Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Myjava sa rozlúčila so sezónou vysokým víťazstvom

Spartak Myjava sa z 2. ligou rozlúčil pred 800 divákmi štvorgólovým víťazstvom. Od budúcej sezóny sa kopaničiari môžu tešiť na prvoligových súperov. Nemšová, v zápase, v ktorom o nič nešlo prehrala v Moravanoch 1:3. Novomešťania si zápas v Nitre predohral

i.

Myjava – Topoľčany 4:0 (1:0)

I keď mali domáci v prvom polčase a hralo sa na jednu bránu padol iba jeden gól, ktorého autorom bol v 11. min Dirnbach. Predtým už v 3. min nepremenil pokutový kop Sládek, pretože Hužovič jeho strelu vyrazil a spetná hlavička Juhásza smerovala nad bránu. Veľmi mladé mužstvo Topoľčian sa počas celého stretnutia bránilo a Marečka vôbec neohrozilo. Domáci sa strelecky presadili až v druhom polčase, kedy využili mnohé herné situácie na strelenie ďalších troch gólov a zvíťazili zaslúžene rozdielom triedy. Rozlúčili sa s 800 prítomnými divákmi technickou hrou a potvrdili, že postúpili do vyššej súťaže zaslúžene. Pohár pre víťaza II. ligy západ odovzdal za ŠTK SFZ Dušan Kučera. Najlepším od domácich bol vyhodnotený Marián Dirnbach, od hostí Peter Švarc.

Góly: 11. Dirnbach, 74. Manák, 76. Ulrich, 87. Sládek. R Matúš, bez kariet, 800 divákov. MYJAVA: Mareček – Dirnbach, Kvasnica, Zverec, Kosík (10. Ulrich), Kováč, Černáček (77. Šarudi), Juhász, Jančovič (61. Manák), Sládek, Bruško. MFK: Hužovič – Královič, Vermeš, Remeň, T. Kopún (81. Rybanský), M. Kopún, Ďurček, Švarc, Krajčír, Gešnábel (90.Želizka), Reichel. MILAN VRÁNA

Moravany - Nemšová 3:1 (1:0)

Domáci vyrukovali na favorita bez rešpektu a v priebehu desiatich minút musel ratovať čisté konto hosťujúci Behanec až trikrát. Hostia prvýkrát pohrozili v 11. minúte, keď sa po pravej strane presadil cez obrancov Husár, jeho strelu však Grežo vyrazil na roh. o päť minút neskôr sa po chybe domácej obrany dostal k lopte Peter Ďuriš, jeho strela z hranice pokutového územia však opečiatkovala iba brvno Grežovej brány. V 27. minúte sa okolo hosťujúceho obrancu prehnal Gligič, poslal presný center na Gábora a ten otvoril skóre. Do polčasu zaujala ešte spolupráca Horúcku so Švestkom, ale skóre už nenávyšili. Vstup do druhej polovice zápasu patril opäť domácim. V 50. minúte predviedol svoje umenie opäť hosťujúci Behanec, keď sa vyznamenal pri tvrdej strele Vargu. Ďalšia Gligičová delovka v 65. minúte mu však už narobila väčšie starosti, keď loptu vyrazil iba pred seba, odkiaľ zvyšoval na 2:0 Gábor. Po dlhšej odmlke dali o sebe vedieť opäť aj hostia ale červený Greža neprekonal. To sa už na ihrisko dostal prezident klubu Igor Kirka a svoj prvý dotyk s loptou premenil na gólový center, po ktorom sa radoval Horúcka. Jeho druhý dotyk s loptou bol opäť odmenený potleskom, keď strela z rpiameho kopu letela tesne vedľa pravej tyče.V závere pridal už len kozmetickú úprav výsledku hosťujúci Trška, keď korigoval po samostatnej akcii na 3:1.

Góly: 27. a 65. Gábor, 72. Horúcka - 80. Trška. R Samotný, ŽK: Švestka – Častulín, Schlesinger, Kresánek, 90 divákov. MORAVANY: Grežo – Gloss, Benko, Pivovarči, Varga, Švestka, Horúcka, J. Kirka (46. Puna), Gligič, Gábor (75. Vetrík), Mitošinka (65. I. Kirka). Tréner A. Filip. NEMŠOVÁ: Behanec – Jakúbek, P. Ďuriš, Kresánek, B. Ďuriš (58. Schlesinger), Amrich, Laco (46. Ďuďák), Fabuš, Husár (46. Trška), Častulín, Červený. Tréner S. Ďuriš. RUDOLF ZELENAY

Vrbové – Spartak Trnava B 3:2 (1:1) góly: 44. Balcír, 55. Koyš, 67. Šulla – 34. Rehák, 86. Zvolenský, Spartak Vráble – PŠC Pezinok 2:1 (0:0) góly: 75. Sojka, 86. Garaj – 90. Živkovič, Bernolákovo – Nové Zámky 2:2 (0:1) góly: 49. Futo, 63. Guldan – 6. Fiala, 90. Hlavačka, Jaslovské Bohunice – Šamorín 4:2 (2:2) góly: 29. Chalány (z 11 m), 42. a 73. Pilíšek, 75. Šimo - 23. Autonovič, 37. Špánik, ŠK Slovan Bratislava juniori - FK Rača 3:2 (1:2) góly: 35. P. Drobňák, 47. Jozef Túry, 80. Kapišovský - 2. a 42. Tanka, Nitra jun. – N. Mesto predohrali (1:2)

1. Myjava 30 20 7 3 63:14 67 (+22)

2. Nemšová 30 18 6 6 55:23 60 (+15)

3. Vráble 30 16 4 10 38:36 52 (+7)

4. N. Mesto 30 15 6 9 55:33 51 (+6)

5. Nitra jun. 30 15 2 13 51:45 47 (+2)

6. Slovan jun. 30 13 7 10 45:32 46 (+1)

7. Vrbové 30 13 6 11 38:39 45 (0)

8. Trnava B 30 12 5 13 47:42 41 (-4)