Strelecké predstavenie Michala Hošeka v Kálnici

Útočník Kočoviec Michal Hošek zostrelil štyrmi gólmi Kálnicu. Selčania si na svoje konto pripísali prvé domáce víťazstvo. Veľká Hradná potvrdila, že to na Tr. Teplice vie. Jaroslav Haško dal víťazný gól lídra až v samom závere.

Zamarovce – Tr. Turná 1:3 (1:1)

Súboj dvoch pri sebe tabuľkovo susediacich mužstiev vyznel lepšie pre hostí. Od začiatku stretnutia mali územnú prevahu hostia, keď v 4. min Lapšanský napálil iba do brankára. V 6. min po individuálnej akcii Alexander Pollák poslal loptu vysoko nad bránu a v 7. min zasa Marek Sivák si neporadil s obranou domácich. Prišla však 8. min, domáci prvý krát vnikli do šestnástky hostí a hneď z toho padol úvodný gól, ktorý po chybe hostí vsietil Boris Drienka. Hostia odpovedali útokmi či už Alexandrom Pollákom, Lapšanským alebo Marekom Sivákom, no brankár priam čaroval v domácej bráne. Až do 30. min sa hral potom vlažný futbal, oživenie prišlo od Petra Haviera, ktorý svojou delovkou spoza šestnástky trafil brvno domácej brány. To prebudilo hostí a začali znova valiť útoky na domácu bránu. V 33. min Alexander Pollák pekne zacentroval a najlepšie si nabehol Miro Vanko, ktorý hlavou vyrovnal skóre. V 35. min vyslal Havier strelu, no brankár bol dobre postavený, v 44. min sa pekne uvoľnil Marek Sivák, ale jeho polostrela – poloprihrávka išla tesne vedľa. Po dlhej dobe v 45. min zasa domáci pohrozili, ale Chochlík bravúrne zachránil. I v druhom polčase sa odohrával scenár ako v prvom polčase a to, že hostia prakticky domácich k ničomu nepustili. V 51. min Jakub Kováč pekne vysunul Haviera a ten ideálne zacentroval priamo na hlavu Mareka Siváka, pre ktorého už nebol problém poslať hostí do vedenia. Až do 65. min sa hra potom odvíjala v strede poľa a ani jedno mužstvo si vyloženú šancu nevytvorilo. V tejto minúte po pravej strane unikol Tomáš Pollák, ale jeho mäkučký center Marek Sivák hlavou iba lízol. V 70. min Lapšanskému lopta dobre nesadla, o minútu neskôr Jakubovi Kováčovi vychytal jeho technickú strelu brankár a v 81. min Lapšanského hlavička išla mimo bránu. O minútu neskôr znova ten istý hráč išiel sám na brankára, no domáci brankár vystihol jeho strelu. Sám na bránu išiel v 85. min i Marek Sivák, no v koncovke zlyhal. Lapšanský sa svojho gólu dočkal až v 87. min, keď sa najlepšie zorientoval po rohovom kope a s istotou poistil víťazstvo hostí.

Góly: Drienka B. – Vanko, Sivák M., Lapšanský. Rozhodoval: Rožník, 200 divákov.

Zamarovce: Chochlík Luboš - Chudý Martin, Zemanovič Michal, Vitázek Michal, Poláček Tomáš, Myslivec Peter, Jančovič Daniel (Valachovič Michal), Drienka Boris, Drienka Tibor, Horňák Marek, Jančovič Dávid
Trenčianska Turná: Chochlík Peter, Kováč Michal, Lapšanský Peter, Havier Peter, Vanko Miroslav, Sivák Tomáš, Pollák Tomáš, Hasenovič Peter, Sivák Marek, Pollák Alexander (Svatík Peter), Kováč Jakub. VLADIMÍR CHUPÁČ

Chocholná-Velčice – V. Bierovce/Opatovce 1:0 (0:0)

V Chocholnej sa očakával dobrý futbal, veď susedské derby, Veľká noc, pekné počasie a veľa divákov tomu všetko nasvedčovalo. Lenže v oklieštenej zostave sa to o niečo hrá ťažšie. Hostia sa v prvých dvadsiatich minút vytvorili štyri šance, z toho dve tutovky. Domáci si vytvorili za celý prvý polčas jedinú šancu, no aj tú premárnili. V druhom polčase sa hral priemerný futbal, no domáci stupňovali tempo, ktoré vygradovalo v 77. min, po peknom centri Pálku, ktorý zúžitkoval Juraj Michalec, perfektnou hlavičkou do zeme, ktorá skončila v hornom rohu brány. Potom už domáci museli toto víťazstvo ubrániť, aby mohol tréner poslať týchto chlapcov vyšibať dievčatá.

Gól: Michalec J. Rozhodoval: Ježík, 200 divákov.

Chocholná-Velčice: Horňák – Margetin, Zajac, Kozárec Mi., Lukša, Pálka, Tuharský J., Adamči, Kozárec Ma., Cingel L., Michalec J. Striedali: Škriečka J, Kramár.

V. Bierovce/Opatovce: Holíček – Repa, Mercek, Žúži, Markech, Zháňač, Breznický, Vyršinský, Bulko, Ševčík, Horňák. Striedali: Sklár. VLADISLAV CHLAPÍK

Bošáca – Hor. Srnie 4:1 (3:0)

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali výraznú prevahu domáci, ktorú vyjadrili i strelecky. Prvý gól dali už v 7. min, keď jeho autorom bol Vavro. O päť minút zvýšil P. Kusenda prízemnou tvrdou strelou k ľavej tyči, ktorú ešte tečoval hosťujúci brankár. V 43. min predviedli domáci peknú kombinačnú akciu na jeden dotyk a výsledkom bol tretí gól, ktorý dal hlavou opäť Vavro. Druhý polčas bol slabšej úrovne, zásluhou oboch mužstiev i rozhodcu bol často prerušovaný. Hostia znížili v 52. min z pokutového kopu, ktorý premenil Štefánek. Na konečných 4:1 dal v 81. min po samostatnej akcii Pavol Kusenda a zavŕšil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: Vavro 2, Kusenda P. 2 – Štefánek (11m). Rozhodoval: Klimčík, 220 divákov. ŽK: 3:1. ČK: 0:1.

Bošáca: Janega P. – Kusenda R., Figura st., Bero, Helík, Ochodnický, Figura ml., Kostelan, Kusenda P., Vavro, Janega M. Striedali: Kopunec, Mihala, Bako.

Hor. Srnie: Kostka – Maršalka, Sekula, Šimko, Švančárek M., Oslanec, Švančárek J., Lukajka, Budaj, Papiernik, Šimák. Striedali: Frohn, Kubíček, Štefánek P. VLADIMÍR KOZÁČEK

Dubodiel – Tr. Jastrabie 2:0 (2:0)

V derby zápase bol v prvom polčase vyrovnaný priebeh. Domáci sa ujali vedenia v 22. min Knollom, keď využil nedorozumenie v obrane hostí. Záver prvého polčasu sa hral v réžii domácich, keď po peknej akcii Kúdelu vsietili v 45. min Hostačný Peter druhý gól. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok, ale pribrzdilo ich vylúčenie hráča. Potom sa domáci zamerali na udržanie výsledku a do konca už kontrolovali priebeh zápasu.

Góly: Knoll, Hostačný P. Rozhodoval: Bulko, 200 divákov. ŽK: 2:3. ČK: 0:1.

Dubodiel: Petrík M. – Červený J., Doktor S., Janík, Petrík S., Červený M., Kúdela, Doktor J., Knoll, Trnčák, Hostačný. Striedali: Petrík T., Petrík V., Baláž.

Tr. Jastrabie: Lobotka – Glasa M., Doktor, Valko, Mikula, Piláty, Kyselica, Hučín, Vondra, Glasa R., Beleš. Striedali: Koreň T., Žáčik, Janík. STANISLAV DOKTOR

Tr. Teplice – V. Hradná 1:0 (0:0)

Domáci futbalisti mali v prvom polčase výraznú územnú prevahu, ale väčšiu šancu si nevypracovali. Paradoxne už v úvode druhého polčasu sa mohli hostia ujať vedenia, ale brankár domácich podržal. Tlak Teplíc sa postupne zvyšoval, veľké šance Suchého a Jančoviča ostali však nevyužité. Všetko dôležité sa udialo až v posledných minútach. V 85. min chytil Kopčan stopercentnú tutovku a podržal vedúce mužstvo tabuľky, ktoré nakoniec v 89. min po skvelej prihrávke Rumana vsietilo vedúci gól striedajúcim Haškom.

Gól: Haško. Rozhodoval: Cibulka, 100 divákov. ŽK: 0:3.

Tr. Teplice: Kopčan – Šebík, Vlado, Šmelko, Urban, Daško, Suchý, Ruman, Bubenko, Krivda, Jančovič. Striedali: Švokruha, Haško.

V. Hradná: Ježík I. – Kováč Martin, Nikolov, Kováč Michal, Bulko, Kijac, Lobotka P., Kováč K., Kováč P., Hilčík, Masár. Striedali: Ježík J., Petrík. (RJ)

Kálnica – Kočovce 0:4 (0:2)

V susedskom derby stretnutí pred návštevou viac ako 200 divákov domáci boli technickejším hosťom prvých dvadsať minút viac ako vyrovnaným súperom. Kočovania postupne získavali prevahu, ktorú po vynútených chybách domácej obrany dokázali strelecky mimoriadne disponovaným Hošekom získať štvorgólové víťazstvo. Víťazstvo hostí je zaslúžené, ale pre domácich príliš kruté.

Góly: Hošek 4. Rozhodoval: Jurčík, 220 divákov. ŽK: 3:1. ČK: 1:0.

Kálnica: Dovina – Kunda, Janega, Pavlech, Jančo, Koreň, Hladký M., Šulej, Važan, Trgo, Hladký Marek. Striedali: Šagát.

Kočovce: Trebatický – Briška, Hanáček, Juriš, Šumaj, Stanček, Pichler, Doboš, Klas, Hošek, Horňák. Striedali: Duchoň, Kutaj, Kozic. DUŠAN FILIP

Selec – Soblahov 3:0 (0:0)

V súboji mužstiev z chvosta tabuľky hosťujúci Soblahovčania od začiatku zaskočili domácich aktívnym pohybom, z čoho vyplynula ich väčšia územná prevaha v prvom polčase. Domáci akoby sa chceli spoliehať iba na rýchle protiútoky, ktoré im však nevychádzali podľa ich predstáv. Aj keď niektorý hráč potiahol loptu, zrazu nemal komu prihrať. V 9. min si vypracovali prvú šancu hostia, ale Halgoš z veľkého uhla trafil iba žrď domácej brány. Hostia boli naďalej aktívnejší, ale výsledkom čoho bolo niekoľko centrovaných lôpt do šestnástky, ktoré väčšinou s prehľadom vyrazil domáci brankár Puna. V 23. min prvý krát pohrozili domáci, ale Ondriška Pavol z rohu päťky trafil iba bočnú sieť. V 40. min mohli ísť do vedenia hostia, ale Halgoš trafil iba brvno domácej brány. V druhom polčase sa obraz hry nemenil až do 65. min, potom domáci pridali a začali preberať taktovku stretnutia do svojich rúk. Niekoľko krát nebezpečne zavarili pred hosťujúcou bránou. V 71. min po faule v šestnástke hostí rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Králik. Už o dve minúty potiahol po pravej strane Robo Puček, a Ondriška Pavol strelil druhý gól domácich. Od tohto momentu v doposiaľ slušnom stretnutí hostia znervózneli, výsledkom čoho bola červená karta Jambora za udretie súpera v prerušenej hre. Hostia sa ani v desiatich nevzdávali a snažili sa streliť kontaktný gól. Keď už hrali hostia vabank, Ondriška Pavol po prihrávke svojho brata Ondreja strelil tretí gól domácich. Domáci tak zaslúžene zvíťazili a to prvý krát v sezóne na domácom ihrisku.

Góly: Ondriška P. 2, Králik. Rozhodoval: Šugra, 150 divákov. ŽK: 1:2. ČK: 0:1.

Selec: Puna – Koštial, Zverbík (Pilát), Masár, Haško, Králik, Puček B., Ondriška O., Puček R., Ondriška P., Marcinech. ĽUBOŠ MASÁR

Tr. Teplá – Horná Súča 2:1 (0:1)

Góly: Šubert, Uhlík - Bartek, Rozhodoval: Bušo, 150 divákov.

1. Tr. Teplice 22 18 1 3 58:20 55 (+22)

2. Chocholná-Velč. 22 16 0 6 53:23 48 (+15)

3. Kočovce 22 13 4 5 60:24 43 (+10)

4. Tr. Turná 22 13 4 5 64:31 43 (+10)