Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Nová Dubnica otočila duel s Lednickými Rovňami

Novodubničania v záverečnej desaťminútovke otočili zápas s Lednickými Rovňami. Trenčianske Stankovce zvíťazili v Kanianke. Častkovce inkasovali v Šúrovciach päť gólov.

Šúrovce – Častkovce 5:1 (2:0)

Domáci sa pustili do súpera bez akéhokoľvek rešpetku a za celý prvý polčas mu nedovolili zaútočiť. Skóre zápasu otvoril Ivanič, po ňom zvyšoval Dlhý. Domáci do polčasu nevyužili ďalší tucet šanci. Po polčase zvýšil na 3:0 Horváth a domáci ubrali s plynu, čím sa naskytli príležitosti aj pre hostí. Najskôr však Kočiš roztlieskal divákov individuálnou akciou zakončenou strelou do šibenice. Po ňom sa konečne presadili aj hostia, keď domácim nevyšla ofsajdová pasca a Modro prekonal Slámu. V závere zápasu pridal dal konečnú podobu výsledku svojím druhým gólom Horváth.

Góly: 48., 80. Horváth, 10. Ivanič, 13. Dlhý, 59. Kočiš – 70. Madro, R. Lérint, ŽK: 65. Lalík – 53 Herák, 66 Rusnák, 250 divákov.

ŠÚROVCE: Sláma – Lalík, Benkovský (86 Šarmír), Pinček, Jakabovič, Ivanič (77. Matušica), Kočiš, Dlhý, Horváth, Ujlaky (60. Mrva), Timko. Tréner D. Benkovský.

ČASTKOVCE: Kukučka – Herák, Matiaš, L. Rusnák (75. Gono), Čechala, Osusky, M. Rusnák, Štefko, Madro, Ostrovský.

Gbely – Brezová 1:0 (1:0)

Gbely sa ujali vedenia už v ôsmej minúte, keď si na center Eisnera nabehol Macánek a otvoril hlavou skóre. Hostia sa snažili vyrovnať ale strelu k tyči vyrazil Drinka. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním vyrovnať, a tomu nasvedčoval aj ich tlak ale Drinka bol v bráne pozorný. Domáci sa snažili dopovedať Križanom, ale ani jedna z jeho dvoch striel neskončila v sieti. Záverečný tlak hostí domáci ustáli a uhrali víťazstvo 1:0.

Gól: 8 Macánek, R. Žiak, ŽK: 20. Rozboril, 59. Križan – 60. Beňo, 170 divákov.

GBELY: Drinka – Rosa, Kollár, Trčka, Mihok, Mackura, Rozboril (41. Karas), Križan, Eisner (Zajíček), Blebruch (Vaculka), Macánek.

BREZOVÁ: Michálek – Žabka, Kovár, Zubalík, Kubina, J. Potúček, Milčík, Gabriš, Šebesta, Beňa.

Kanianka – Tr. Stankovce 1:2 (0:1)

Od začiatku stretnutia sa hostia stiahli pred svoju bránu. Pozorne bránili a čakali na brejkové situácie. Aj keď hráči Kanianky mali veľkú územnú prevahu, veľmi ťažko sa pred bránou hostí presadzovali. V 36. min pekne vystrelil Michal Petráš, no brankár bol na mieste. Po chybe obrancov Kanianky sa k lopte dostal Anina a v 37. min po jedinej strele hostí do priestoru brány dostal Tr. Stankovce do vedenia. V 40. min mohol Baláž vyrovnať, ale zo siedmich metrov netrafil bránu. Druhý polčas začali lepšie hostia, hráči Kanianky pôsobili nervóznym dojmom, čo potvrdil v 51. min Babašta, keď v tiesni neusmernil loptu do siete. Ešte lepšiu príležitosť na vyrovnanie mal Marián Petráš v 55. min, po centri Hvolku však nezasunul loptu z metra do prázdnej brány. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš, keď v 67. min po individuálnej akcii Sedláček zvýšil vedenie hostí. Bodku za stretnutí dal krásnou strelou Mečiar – 1:2.

góly: 82. Mečiar – 37. Anina, 67. Sedláček, R: Sládek, 150 divákov.

KANIANKA: Pipíška – Drozd, Baláž, Babašta, Boško, Bátora, Mečiar, Hvolka, Michal Petráš, Khadír, Marián Petráš, str. Kováč, Richter, Šnirc.

TR. STANKOVCE: Kvasnica – Ježík, Taraba, Bulko, Mareček, Merkovský, Sedláček, Hudec, Anina, Mynaroviech, Brandis, str. Hrbas, Zajaček, Ďuriš. P. HANKO

N. Dubnica – L. Rovne 3:2 (0:2)

Za veterného počasia sa hralo kvalitné derby. Defenzívne hrajúci hostia sa bránili, ale Závodný po Ďurišovom centri volejom minul bránu. Najväčšiu šancu N. Dubnice mal Burdej, ale ani na dvakrát z päťky neskóroval. Hostia sa ujali vedenia v 16. min, keď si Porubčan zrazil loptu po rohu do siete po strele Zábojníka. Rýchlonohý Vaško v 24. min mieril len do bočnej siete. Hostia hrozili zo štandardiek a v 45. min po jednej z nich Detko tečoval loptu do brány. Po prestávke sa hralo na polovici hostí a priamy kop Závodného v 55. min Zaťko kryl. O dve minúty bol vylúčený hosťujúci Hořák, ktorý po faule hodil loptu do protihráča, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Domáci ovládli hru, ale Burdej a Ďuriš ešte mierili tesne vedľa. V záverečnej desaťminútovke prišiel obrat v zápase. Po Dadovom centri v 80. min Maník hlavičkou popod brankára znížil. V 87. min Maník našiel kolmou prihrávkou Balona, a ten strelou k žrdi vyrovnal. Snaha domácich a sila kolektívu bola premenená v 89. min. Maník si spracoval sedemdesiatmetrový pas Švikruhu, položil si brankára a obrancu a dal víťazný gól.

Góly: 80. a 90. Maník, 87. Balon – 16. Zábojník, 45. Detko.

N. Dubnica: Porubčan – Burdej, Štiffel, Ďuriš, Tvrdý (55. Dado), Beňo, Závodný (65. Balon), Ranuša, Maník, Švikruha, Vaško (45. Prekop).

L. Rovne: Zaťko – Ptáček, Lukšík, Hořák, Ľ. Šebo, Zábojník, Detko, Šimáček (87. Kresáň), Tomana (46. J. Šebo), Lukaštík, Kristín (80. Košík).(PŠ)

Lehota p/Vt. – Nitr. Pravno 3:0 (2:0) góly: 5. Kriška, 16. Beláň, 84. Raninec, Nováky – Nová Ves 0:3 (0:1), Partizánske – D. Vestenice 1:0 (0:0) gól: 88. Kaplán, Bošany - Solčany 0:1 (0:0) gól: 74. Šebo.

1. Šúrovce 23 16 4 3 59:22 52 (+16)

2. Nová Ves 23 16 3 4 43:16 51 (+18)

3. Solčany 23 13 7 3 51:22 46 (+13)

4. Častkovce 23 12 3 8 39:35 39 (+6)

5. Kanianka 23 11 5 7 39:33 38 (+2)

6. Led. Rovne 23 12 2 9 36:31 38 (+5)

7. Nováky 23 10 6 7 39:30 36 (0)

8. N. Dubnica 23 11 3 9 41:35 36 (0)