Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Častkovčan Ščepko strelil päť gólov

IV. liga: Častkovce si po prestávke urobili z Kanianky trhací kalendár. Kanonier Ščepko dal päť gólov sám a na šiesty prihral Madrovi. Stanovčania zvíťazili prvákrát v sezóne.

Stankovčania (v červeno-modrom) porazili nováčika z Prečína presvedčivo 4:0.Stankovčania (v červeno-modrom) porazili nováčika z Prečína presvedčivo 4:0. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

N. Dubnica – Partizánske 2:2 (2:0)

Ako prví sa dostali do šance v 7. minúte hostia, ale priamy kop bol nepresný. Strela Šimončiča v 25. minúte presvišťala vedľa. Domáci ovládli hru, v 12. minúte Švikruha vysunul Basilu, ktorý po sóle trafil iba vybiehajúceho Bičana. O minútu po sóle Kosibu a Vaškovom centri čaroval pri Basilovej strele Bičan. Po faule na Vaška dostal v 16. minúte hosťujúci Kompas červenú kartu a z protiútoku Vaško mieril vedľa. Po priamom kope Ranuša vyskúšal gólmana v 17. minúte a po ďalšom rohu hlavičkoval do siete Bortel – 1:0. N. Dubnica tlačila, Bortel netrafil prázdnu bránu v 28. minúte. V 38. minúte po akcii Vaška s Basilom, Ranuša našiel Kosibu a ten sa nemýlil – 2:0. Potom prišli chvíle Badinského, ktorého ešte v 43. minúte Urminský vychytal. Po prestávke hrali hostia na rýchle brejky, ale v 50. minúte Ranuša našiel Burdeja, ktorý tesne minul žrď. O tri minúty Ďuriš trafil brvno a z protiútoku Badinský znížil. V 63. minúte ten istý hráč po rovnakej akcii vyrovnal. Do konca zápasu sa už nič nestalo a hostia si za bojovnosť odviezli bod.

Góly: 17. Bortel, 38. Kosiba – 54. a 63. Badinský. Rozhodoval Krč-Konečný, ČK: Kompas. N. Dubnica: Urminský – Burdej, Basila, Štiffel, Kosiba, Ďuriš, Ježík, Ranuša, Bortel (75. Prekop), Švikruha, Vaško. Partizánske: Bičan – Norocký, Kompas, Jambor, Šimončič, Chňapka, Kaplan, Nahálka (73. Hulman), Badinský, Kollár (60. Beleš), Nižňanský (44. Dermek). (PŠ)

Častkovce – Kanianka 6:1 (0:1)

Stretnutie začali lepšie hostia, keď v 5. min vystrašil Kukučku Bátora. V 17. min po presnej akcii otvoril skóre hosťujúci Khadir. V 23. min po rohovom kope Ščepko prestrelil. To isté nevyšlo v 36. min Madrovi, keď tesne minul. Druhý polčas bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. V 51. min po chybe obrany hostí delovkou vyrovnal Ščepko. V 59. min po tlaku domácich a odrazenej strele Madra prestrelil Pipíšku Ščepko a poslal domáci tím do vedenia. V 65. min strelecky disponovaný Ščepko strelil tretí gól a zaznamenal hetrik za 14 min. Potom už hostia rezignovali. Ďalším pekný gólom hlavou preloboval brankára Ščepko – 4:1. V 73. min po prihrávke Madra strelil Ščepko už svoj piaty gól v zápase. V závere stretnutia po akcii na jeden dotyk dvojice Ščepko – Madro vsietil kapitán domácich šiesty gól a zavŕšil zaslúžené víťazstvo domácich. Za výkon v druhom polčase si mužstvo vyslúžilo aplauz fanúšikov.

Góly: 51., 59., 65., 71. a 73. Ščepko, 78. Madro – 17. Khadir,ŽK: Boško, Kováč. Rozhodoval: Kvaššay, 150 divákov. ČASTKOVCE: Kukučka – Trebatický (70. Herák), Miklovič, Rusnák (61. Kostelan), Osuský, Čechvala, Gono, Meliš, Ščepko (79. Lančarič), Madro, Ostrovský. KANIANKA: Pipíška – Kováč, Kurbel, Richter P., Bátora (65. Petráš Mich.), Babašta, Šnirc (77. Baláž), Boško, Richter M. (89. Ugroczi), Khadir, Petráš Mar. PETER HALIENKA

Tr. Stankovce – Prečín 4:0 (2:0)

Keby boli domáci futbalisti viedli v 15. min dvoj či trojgólovým rozdielom, nikto sa by sa nemohol čudovať. No premieňanie šancí bolo i v tomto zápase veľkým problémom. Ako sa majú gólové šance premieňať ukázal nový hráč v stankovskom drese Puna, ktorý z troch šancí dve pretavil do gólu, čím poslal hostí s dvojgólovým mankom do šatní. V druhom počase sa hostia zamerali na prísnu obranu s cieľom inkasovať čo najmenej, čo sa im pri streleckej smole domácich podarilo. Domácim sa podarilo zvýšiť skóre až v samom závere po góloch Sedláčka a dobre hrajúceho Navrátila.

Góly: 8. a 27. Puna, 80. Sedláček, 89. Navrátil, ŽK: Rosina, Raninenec. Rozhodoval: Šlosár, 200 divákov. TR. STANKOVCE: Haško – Dvorský (62. Marček), Taraba, Bulko, Puna (62. Sedláček), Poštrk, Sabadka (79. Ježík), Schlesinger, Minaroviech, Navrátil, Brandís. PREČÍN: Bartovič – Michalec (77. Hlavúň), Masaryk (84. Rebro), Kramárik, Sádecký, Almasy, Orávik, Kostelanský, Rosina, Raninec, Hedera. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Beluša – H. Obdokovce 2:1 (0:0), góly: 58. a 80. M. Hrnčík – 68. Rusňák (11 m), Nováky - Dolné Vestenice 0:1 (0:0), gól: Belko., Gbely – Nitr. Pravno 4:0 (2:0), góly: 4., 16., 56. Macánek, 16. Rampáček, R. Lištjak, L. Rovne – Lehota 1:0 (1:0), gól: 20. Detko (11 m), Holíč - Bošany 3:0 (1:0), góly: 12. Šefčík, 79. Mráz, 84. vlastný.

1. L. Rovne 3 3 0 0 10:1 9 (+3)

2. Častkovce 3 3 0 0 9:2 9 (+6)

3. Holíč 3 2 1 0 8:3 7 (+1)

4. Beluša 3 2 0 1 6:2 6 (0)

5. Nováky 3 2 0 1 5:2 6 (0)

6. D. Vestenice3 2 0 1 3:2 6 (+3)

7. T. Stankovce3 1 2 0 6:2 5 (-1)

8. H. Obdokovce3 1 1 1 7:3 4 (+1)