Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Dubnica B krôčik od záchrany

Jasné víťazstvo 6:1 na pôde vypadávajúcej Nitry dáva Dubnici B reálnu možnosť udržať sa v 3. lige aj pre budúcu sezónu. V krajskom derby zvíťazila Považská Bystrica nad Bánovcami 1:0.

Pov. Bystrica – Bánovce 1:0 (1:0)

V priamom dueli o druhé miesto boli domáci počas celého zápasu jednoznačne lepší, keď hostí pustili iba do jedinej šance. V 3. min osamotený Šuška z päťky hlavičkoval iba do brankára a v 5. min po vysunutí M. Gajdošíkom Miroslav Oršula prestrelil. Ondričkova strela z 20 metrov v 18. min letela tesne nad bránu. V 27. min sa Šebík na polovici ihriska zbavil Zajaca, ale jeho sólo zastavil až v šestnástke Borcha. O tri minúty po Ondričkovom rohu si Hrenákovu prudkú gólovú strelu zrazil Štrbák do vlastnej brány. V 39. min pekná strela M. Gajdošíka iba tesne minula šibenicu. V 44. min prienik Šebíka zastavil Zajac faulom a Ondričkov priamy kop narobil Bohunskému problémy. Na začiatku druhého polčasu domáci hrali bez nápadu, ale loptu mali väčšinou pod kontrolou. V 58. min prišla jediná šanca Bánoviec. Po rohu Škrobák vyboxoval loptu pred Škultétyho a po jeho delovke Škorec prestrelil prázdnu bránu. Ondrička po prečíslení v 65. min našiel Šušku, no jeho strelu kryl Bohunský. Po Perextovom rohu v 68. min vyskočil najvyššie Šebík a hlavičkoval tesne nad. Po Cígerovom faule na Ondričku v 72. min Novisedlákovu strelu z priameho kopu brankár neudržal, ale pred voľným Šebíkom stačil Štrbák odkopnúť loptu do bezpečia. V 79. min Martin Oršula z priameho kopu nastrelil múr, od ktorého odrazená lopta skončila niekoľko centimetrov vedľa žrde. Päť minút pred koncom Šuškov prienik zablokoval pekne Zajac a v 88. min Bohunský s námahou vyrazil priamy kop Martina Oršulu z 25 metrov. Posledné slovo mal v 90. min Perexta, no jeho priamy kop skončil v brankárovom náručí. Kto očakával, že hostia sa „pobijú“ o dobrý výsledok, musel byť sklamaný.

Gól: 30. Hrenák. Rozhodoval Černák, ŽK: Zajac, Cíger, 60 divákov. Pov. Bystrica: Škrobák – M. Gajdošík, Martin Oršula, Šuška, Bednár, Šebík (89. Ľ. Gajdošík), Novisedlák, Miroslav Oršula, Hrenák (80. Pauer), Ondrička, Perexta. Tréner J. Kútny. Bánovce: Bohunský – Borcha, Štrbák, Škultéty, Zajac, Pekár, Cíger, Varga, Raffay (9. Botka), Škorec, Božik (66. Valíček). Tréner M. Janega. JOZEF ŠPROCHA ML.

ČFK Nitra - Dubnica B 1:6 (0:4)

Dubnica nutne potrebovala tri body k záchrane, ale prvú polhodinu sa hral vyrovnaný zápas. Dokonca dve šance mali domáci. Po strele Serenčéša vykopávali hostia z prázdnej brány a Buday sám pred gólmanom Bajzom neuspel. V 33. min. však Ľupták preloboval brankára ČFK a odštartoval šialený uragán Dubnice. Za tri minúty inkasovali Nitrania trikrát a už v 39. min. bolo 0:4 (!), keď Ľupták z 30 m krásne trafil do vinkla. Domáci šli do kolien, boli zrelí na uterák. Po prestávke hrali hostia toľko, koľko potrebovali, kým Nitrania čakali na koniec zápasu. Napokon sa im podaril aspoň čestný gól Drotára za stavu 0:6.

Góly: 82. Drotár – 33. a 39. Ľupták, 34. Augustini, 35. Varga, 51. a 63. Živčic. R Sárai, ŽK: Drotár - Urgela, 50 divákov. ČFK: Bundala - M. Dedič, R. Ballabáš, Bližňák (65. Kotula), Horňák – Bakyta (46. Gregor), Drotár, Buday, Mošať, Serenčéš (77. Kollár) - Kling. Tréner J. Kotula. MFK B: Bajza – F. Vavrík, Božoň, Múdry, Kollár, Puček, Masárik (55. Urgela), Varga, Ľupták (70. Ševčík), Augustíni, Živčic (87. Kučera). Tréner D. Kramlík. PATRIK LAHUČKÝ

Sereď - Ludanice 3:1 (1:0) góly: 6. Kasaj, 47. vlastný (M. Krško), 49. Pecho - 86. M. Krško (11 m), Topoľníky - Galanta 1:1 (0:0) góly: 73. Hindák (11 m) - 57. Tvrdoň, Gabčíkovo - Skalica 1:0 (1:0) gól: 32. Pfeifer, Čierny Brod - Domaniža 0:3 (0:1) góly: 64. (11 m) a 74. Mi. Kvaššay, 7. Svoboda, V. Ludince - Dun. Streda B 3:0 (2:0) góly: 27. a 53. Hlaváčik, 41. Konc, Piešťany - Palárikovo 4:3 (3:1) góly: 26. a 44. Rožník, 33. Ducký, 49. Sedlák - 14. Zlatňanský, 52. Drgoňa, 80. Vencel.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VIII. ligy Nové Mesto?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.