Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Po dvoch prehrách Trenčín získal bod z remízy

V 29. kole prvej ligy remízovali Trenčania na východe v Zepmlíne. MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:0).

Trenčania po dvoch prehrách v rade získali na pôde Michaloviec bod.Trenčania po dvoch prehrách v rade získali na pôde Michaloviec bod. (Zdroj: (ARCHÍV MFK ZEMPLÍN))

V 29. kole prvej ligy remízovali Trenčania na východe v Zemplíne. MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:0).

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín po dvoch prehrách v rade získali na pôde Michaloviec bod. Na Serečinov gól zo 70. minúte odpovedal o dvanásť minút Aldo Baez. V chladnom a veternom počasí sa v Michalovciach od úvodu hral vyrovnaný futbal, v prvom náznaku šance sa v šiestej minúte ocitol domáci Kunca, no všetko vyriešil včasným vybehnutím gólman trenčianskeho lídra Volešák.

O desať minút sa zastreľoval domáci kanonier Serečin, ktorého prízemná strela skončila vedľa brány hostí. V 33. minúte mali futbalisti MFK Zemplín najväčšiu príležitosť na skórovanie, Jakubčo prihral nabiehajúcemu Hottekovi a ten preloboval brankára Volešáka i jeho svätyňu.

O päť minút nato opäť strieľal Serečin, tentokrát už oveľa presnejšie, ale jeho zakončenie k pravej žrdi vyrazil končekmi prstov gólman Volešák. Štyri minúty pred záverom prvej časti hry mohli otvoriť skóre Trenčania, no pred najlepším strelcom súťaže Depetrisom včas zakročil stopér Trninič, ktorý odkopol loptu do bezpečia.

Po hodine hry sa do streleckej listiny mohol zapísať pre zmenu domáci Jakubčo, ktorého delovka len tesne minula šibenicu brány Trenčína. V 70. minúte sa už domáce obecenstvo radovalo, po pravej strane unikol Serečin, ktorý nedal Volešákovi žiadnu šancu – 1:0.

Hosťom sa podarilo vyrovnať 8 minút pred koncom, keď sa Aldovi Baezovi podarilo zblízka prekonať domáceho gólmana Brudňaka. O štyri minúty mohli futbalisti AS otočiť stav stretnutia, no Depetrisovu štipľavú strelu vyrazil Brudňak končekmi prstov na rohový kop. V záverečných sekundách zápasu sa po Gamkrelidzovej prihrávke ocitol v tisícpercentnej šanci domáci legionár Waseem, ale namieril len do Volešáka, preto sa duel skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Povedali po zápase

Vlastimil Petržela (Michalovce): „Diváci mohli vidieť stretnutie dvoch vyspelých mužstiev. V zápase nikto nikomu nič nedaroval. S výkonom tímu som čiastočne spokojný. Mrzí ma však premieňanie tutoviek. Keby mal súper toľko šancí ako my, tak by bol výsledok 4:0 pre neho. Nepremieňanie šancí nás stálo víťazstvo."

Adrián Guľa (Trenčín): „V zápase sme sa ťažšie rozbiehali, no napriek tomu sme si v závere polčasu vypracovali príležitosť na skórovanie. V druhom dejstve chalani ukázali vôľu po víťazstve a najmä túžbu zlomiť nepriaznivú sériu z predchádzajúcich zápasov, čo ma teší viac ako samotný bod."

Góly: 70. Serečin - 82. Báez, žlté karty: 29. Waseem, 78. Gamkrelidze - 35. Báez, 36. Peltier, rozhodoval: Vlčej, 935 divákov.

Zostavy

Michalovce: J. Brudňak - Janek, J. Marcin, Trninič, M. Vanák (70. Gamkrelidze) - Waseem, Zonzon, Jakubčo (65. Knobloch), Hottek - F. Serečin, D. Kunca.

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Valla - Peltier (76. Mazan), Báez, Štefánik, Holúbek (71. Salinas), Mondek (54. Hlohovský) – Depetris.