Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Častkovce stále bez straty bodu

IV. liga: Ani v štvrtom zápase nenašli futbalisti Častkoviec premožiteľa. V Partizánskom zvíťazili 2:0 a upevnili si prvú pozíciu. Tr. Stankovce v Nitr. Pravne prekvapujúco iba remizovali. Nová Dubnica v Bošanoch "vyfasovala" sedem kusov.

Partizánske – Častkovce 0:2 (0:1)

Už v 5. minúte musel Kukučka k zemi, aby s námahou vytlačil na roh Norockého skákavú štipľavku z osemnástich metrov. V 11. minúte však udreli hostia po očakávanej spolupráci dvojice – Madro vnikol po ľavej strane do šestnástky a z jeho prihrávky do malého vápna v pohode zasunul loptu do bránky osamotený Ščepko. A to v 18. minúte Ivanka uspel v ostrom súboji zoči-voči Kostelanovi a v 32. minúte odvážnym vpádom zobral loptu z kopačky Ščepkovi. V 41. minúte sa opäť zaskvel Ivanka, keď od ľavej žrde vyboxoval Madrovu tvrdú polovysokú strelu sprvej spoza šestnástky. Domáci mali aktívny vstup aj do druhého polčasu, keď v 47. minúte Křapkovu gólovku Kukučka vyškriabal na roh, z ktorého Kaplánom zavrtená lopta nebezpečne presvišťala pozdĺž malého vápna. V 65. minúte opäť preukázal svoje kvality Ivanka, ktorý vyrazil Ostrovského priamy kop z dvadsiatich metrov smerujúci k pravej tyči. Následné minúty sa hra odvíjala v súbojoch medzi šestnástkami. V 86. minúte si však hostia zopakovali priebeh akcie z úvodného gólu, no s inými aktérmi, keď po narážačke vnikol po pravej strane do veľkého vápna Čechvala a z jeho prihrávky Kostelan definitívne pochoval snahu domácich o bodovanie.

Góly: 11. Ščepko, 86. Kostelan. R Kozolka, 150 divákov. TEMPO: Ivanka –Šimončič, Nahálka (77. Hullman), Jambor, Norocký, Sedláček (46. Beleš), Křapka, Šóš (46. Macega), Nižňanský, Kaplán ml., Badinský, tréner: R. Greguška. ČASTKOVCE: Kukučka – Miklovič, Gono (90. Trebatický), L. Rusnák, Osuský, Čechvala, Meliš, Kostelan (88. Cagala), Ščepko, Madro, Ostrovský (86. Luža).

Nitr. Pravno – Trenč. Stankovce 1:1 (0:1)

V Nitrianskom Pravne sa predstavilo kvalitné mužstvo z Tr. Stankoviec. Domáci držali so súperom vyrovnanú partiu do 12. min, kedy inkasovali gól. Následne prevzali iniciatívu hostia, ale do čistých gólových šancí sa nedostali. Po zmene strán sa obraz hry veľmi zmenil, hráči N. Pravna podali vynikajúci výkon a od prvých minút zatlačili súpera, ktorý sa nestačil čudovať, veď prišiel do Pravna po tri body. Domáci si ohromnou hrou a obetavosťou zaslúžili nielen bod, ale aj tri. To by však v 93. min nesmela skončiť lopta po strele domáceho hráča na brvne brány Tr. Stankoviec. Nakoniec sa tak domáci museli uspokojiť s jedným bodom.

Góly: 70. Áč – 12. J. Poštrk,R: Sládek, 200 divákov. F.FAZEKAŠ

Bošany - N. Dubnica 7:1 (3:1)

Bojovnosť, taktika, územná prevaha a aj pomyselná športová Šťastena v nedeľu hrala s domácim mužstvom. Strelec úvodného a zároveň aj posledného gólu Šesták dosiahol v zápase dokonca hetrik, čo vo futbale nie je také bežné. Domáci v 19. minúte premenili aj pokutový kop a v 85. minúte si vlastný gól strelil Ježík. Jediným úspešným strelcom za hostí bol Ranúša, čím pokazil Bošanom čisté konto. Z pohľadu výsledku aj herného obrazu hrali domáci ukážkový zápas a zaslúžene doma získali tri body.

Góly: 6., 65. a 87. Šesták, 19. Zvala (11 m), 35. Sroka, 58. Papranec, 85. vlastný (Ježík) - 41. Ranúša, rozhodoval Fenz, 150 divákov. BOŠANY: J. Bulák - Ľ. Bulák, Sroka, Šesták, Mišeje, Zvala, Kostolný, Mikloš, Papranec (72. Minarovič), Husár (80. Guniš), Murko (46. Kapusta). N. DUBNICA: Urminský (80. Kolárik), Ďadko (59. Závodný), Vasila, Štiffel, Kosila, Ďuriš, Ježík, Ranúša, Ortel, Švikruha (74. Matejovič), Laško.

Ostatné výsledky: H. Obdokovce - Holíč 1:2 (0:2), góly: 78. Kšinant - 27. a 32. (11 m) Mráz, Nováky – Lednické Rovne 1:1, Dolné Vestenice – Kanianka 1:2 (0:0), góly: 58. Belko – 60. Boško, 74. Babašta, Lehota p/Vt. – Gbely 0:0, Prečín – Beluša 1:2 (0:0), góly: 46. M. Almásy – 53. Gažo, 59. M. Hrnčík.

1. Častkovce 4 4 0 0 11:2 12 (+9)

2. L. Rovne 4 3 1 0 11:2 10 (+4)

3. Holíč 4 3 1 0 10:4 10 (+4)

4. Beluša 4 3 0 1 8:3 9 (+3)

5. Bošany 4 2 1 1 9:5 7 (+1)

6. Nováky 4 2 1 1 6:3 7 (-2)

7. T. Stankovce4 1 3 0 7:3 6 (0)

8. D. Vestenice4 2 0 2 4:4 6 (0)