Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

Veľké Bierovce/Opatovce získali prvé tri body

Chocholná-Velčice aj Kočovce prekvapivo zaváhali. V derby zvíťazili Veľké Bierovce/Opatovce nad susednou Trenčianskou Turnou gólom zo záveru zápasu. Na ihrisku sa aj červenalo.

V závere zápasu V. Bierovce/Opatovce - Tr. Turná sa iskrilo. Domáci obranca Martin Markech inkasoval aj červenú kartu.V závere zápasu V. Bierovce/Opatovce - Tr. Turná sa iskrilo. Domáci obranca Martin Markech inkasoval aj červenú kartu. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

REGIÓN. V 8. minúte mali domáci prvú šancu, Sirotného strelu ale brankár hostí vyrazil a v 9. minúte hlavička A. Plevu tesne minula bránku. To bolo v prvom polčase zo strany domácich všetko. V 24. minúte sa dostali do vedenia hostia, keď ich prvú šancu premenil Ševela. Druhý polčas domáci nikoho nestriedali, ale na ihrisko vybehlo úplne iné mužstvo. V 55. min začala akcia od obrancu Dobu, ktorý prihral R. Plevovi, ten vysunul R. Hlaveka, ktorý s prehľadom preloboval vybiehajúceho brankára a vyrovnal 1:1. V 62. min prenikol hosťujúcou obranou R. Pleva, ty ho zastavili iba za cenu faulu a nariadený pokutový kop bezpečne premenil strelec mužstva R. Hlavek. V 68. min vysunul R. Hlávek Sirotného, ktorý ušiel obrane hostí a krížnou strelou zvýšil na 3:1. V 72. min A. Pleva pekne prihral z priameho kopu T. Plevovi, ktorý strelou z prvej zvýšil na 4:1. V 75. min po rohu T. Plevu zvýšil hlavičkou R. Hlávek na 5:1 a tak domáci rozhodli o osude zápasu za dvadsať minút. V 85. min mali dobrú šancu aj hostia, ale netrafili domáci bránku. V zápätí mohol R. Pleva zvýšiť, ale jeho strelu stačil obranca hostí vykopnúť z prázdnej bránky. A tak v zápase dobrej úrovne hlavne v druhom polčase sa zrodilo zaslúžené víťazstvo futbalistov Dolnej Súče.

Góly: Hlávek R. 3, Pleva T., Sirotný – Ševela. Rozhodoval: Klimčík, 150 divákov. ŽK: 0:3.

Dol. Súča: Šedivý – Hlávek R., Dobo, Mrázik, Pleva T., Trnavský, Pleva A., Pleva R., Valaštin, Gajdošík, Sirotný. Striedali: Kramár, Vendžúr, Zigo.

Tr. Teplá: Čupalka – Kováč, Marušinec, Richtárech, Ronec, Blaho, Uhlík, Sýkora, Ševela, Bagin, Surovčík. Striedali: Záhorák, Tomanica, Hošták. Jaroslav Šedivý

Soblahov – Veľká Hradná 1:2 (1:1)

Za ideálneho slnečného počasia sa v Soblahove čakalo víťazstvo domácich. Úvod zápasu tomu i nasvedčoval, keď už v 4. min Kačena ideálne dlhým pasom vysunul Lukáša Jambora a ten svojím typickým spôsobom vsietil vedúci gól a bolo 1:0. Po tomto góle domáci však nepochopiteľne prestali hrať a hra sa im vôbec nedarila. Nevedeli si prehrať a vôbec nenapádali súperových hráčov. A tak po chybe v domácej obrane na hranici šestnástky v 27. min Ježík vyrovnával na 1:1. V závere polčasu mali hostia ďalšiu veľkú šancu, ale Kačena zachraňoval na bránkovej čiare po chybe domáceho brankára. Z nasledujúceho protiútoku domáci prečíslili súpera, šli štyria proti dvom ale i túto šancu nepremenili. A v úplnom závere prvého polčasu strela hostí skončila na brvne domácej brány a za podrazenie bol vylúčený hráč hostí Kováč Karol. V druhom polčase hostia z desiatimi hráčmi hrali dobre a už v 49. min Rariga z otočky prekrásne trafil pravý horný roh domácej brány a bolo 1:2. Trápenie domácich pokračovalo i naďalej, nevedeli si loptu prihrať ani na krátko ani do väčšej vzdialenosti. Slabé náznaky mali iba Fabo a Halgoš, ktorý strieľali z diaľky, ale netrafili súperovu bránu. V hektickom závere v nadstavenom čase striedajúci Jantošovič hlavou zahodil čistú šancu a následne Vallo z prieniku svoju šancu nepremenil. V zúfalom tlaku domácich sa hostia ubránili a odvážajú si tri body zo Soblahova. Domáci hráči by sa mali zamyslieť nad momentálne veľmi špatnou hrou a dobre porozmýšľať, ako budúc pokračovať ďalej.

Góly: Jambor L. – Ježík, Rariga. Rozhodoval: Tarabus, 200 divákov. ŽK: 2:5. ČK: 0:1.

Soblahov: Šlesár – Mrázik, Hrnčár M., Fabo, Kačena, Šlesár J., Halgoš, Jambor L., Vallo, Jambor M., Huszlicka. Striedali: Jantošovič.

V. Hradná: Cabala – Kováč M., Ježík, Kováč Michal, Ševčík, Petrík, Lobotka, Kováč K., Kováč P., Masár, Rariga. Striedali: Bulko, Kyjac, Judíny. Vladimír Mrázik

V. Bierovce/Opatovce – Tr. Turná 1:0 (0:0)

Domáci pri skóre 1:12 v horúcom derby nastúpili k zápasu relatívne v maximálne možnej zostave a snažili sa odolávať favoritovi. Prvý polčas sa ukázal, že ani hosťujúce mužstvo nie je na tom až tak dobre, hra sa prelínala, domáci bránili, podnikali rýchle protiútoky a vďaka výkonu brankára domácich protiútoky hostí neskončili gólom. V druhom polčase hra postupovala možno aj s unavujúcim teplom v priaznivej rovine a pre domácich sa rodila vynikajúca remíza. Hostia aj domáci prestriedali, dva rýchle protiútoky hostí domáci brankár zlikvidoval, ale v 86. min nevinná akcia po pravej strane, center a Filip hlavičkou vsietil vedúci gól. V heroickom závere domáce mužstvo s horúcim favoritom nádherné víťazstvo uhralo.

Gól: Filip. Rozhodoval: Vachula, 150 divákov. ŽK: 0:1. ČK: 1:0.

V. Bierovce/Opatovce: Ondrašík – Bulko R., Sivák M., Žúži, Markech, Fabián, Breznický, Viršinský, Bulko P., Sivák T., Horňák. Striedali: Filip.

Tr. Turná: Chochlík – Kováč, Jančovič D., Polák, Častulin, Sivák T., Hasenovič, Sivák M., Chorvát P., Červeňan. Striedali: Chorvát, Mikolášek. Peter Oravec

Horné Srnie – Tr. Jastrabie 0:0

Úvodnú šancu zápasu si vypracoval domáci Papiernik, jeho strelu brankár vyrazil. V 17. min priamy kop domáceho Frohna letel vysoko nad bránu. V 31. min peknú strelu domáceho Blaška opäť vyrazil brankár hostí. Hostia pohrozili v 35. min, keď priamy kop Beleša preletel cez celé pokutové územie domácich. Druhý polčas pokračoval v podobnom tempe bez výraznej šance do 57. min, keď po centri domácich sa ocitol v čistej šanci Papiernik a jeho strelu brankár vyrazil a dobiehajúci Galko svoju šancu nepremenil. O minútu opäť akcia domácich a po peknom pase Lukajku šiel sám na bránu Blaško, no jeho lob skončil nad bránou. Od tohto momentu sa hra pritvrdila, ktorú nie moc dobre zvládol hlavný rozhodca... V 91. min mohol rozhodnúť hosťujúci Kyselica, no perfektne zasiahol domáci brankár Horný a tak sa toto nervózne stretnutie skončilo bez gólov.

Rozhodoval: Hruda, 100 divákov. ŽK: 3:3.

Horné Srnie: Horný – Galko, Sekula, Papiernik M., Šimko, Švančárek M., Švančárek J., Lukajka, Blaško, Papiernik P., Frohn.

Tr. Jastrabie: Lobotka – Koreň, Doktor, Praženec, Šebáň, Mikula, Kyselica, Žák, Fodrek, Glasa R., Beleš. Striedali: Glasa M. Pavol Ondrášek

Dubodiel – Kočovce 4:3 (3:3)

Vo výbornom zápase zaslúžene vyhrali domáci nad technickejšími hosťami.

Góly: Červený 2, Žáčik, Baláž – Maráz 2, Hošek. Rozhodoval: Puna, 100 divákov. ŽK: 1:1. Vladimír Petrík

Kálnica – Chocholná-Velčice 1:0 (1:0)

Domáci po bojovnom výkone zdolali lepšieho súpera, ktorý i keď mal viac z hry pri zakončovaní akcií nemal dostatok kľudu. Kálničania sa ujali vedenia gólom Dušana Janču v 19. min, pred tým hostia nepremenili niekoľko dobrých príležitostí. Výsledkom záverečného tlaku hostí bola v 85. min nastrelená tyč.

Gól: Jančo D. Rozhodoval: Oppenberger, 150 divákov. ŽK: 3:1.

Kálnica: Dovina – Koreň, Moravčík, Pavlech, Kunda, Jančo, Hladký Martin, Kotula, Važan, Trgo, Hladký Marek. Striedali: Šagát, Ševčík.

Chocholná-Velčice: Horňák – Margetin, Krajčovič, Tuharský, Kozárec, Cingel, Tuharský Ján, Adamči, Lobík, Cingel L., Michalec. Striedali: Benák, Lukša. Dušan Filip

Horná Súča – Bošáca 3:0 (0:0)

Domáci nastúpili do zápasu nervózne, v 12. min domáci brankár vyrážal priamy kop hosťujúceho Kusendu na roh. V 14. min Bartek sám pred prázdnou bránou zaváhal. Do konca polčasu už nebolo na čo pozerať. Od začiatku druhého polčasu domáci zatlačili hostí na ich polovicu a v 52. min po centri Barteka Lukšo Marek s prehľadom otváral skóre na 1:0. V 75. min sa Guga Fero uvoľnil na hranici šestnástky, nahral Palovi Dohnanovi, ktorý zasunul do prázdnej brány. V 77. min po aute Guga Fero prehlavičkoval hosťujúceho brankára a zvýšil na 3:0. V 85. min Dohnan postupoval sám na brankára, avšak loptu zasunul tesne vedľa brány. Domáci môžu byť spokojný akurát s troma bodmi.

Góly: Lukšo Marek, Dohnan P., Guga F. Rozhodoval: Zemko, 150 divákov. ŽK: 0:1.

Horná Súča: Orság – Straka M., Machara M., Lukšo M., Dohnan J., Bartek M., Častulin, Guga F., Chlebana P., Guga M., Pečeňanský R. Striedali: Lukšo Martin, Dohnan P., Kalik.

Bošáca: Zámečník – Kusenda R., Staňák P., Bero, Ochodnický P. st., Ochodnický P. ml., Kostelan, Kusenda P., Figura ml., Janega M., Figura st. Striedali: Helík, Kopunec, Mihala. (jk)

Zamarovce – Očkov 3:1 (2:0)

Zápas bol v réžii hostí, domáci boli pod neustálym tlakom. Domáci z ojedinelých brejkov strelili tri góly. Očkovu sa podarilo už len znížiť na 3:1 gólom Lukáša Ščepka.

Gól hostí: Ščepko L. Rozhodoval: Bušo, 100 divákov. Milan Ščepko