Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Čachtice na zostupovej priečke

Futbalisti Čachtíc inkasovali v Ladcoch šesť gólov, čo ich odsunulo na predposlednú priečku. Reálne ohrozená je aj Ľuborča. Takmer istotu záchrany má Podolie.

Ladce – Čachtice 6:1 (3:0)

Už v 1. min dal vedúci gól Jánoško a v 12. min K. Mražík z priameho kopu zvyšoval na 2:0. O tri minúty Imriškovu strelu zblízka Homer zablokoval. Po peknej akcii sa presadil v 19. min Jánoško, ktorý v 31. min nastrelil brvno. O sedem minút Trebatický nedal a v 40. min Opatovský hlavičkoval nad. V 46. min E. Mražík prihral na gól Bonanovi. O dve minúty Jánoško po sóle vystrelil vedľa, no o minútu sa už nemýlil. V 51. min skóroval E. Mražík a v 57. min Maras hlavou skorigoval. V 66. min Janke vyrazil Marasovu bombu a v závere sa zápas iba dohrával.

Góly: 1., 19. a 49. Jánoško, 12. K. Mražík, 46. Bonan, 51. E. Mražík – 57. Maras.

Ladce: Janke – K. Mražík, Homer, Koštialik, Kušík, J. Váň, F. Váň (Eliáš), Bonan, Martinka (E. Mražík), E. Pagáč, Jánoško (Porubčan).

Čachtice: Dobiáš – Ďuriš, Holiš, Imriška, Urban, Herák (Čavojský), Opatovský, Maras, Peterka, Poštrk, Trebatický. FERDINAND GACH

H. Poruba – Podolie 2:1 (1:0)

V úvode zápasu obe mužstvá skúšali šťastie po rohoch a do prvej šance sa dostali v 21. min hostia. Hlaváčova strela skončila na brvne a opakovaný pokus Kališa minul Leškovu bránu. Z protiútoku sa do šance dostali A. Staňo a M. Živčic, ale nedokázali loptu dopraviť do siete. V 22. min Vlasatý šikovne tečoval loptu do siete prekvapeného Palkecha a domáci viedli. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 43. min strelu M. Červeňanského Leško zneškodnil. Podolie tlačilo aj po prestávke, ale obrana v čele s Leškom a Prostinákom odolávali. Jedinú šancu mal Hrušovský, ale hlavičkoval tesne vedľa. Domáci sa snažili ohroziť bránu z priamych kopov, pri ktorých vynikol Palkech. V 78. min J. Staňo krížnou strelou zvýšil na 2:0. V závere hostia pritlačili a v 89. min Ivana znížil na 2:1.

Góly: 22. Vlasatý,78. J. Staňo – 89. Ivana.

H. Poruba: Leško – Rafaj (J. Staňo), P. Živčic, Ďuriš, Prostinák, Papp, A. Staňo, Dražkovec, Vlasatý, Škorvánek (Kasenčák), M. Živčic (R. Živčic).

Podolie: Palkech – L. Červeňanský, Ščepko, Švajka (Klčo), Hrušovský, Hlaváč, M. Červeňanský, Kališ, Ivana, Sýkora (Herák), Augustín (Gučík). ONDREJ MIŠECH

Beluša – St. Turá 4:0 (0:0)

V otvorenom zápase hrali hostia tvrdšie a hrozili nebezpečnými centrami. Priame kopy Petra Vavríka a strely bratov Hrnčíkovcov gólom neskončili. Hostia si takmer dali dva vlastné góly a Valach v 45. min chytil strelu hostí. Po zlepšenom výkone akcii Hrnčíkovcov Holeščák otvoril skóre. Topolan a Revák potom neskórovali a po rohu Holeščák hlavou zvýšil na 2:0. Dve šance zahodil Mužlay a Valach sa nedal prekonať po strelách zdiaľky. V 73. min si hostia dali vlastný gól a o päť minút po Nosálovej strele uzavrel stav Peter Vavrík. V závere ešte zahodil dve šance M. Hrnčík.

Góly: 50. a 56. Holeščák, 73. vlastný, 78. Peter Vavrík.

Beluša: Valach – A. Šedík, Gažo (74. Nosál), B. Sviečka, Topolan, L. Sviečka, M. Šedík (46. Revák), Holeščák, M. Hrnčík, J. Hrnčík (54. Mužlay), Peter Vavrík.

St. Turá: Oravec – Žák, Arbecík (26. Baranovič), Straka (82. Tučka), Makara, Strnádka, Vido, Magula (13. Coufalík), Denk, Tuka, Peterka. MARTIN PAGÁČ

Tuchyňa – Ľuborča 5:2 (2:1)

Hostia sa ujali vedenia v 2. min po chybe obrany Macharom. V 5. min Štefula prestrelil a v 9. min Fulec vyrovnal po úniku. Ten istý hráč v 36., min pridal druhý gól. Po prestávke sa hralo opatrne, ale v 50. min Palasiewicz trafil k žrdi a v 60. min zvyšoval Filo na 4:1. Ľuborča sa snažila, ale domáci dobre bránili a dobre chytal Roháč. V 85. min znížil R. Patka, ale výhru potvrdil lobom v 90. min Štefula.

Góly: 9. a 36. Fulec, 50. Palasiewicz, 60. Filo, 90. Štefula – 2. Machara, 85. R. Patka.

Tuchyňa: Roháč – J. Poliak (Mišún), Hrehuš, Nomilner, P. Poliak, Švec (Poláček), Fulec, Palasiewicz, Štefanec (Satina), Filo, Štefula.

Ľuborča: Jaroš – Bahno, Vavruš, Lubina, P. Patka (Belko), Machara, Koníček, Mihálik, Štefánek (R. Patka), Naňák (Zváč), Hudcovský. JOZEF POLIAK

Malá Čausa - V. Uherce 2:1 (2:0) góly: 26. a 44. Petráš - 69. Kováč, Šimonovany – Z. Kostoľany 2:0 (1:0) góly: 15. Stručka, 83. Vlčko, Prečín – Handlová 7:1 (2:0) góly: 8., 47. a 74. Almásy, 78. a 88. Hybben, 20. Rosina, 53. Orávik – 78. Bača.

1. Beluša 26 22 3 1 74:9 69 (+30)

2. Malá Čausa 27 15 4 8 52:40 49 (+7)

3. Prečín 26 15 2 9 57:43 47 (+8)

4. Handlová 26 11 6 9 35:33 39 ( 0)

5. Tuchyňa 26 11 5 10 38:31 38 (-1)

6. Šimonovany 26 11 5 10 36:39 38 (-1)

7. Stará Turá 26 10 5 11 31:40 35 (-4)

8. Podolie 26 10 3 13 37:38 33 (-6)

9. Veľké Uherce 27 10 3 14 39:44 33 (-6)