvýšil na 2:0. V 25. min Hasenovič sa zorientoval v neprehľadnej situácii a umiestnil loptu k žrdi. V 42. min priamy kop z 30-metrov Patrik Chorvát namieril do tyče, od ktorej sa lopta odrazila do brány a bolo 4:0. V 50. min Marek Kováč z hranice šestnástky umiestnil loptu k pravej žrdi súpera. V 55. min po neúmyselnej ruke domáceho hráča hostia premenili pokutový kop a znížili na 5:1. V 65. min Hasenovič ideálne uvoľnil Mareka Siváka, ktorý zo šestnástky zasunul k tyči. V 80. min unikol Marek Sivák, pohral sa zo súperovou obranou, nezištne prihral Patrikovi Chorvátovi a ten nemal problém opäť loptu posunúť do siete. Hosťom sa podarilo v 92. min po chybe domácej obrany korigovať stav na konečných 7:2.

Góly domácich: Sivák M. 3, Chorvát P. 2, Hasenovič, Kováč M. Rozhodoval: Tarabus, 100 divákov. ŽK: 1:4. Jozef Santa

Veľká Hradná – V. Bierovce/Opatovce 2:0 (0:0)

V prvom polčase nepremenili obe mužstvá po jednej gólovej šanci už do 3. min. Odvtedy hra upadla do podpriemeru. Do druhého polčasu domáci vstúpili zo zvýšenou snahou o dosiahnutie víťazstva, čoho výsledkom bolo brvno nastrelené v 49. min Masárom. V 55. min bol po druhej žltej karte vylúčený hráč hostí Breznický. Odvtedy sa hostia snažili neustálim hry udržať remízu, ale nevyplatilo sa im to. V 83. min strelil svoj prvý gól v prvom zápase sezóny Ilčík a o dve minúty neskôr upravil na konečných 2:0 Kováč Peter. Je smutné, že na zápas majstrovstiev oblasti je delegovaný jeden rozhodca, ktorý to pri najlepšej vôli nemôže zvládnuť bez chýb.

Góly: Ilčík M., Kováč P. Rozhodoval: Klimčík, 100 divákov. ŽK: 0:3. ČK: 0:1.

Veľká Hradná: Ježík I. – Kováč Ma., Ježík P., Kováč Mi., Ševčík, Petrík, Lobotka, Masár, Kováč P., Ježík J., Rariga. Striedali: Ilčík, Kováč Ja., Kyjac. V. Bierovce/Opatovce: Ondrášik – Filip, Sivák M., Tomašák, Kajaba, Fabián, Breznický, Viršinský, Bulko, Sivák T., Horňák. Striedali: Oriešek. Jozef Kyjac

Dolná Súča – Soblahov 3:2 (0:1)

Zápas sa začal minútou ticha za dlhoročného dobrého a verného fanúšika náhle zosnulého Antona Záhoráka. Prvý polčas boli jednoznačne lepší hostia, v 13. min sa dostali do vyloženej šance, ale brankár domácich Šedivý podržal mužstvo, keď zoči voči hosťujúcemu útočníkovi zneškodnil jeho šancu nohou. V 32. min po faule domácej obrany v šestnástke sa hostia ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý premenil Šlesár J. V 39. min opäť dobrá šanca hostí, ale Šedivý ju zase zneškodnil. V prvom polčase podali domáci slabý výkon, keď sa im nič nedarilo. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 50. min po ofsajdom zaváňajúcej akcii zvýšili na 0:2, keď svoj únik premenil Jambor. V 55. min hlavička Hlávka tesne minula hosťujúcu bránku. V 59. min po ruke hosťujúceho obrancu v šestnástke znížil z pokutového kopu na 1:2 s prehľadom Hlávek. V 65. min po prudkom centri Dobu z priameho kopu vyrovnal na 2:2 A. Pleva. V 66. min bol za rečnenie vylúčený hráč hostí Kačena. V 84. min sa červenalo aj na domácej strane, keď za oplácanie bol vylúčený Sirotný. O osude celého zápasu sa rozhodlo v nadstavenom čase, keď v 92. min R. Pleva poslal dlhý pas za obranu hostí a Hlávek zabezpečil domácim víťazstvo, keď sám pred brankárom nechytateľne skóroval a rozhodol tak o osude tohto vyrovnaného stretnutia.

Góly: Hlávek R. 2, Pleva A. – Šlesár J., Jambor. Rozhodoval: Hruda, 150 divákov. ŽK: 2:5. ČK: 1:1.

Dolná Súča: Šedivý R. – Hlávek R., Mrázik, Vasko, Pleva T., Šiveň, Pleva A., Pleva R., Valaštin, Gajdošík, Sirotný. Striedali: Zigo, Dobo. Soblahov: Hrnčár J.– Mrázik, Hrnčár M., Fabo, Kačena, Šlesár J., Markovský, Jambor, Vallo, Marcinát, Huszliczka. Striedali: Pleva, Jantošovič. Jaroslav Šedivý

1. Veľká Hradná 4 4 0 0 11:4 12 (+3)

2. Trenč. Jastrabie 4 3 1 0 9:2 10 (+4)

3. Kočovce 4 3 0 1 22:8 9 (+3)

4. Chocholná-Velčice 4 3 0 1 14:3 9 (+3)

5. Dolná Súča 4 3 0 1 12:6 9 ( 0)

6. Zamarovce 4 3 0 1 7:7 9 (+6)

7. Kálnica 4 2 1 1 6:7 7 (+1)