Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Kruhy a piktogramy v obilí sú odkazmi

Najznámejší slovenský ufológ Miroslav Karlík (63) diskutoval s návštevníkmi MY arény na Beckovských slávnostiach. Témami boli neindetifinovateľné lietajúce objekty i kruhy v obilí.

Kruhy v obilí majú naznačovať prítomnosť mimozemšťanov na našej planéte.Kruhy v obilí majú naznačovať prítomnosť mimozemšťanov na našej planéte.(Zdroj: ARCHÍV M. Š.)

BECKOV. Zakladateľ trnavského UFO-klubu Karlík tvrdí, že mimozemšťania žijú medzi nami. Podľa neho tu má byť až tristo druhov bytostí. Ich lietajúce stroje sa mali niekoľkokrát objaviť aj nad hlavami ľudí v Trenčianskom kraji. Podľa Karlíkových presných štatistík lietali neidentifikovateľné lietajúce objekty UFO nad Trenčínom, Starou Turou i Myjavou už vyše desaťkrát.

UFO a existencia mimozemšťanov nie sú iba fenoménom súčasnosti. Už v roku 1668 zaznamenal miestny kronikár v Levoči Gaspar Hain prvé pozorovanie UFO na Slovensku. „O druhej hodine popoludní 7. júna 1668 sa ťahal vzduchom nad mestom, a to práve nad mojím domom, veľký drak alebo červ. Všetko sa na ňom lesklo. Časom sa vyjaví význam tej veci,“ pripomína historické súvislosti zapísané v kronike Karlík.

Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 1929 pozorovali počas bieleho dňa UFO aj v Bratislave. Odvtedy na Slovensku ufológovia zdokumentovali vyše štyristo overených pozorovaní objektov, o ktorých sú presvedčení, že nešlo o podvody. Jaslovské Bohunice, Prešov, Košice, Trnava a Bratislava sú mestá, nad ktorými neznáme telesá videli najčastejšie. Rekordný počet pozorovaní na Slovensku bol zaznamenaný v rokoch 1993 (51x) a 1992 (42x).

Niekoľko UFO lietalo nad Trenčínom

Databáza ufológa je popísaná návštevami neznámych objektov aj nad Trenčianským krajom. Už začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia pokrývači počas odpočinkovej prestávky spozorovali obrovskú žltú guľu, ktorá klesala k Zemi z oblohy. „Bola od nich približne jeden kilometer a zastavila sa asi sto metrov nad povrchom Zeme. Po piatich minútach sa nehlučne vydala kľukatým letom smerom k Novému Mestu nad Váhom,“ popisuje udalosť Karlík. Ďalšia návšteva ufónov nedala na seba dlho čakať. Už v roku 1975 tri hodiny po polnoci spozorovali Trenčania na oblohe neznáme teleso.

UFO objekty zbadali aj v Kubrici a v Trenčianskej Turnej. V obci Jablonica v blízkosti Brezovej pod Bradlom zahliadla v marci 1992 jej obyvateľka úkaz, ktorý nikdy nevidela. Nad takmer dva kilometre vzdialenou lúkou sa pohyboval žltobielym svetlom žiariaci objekt. „Teleso pologuľovitého tvaru sa pomaly presúvalo k pozorovateľke. Po chvíli sa jej stratilo z dohľadu a medzi stromami a bolo vidieť iba prebleskujúce svetlo,“ uvádza Karlík.

Onedlho sa zo svietiaceho miesta ozval slabý hukot. Objekt sa objavil nad lesom a okamžite nehlučne zmizol v oblakoch. Na podmáčanej lúke ostali tri otlačky vtlačené do mäkkej pôdy. „Mali tvar trojuholníka a ich vzdialenosť bola približne tridsaťpäť krokov. Objekt mohol podľa pozorovateľky merať až šesťdesiat metrov,“ uvádza Karlík. Známy je aj prípad nehlučného trojuholníkovitého telesa nad Považským Inovcom, z ktorého šľahal lúč ostrého svetla a nočnú oblohu rozsvietil na „denný režim“.

Počas vojenskej základnej služby sa trnavský ufológ slúžiaci v protivzdušnej obrane po prvý raz stretol s neznámym objektom. „Pri vojenskej činnosti sme zaznamenali pohyb neznámeho objektu rádiolokátorom,“ spomína Karlík. Najväčší objekt osobne pozoroval nad Senicou v roku 1976. UFO vtedy nalietavalo, zastavovalo, pohybovalo sa na všetky strany. „Veľký červený samostatný objekt som pozoroval aj nad atómovou elektrárňou v Jaslovských Bohuniciach. Priletel nad Trnavu, tam zastavil. Sledoval som ho s ďalekohľadom,“ pokračuje. Podľa neho bola táto tematika vždy utajovaná a obyvateľov častokrát rôzne inštitúcie podvádzali. V roku 2005 získal 26 svedeckých výpovedí o diskovitom UFO nad atómkou v Jaslovských Bohuniciach. Vyjadrenie štátnych inštitúcií bolo však úplné iné. „Vraj išlo o paru vychádzajúcu z chladiacich veží,“ poznamenáva.

Kruhy a piktogramy v obilí v našom kraji ešte neboli

Na rozdiel od množstva objektov nad naším krajom dodnes tu nikto nespozoroval v obili žiadne kruhy či piktogramy. Tie sú spájané s návštevami ľudí z vesmíru. „Piktogramy pravdepodobne vznikajú termožiarením, ktoré vyžarujú objekty vznášajúce sa tesne nad týmto priestorom.

Najčastejšie to býva jačmeň a ovos, ale aj cibuľa. Obilie nie je polámané, ale elasticky zohnuté. Vo Francúzsku vznikli piktogramy aj v kukurici,“ hovorí ufológ. Najväčší rozmach piktogramov u nás nastal v roku 1996. Každý piktogram nesie v sebe nejaký odkaz, možno aj nejaké astronomické údaje. Kruhy v obilí z viacerých miest Slovenska vlievajú do Karlíka optimizmus skutočnej návštevy z vesmíru. Najkomplikovanejšie geometrické tvary sa objavili v pšeničnom poli v Huli (2007, 2008). Počas ich vzniku sa podľa slov svedkov mali nad týmito miestami pohybovať nezvyčajne svietiace objekty. Najväčšie obrazce v obilí na svete mali dĺžku až 180 metrov a zaberali plochu desaťtisíc metrov štvorcových.

Pozemskí kontaktéri končia na psychiatrii

Staré povesti o čertoch, vodníkoch, drakoch i vílach by podľa Karlíka nemuseli byť až tak ďaleko od pravdy. Ako hovorí, kontakty s mimozemšťanmi prežívajú vybratí pozemšťania dodnes. „Správne duševné vyžarovanie človeka je zrejme hlavným predpokladom kontaktu. Prípadne aj výborné zdravie jedinca a prípadné využitie genetického kódu,“ tvrdí Karlík. Počas stretnutia bývajú paralyzovaní a dokážu väčšinou vnímať iba zrakom. Jeden z českých autorov dokonca tvrdí, že dvanásť amerických senátorov sú mimozemšťania. Veľa ľudí po kontakte s inými bytosťami musí so svojimi zážitkami navštíviť lekárov. „Ten ich však pošle k psychiatrovi a potom skončia v liečebni,“ tvrdí ufológ.

Karlík uznáva, že existuje aj množstvo podvodov

Mnohí ufológom nedôverujú, iní si z nich robia aj posmešky a chcú ich úmyselne oklamať. Aj Karlík priznáva, že množstvo piktogramov bolo falzifikátmi. „Nájdu sa ľudia, ktorí vytvárajú falzifikáty a všetko pokazia. Potom ľudia prestanú veriť aj tým pravým,“ hnevá sa ufológ. Falzifikátori sa snažia ufológov zdiskreditovať a zosmiešniť. Trnavskí deviataci im nezmyselne vyrobili falošné piktogramy. Ufológovia našli aj náradie, ktorým školáci imitovali prácu mimozemšťanov. Falošné piktogramy sa pred pár dňami objavili aj pri Zlatých Moravciach. Tie originálne však majú svoje záhady. „Do skutočného piktogramu sa v Kozárovciach bál vstúpiť aj pes,“ prízvukuje Karlík.

Falošné môžu byť aj fotografie a videá

Dnes si mnoho ľudí dokáže zameniť UFO aj s vypúšťanými balónmi šťastia či laserovými lúčmi z diskoték. Omyl s čínskymi lampiónmi vypúšťanými počas svadobnej veselice sa stal pred pár mesiacmi aj v Trenčíne.

Horiace objekty niektorí občania identifikovali ako skupinu telies z kategórie UFO. Falšovať sa dajú aj fotografie a videá.

Digitálna technika iba nahráva množstvu počítačovo vyrobených mimozemšťanov a lietajúcich tanierov na fotografiách či videozáznamoch. „Dnes počítač vyrobí ufónov, koľko ich budeme chcieť. Preto pri skúmaní takýchto fotografií spolupracujeme s odborníkmi. Tí určia, či nejde o podvod,“ dodal Karlík.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Trenčín po sérii prehier porazil Poprad

Súperi sa na trenčianskom ľade stretli po štyroch dňoch znova. Trenčania ťahali pred stretnutím päťzápasovú sériu prehier.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.

Plač majú ľudia vrodený.

V Trenčíne bola hospitalizovaná pacientka s podozrením na koronavírus

V súvislosti so šírením nebezpečného vírusu po Európe vo štvrtok zasadne Bezpečnostná rada štátu.

Za posprejovaný podchod mu hrozí väzenie

Z prečinu poškodzovanie cudzej veci trenčianski policajti obvinili 40-ročného Pavla z okresu Nové Mesto nad Váhom.

Posprejovaný podchod na Hasičskej ulici.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ 12:34

Výsledky sú negatívne, žena v nemocnici v Trnave nemá koronavírus

Žena sa vrátila z Talianska.

V Trenčíne bola hospitalizovaná pacientka s podozrením na koronavírus

V súvislosti so šírením nebezpečného vírusu po Európe vo štvrtok zasadne Bezpečnostná rada štátu.

Nočná dráma v Trenčíne. Plačúce dieťa ratovali susedia, policajti, hasiči, záchranka aj sociálka

Krátko po polnoci zavolala mestskú políciu obyvateľka ulice M. Bela v Trenčíne, že v susednom byte už dlhšiu dobu plače malé, asi polročné dieťa a jeho rodičia zrejme nie sú doma.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Už ste čítali?

Voľby 2020