Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Dolná Súča postúpila do majstrovstiev oblasti

Futbalisti Dolnej Súče potvrdili kvalitnú formu aj na trávniku v Neporadzi a nikoho nenechali na pochybách, že si postup do najvyššej oblastnej súťaže zaslúžia. V južnej II. triede pokračuje boj o postup. Očkov aj Turá Lúka hladko zvíťazili.

II. TRIEDA SEVER

Neporadza – Dolná Súča 2:7 (1:4)

Hostia nastúpili do stretnutia s cieľom bodovať naplno a zabezpečiť si postup do vyššej súťaže. Kvalitu na svojej strane potvrdilo výkonom a najmä výsledkom. Hoci Neporadza si prehru na domácom trávniku nepripúšťala, hostia viedli už v 20. min trojgólovým rozdielom a do konca zápasu sa Dolnosúčania futbalom zabávali.

Góly: Pleva R. 2, Žúži 2, Kramár, Šedivý, Dobo MARTIN STRAKA

Skalka n/V. – Beckov 3:0 (2:0)

Na zápas sa nedostavil rozhodca a stretnutie rozhodoval laik z Beckova. V 20. min sa domáci ujali vedenia gólom z primameho kopu, o šesť minút pridali druhý gól. Aj hostia mali v prvom polčase dve gólové šance, ale nevyužili ich. V 79. min domáci zvýšili po peknej kombinačnej akcii na 3:0.

Góly: Vykopal, Guga r. Dužek T. 50 divákov. ANNA GUGOVÁ

Ivanovce – Dol. Poruba 3:1 (3:0)

Góly domácich: Minárech 3. Rozhodoval: Cibulka, 150 divákov.

Kľúčové – Nové Ves n/V. jun. 0:0

Mn. Lehota – Opatová n/V. 1:0 (0:0)

Mužstvo domácich podalo zodpovedný výkon pod vedením trénera Kulicha, i keď zápas bol vyrovnaný, po chybe hosťujúcej obrany domáci strhli víťazstvo na svoju stranu.

Gól: Bajzík P. Rozhodoval: Sloboda, 120 divákov. ŽK: 1:1. JÁN LACO

Drietoma – Melčice-Lieskové 1:3 (1:1)

Góly: Baňar – Luprich, Žiška, Vendžúr. Rozhodoval: Baláž, 150 divákov.

Svinná – Záblatie 3:6 (1:2)

Urazené domáce primadony na zápas nenastúpili, ďalší hráči sú zranený a tak sa nezbieralo jedenásť hráčov, ktorým na Svinnianskom futbale záleží. Hostia sa v 20. min ujali vedenia a v 29. min zvýšili na 2:0. Medzi tým sa zranil domáci hráč a tak Svinná dohrávala z desiatimi. Minútu pred koncom polčasu po faule hosťujúceho brankára znížil z jedenástky Košík na 1:2. V druhom polčase už desiati domáci nestačili vzdorovať hosťom, ktorý v rozpätí 46 – 71. min vsietili štyri góly. Medzi tým sa domácim podarilo znížiť dvoma gólmi na konečných 3:6.

Góly: Svorada 2, Košík – Bosý, Čakloš 2, Novák, Kováčik. Rozhodoval: Bulko, 100 divákov. IVAN KRCHNÍK

11. Ivanovce 23 7 5 11 36:56 26 (-10)

12. Mel.-Lieskové 23 6 4 13 30:57 22 (-11)

13. Nová Ves jun. 23 6 3 14 36:59 21 (-12)

14. Beckov 23 4 4 15 34:62 16 (-17)

II. TRIEDA JUH

Bzince – Myjava B 1:5 (1:2)

V Bzinciach sa predviedlo kvalitné mužstvo Myjavy B, ktoré od začiatku ovládlo hru a za 20 minút viedlo 2:0. Domáci síce v poslednej minúte prvého polčasu strelili kontaktný gól Augustínom, avšak hostia v druhom dejstve opäť pridali na výkone a po ďalších troch góloch zaslúžene zvíťazili.

Góly: Augustín A. – Augustín M. 2, Kvasnica, Šimko, Oríšek, rozhodoval: Zemánek, 80 divákov. IVAN KUHAJDA

Tr. Bohuslavice – Vrbovce 1:0 (1:0)

Zápas začal v dobrom tempe, keď jedna šanca striedala druhú. Domácim sa podarilo ujať vedenia v 41. min. Druhý polčas bol podobný ako ten prvý s množstvom šancí na oboch stranách, ale ani jednému tímu sa nepodarilo vsietiť gól. Zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich 1:0.

Gól: Sevald, rozhodoval: Ďurech, 100 divákov. MILOŠ DEDÍK

Horná Streda – Hrádok 2:2 (0:1)

Góly hostí: Joštic, Luštík - Ondris, Bodrogi, rozhodoval: Švancara, 80 divákov. VLASTIMIL OTRUBNÝ

Brezová B – Lúka 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral bojovný futbal na oboch stranách. Domáci aj hosťujúci celok sa snažil strhnúť vedenia na svoju stranu. V druhom polčase domáci pridali, zatlačili súpera, čo zúžitkovali v 65. min, keď po rohovom kope skóroval Filip Lang. Po góle sa hostia snažili o vyrovnanie, ale v 75. min to boli opäť domáci, ktorí sa presadili po trestnom kope, keď hlavou Šido našiel Nemca a ten upravil na konečných 2:0.

Góly: Lang, Nemec, rozhodoval: , 60 divákov. ŠTEFAN HAZUCHA

Kostolné – Brestovec 2:2 (0:1)

Po vyrovnanom začiatku v 10. min nepremenil hosťujúci Vlado Čanda veľkú príležitosť. V 17. min pohrozili i domáci Petrom Bartekom, ale hosťujúci brankár skvele vyrazil na rohový kop. V 28. min Mikušík nebezpečne ohrozoval bránu Brestovca. Aj hostia ukázali, že vedia strieľať a bomba F. Húšťavu sa odrazila od ľavého vinkla do poľa. V závere prvého polčasu zahrával Húšťava trestný kop a nechytateľne otvoril skóre na 0:1. V 53. min premenil Peter Zeleňák pokutový kop a s prehľadom vyrovnal. Od tohto okamihu sa hra zlepšila a bola živšia a šance si vytvárali hlavne hostia. Napriek tomu hlavička domáceho Mikušíka volala po góle. Hostia zobrali domácim v strede ihriska loptu a Čanda poslal hostí opäť do vedenia. V 84. min vynikol domáci brankár Ješko, tutovku F. Húšťavu bravúrne zneškodnil. V 90. min sa o vyrovnanie postral T. Otrubný.

Góly: Zeleňák (11 m), Otrubný - Húšťava, Čanda, rozhodoval: Svetkovič, 70 divákov. RUDOLF GAJDOŠ

Mor. Lieskové – Očkov 0:5 (0:2)

Očkov prišiel do Mor. Lieskového v plnej sile, čo potvrdil kvalitným výkonomPod polčasové dva góly sa zapísali Luža a Šimon Machara. Druhý polčas sa odvíjal čisto v réžii hosťujúcich hráčov, ktorí krásnymi kombináciami rozobrali mužstvo domácich. Na 3:0 zvyšoval z pokutového kopu Patrik Valo. Kvalitne do zápasu zasiahli aj striedajúci hráči E. Valo a J. Rehák. Aj s ich prispením Očkov dovŕšil štvrtý gól, ktorý po akcii na jeden dotyk vsietil Machara. Na konečných 5:0 upravil v závere Delo.

góly: Machara, Valo, Luža, Matiáš, Delo. PATRIK VALO

Turá Lúka – Hrašné 8:0 (2:0)

1. Turá Lúka 23 19 3 1 77:20 60 (+24)

2. Očkov 23 19 2 2 83:17 59 (+26)

3. Myjava B 23 14 3 6 49:22 45 (+12)

4. Brestovec 23 11 6 6 40:35 39 (+6)

5. Horná Streda 23 11 3 9 50:42 36 ( 0)

6. Hrádok 23 10 5 8 54:40 35 (+2)