Brezová zdolala Lehotu a je bližšie k záchrane

Daniel Šebesta päť minút pred koncom zabezpečil Brezovej tri dôležité body. Tr. Stankovce podľahli lídrovi zo Šúroviec.

Bývalá hviezda Spartaka Trnava Jaroslav Timko (v zeleno-bielom) sa presadil aj na pôde Tr. Stankoviec.Bývalá hviezda Spartaka Trnava Jaroslav Timko (v zeleno-bielom) sa presadil aj na pôde Tr. Stankoviec. (Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Nová Ves – Kanianka 2:1 (2:0)

Stretnutie popredných mužstiev tabuľky prinieslo dobrý futbal, najmä v prvom polčase. Už v 4. min Korytina po Barčiakovej prihrávke strelil nad bránu. V 11. min Grznár vyrazil Petrášovu strelu z rohu päťky. V 22. min sa ujali vedenia domáci gólom Gálika z 25 m trestného kopu k ľavej žrdi. O minútu na to Jambor prihral voľnému Mišíkovi, ale ten zo 7 m trafil brankára. V 30. min mohli hostia Ghádirom vyrovnať, ale jeho krížna strela skončila vedľa brány. V 33. min ideálne nacentroval Barčiak Koritinovi a ten hlavičkou pridal druhý gól domácich. V druhom polčase sa hostia prekvapujúco lepšie pohybovali a v 63. min Babašta vystihol Horešovu prihrávku a po individuálnej akcii krížnou strelou do pravého horného rohu znížil stav stretnutia. V 70. min Hujík po rohovom kope prestrelil bránu hostí. V 85. min mohol striedajúci Kováč vyrovnať, ale z 5 m strelil vedľa ľavej žrde.

Góly: 22. Gálik, 33. Koritina – 63. Babašta, ŽK: Baláž, rozhodoval: Bóžik, 150 divákov

NOVÁ VES: Grznár – Adamec, Hujík, Barčiak, Horeš (67. Pupiš), Mišík (46. Fabo), Gálik, Koritina, Jambor, Balocký, Gablech (82. Seriš)

KANIANKA: Pipiška – Drozd, Baláž, Babašta, Boško, Bátora, Petráš Mich.(77. Kováč), Hvolka, Richter, Ghádir, Petráš Mar. PAVEL PRISTAŠ

Brezová – Lehota 1:0 (0:0)

Už existenčný zápas tabuľkových susedov sa začal veľkou šancou domáceho Šebestu v 3. min, keď jeho strelu z uhla na bránkovej čiare zastavil brankár hostí Bobok. V 14. min vytlačil domáci brankár Michálek na brvno pohotovú strelu hosťujúceho Štefaničku. V 16. min na center Šebestu po štandardnej situácii najvyššie vyskočil domáci Beňa, ale prehlavičkoval bránu. Hostia boli však aktívnejší a častejšie ohrozovali domácu bránku. Bradlan pohrozil aj v 30. min, príležitosť sa naskytla po spolupráci Šebestu s Beňom, ale ten zakončil nepresne. Hostia odpovedali v 32. min, keď po rohu hlavičkoval Jakubis tesne vedľa. V 43. min potiahol akciu Lehoty Kohút, ale jeho strelu, ako aj po následnom rohovom kope ďalší pokus Deckého, zázračne zneškodnil Michálek. V závere prvého polčasu ešte domáci Zubálik hlavičkoval do rúk brankára a to bolo do prestávky všetko. Aj po zmene strán pokračovali hráči Lehoty v aktivite smerom na domácu bránu, mali lepší pohyb, boli dôraznejší, túžili po víťazstve, ale lepšie zakončenie im chýbalo. V 63. min preveril pozornosť Michálka strelou Decký, o minútu strieľal do bočnej siete domáci Beňa. V 70. min znova vystrelil z uhla aktívny Decký, ale Michálek bol naďalej bezchybný. Neujal sa ani priamy kop Šebestu v 73. min. V 75. min nevyužil chybu brankára Boboka striedajúci Tománek, hostia zachránili. V 78. min rozhodca neuznal gól hosťujúceho Jakubisa hlavou pre predchádzajúci faul. V 84. min nevyužil prienik a prihrávku Šebestu Beňa, ale vzápätí opäť, ako veľakrát predtým, zobral zodpovednosť na svoje plecia mladý kapitán Bradlana Daniel Šebesta. Prenikol do šestnástky a nekompromisne po zemi zakončil k pravej žrdi – 1:0. Zápasu nechýbali šance, ale chýbala kvalita. Veľmi cenné víťazstvo nakoniec vydreli domáci, pre hostí je prehra vzhľadom na predvedený výkon dosť krutá.

Gól: 85. Daniel Šebesta, rozhodoval: Haršány , ŽK 1:0, 120 divákov

BREZOVÁ: Michálek – Žabka, Zubálik, Gabriš, Kovár, J. Potúček, Milčík (68. Netsch), Šebesta, Kubina (88. Barbírik), M. Potúček (71. Tománek), Beňa. Tréner Jaroslav Potúček st.

LEHOTA: Bobok – Vojta, Decký, Ištok, Jantoš, Kráľovič (66. Šimko), Kohút, Štefanička, Beláň (86. Oršula), Kriška, Jakubis. Tréner Štefan Slivka. ĽUBOŠ BARBÍRIK

Tr. Stankovce – Šúrovce 0:2 (0:1)

V stretnutí ktoré bolo odohrané v útočnom poňatí sa domácim opäť nepodarilo získať body, keď hostia im dali lekciu z efektívnych protiútokov. V 35. min dostal po úniku hostí do vedenia Ivanič. V druhom polčase sa domáci snažili zo všetkých síl o vyrovnanie, ale keď po úniku nastrelil Sedláček iba tyč, tak sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš a z protiútoku poistil vedenie hostí Timko. Domáci sa snažili aspoň o čestný úspech, ale ich snahu hostia umnou hrou eliminovali a naopak ešte mohli streliť ďalšie góly, ale toľko šťastia už nemali.

Góly: 35. Ivanič, 49. Timko, ŽK: Záhumenský – Kočiš, Horváth J., rozhodoval: Janus, 250 divákov

TR. STANKOVCE: Kvasnica – Ježík, Taraba, Bulko, Marček (74. Anina), Meško, Sedláček, Hudec, Záhumenský, Minaroviech, Brandis (81. Zajaček)

ŠÚROVCE: Sláma – Lalík, Jakabovič, Pinček, Schmidt (62. Benkovský), Ivanič, Kočiš, Dlhý, Horváth, Ujlaky (67. Rau), Timko (84. Mrva). IVAN ADAMKOVIČ

D. Vestenice – Častkovce 1:0 (1:0)

Domáci vedomí si sily súpera vychádzali zo zabezpečenej obrany. Hosťujúci Madro v 2. min zo šestnástich metrov mieril nad. V 5. min zahrávali domáci rohový kop, v skrumáži pred bránou hostí sa najlepšie zorientoval Putiška a prízemnou strelou k pravej žrdi vsietil rozhodujúci gól stretnutia – 1:0. Hostia mali územnú prevahu. So strelami Madru a Osuského si Jurenka poradil. V 19. min prudkú strelu Stručku vyrazil Kukučka na brvno. Pri ďalších strelách Kostelána a Madru Jurenka veľmi dobre zasiahol. V druhom polčase domáci prehustili stred poľa a snažili sa udržať jednogólový náskok. Nakoniec vyhrali v dôležitom zápase, keďže hostia si nedokázali vytvoriť gólovú šancu a so strelami Osuského, Rusnáka a Madru domáci gólman nemal problém.

Gól: 5. Putiška, R: Lištiak, 200 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Ďuriš, Zuzula, Putiška, Dvonč, Stručka, Cserge, Škarka, Cagáň, Papranec, str. Kolenčík, Slaný.

ČASTKOVCE: Kukučka – Herák, Matiáš, L. Rusnák, Hevier, Čechvala, Osuský, M. Rusnák, Kostelán, Madro, Ostrovský, str. Cagala. M. VÁŽAN

Nitr. Pravno – N. Dubnica 0:2 (0:0) góly: 82. Vaško, 85. Ranuša, Partizánske – Bošany 6:1 (5:0) góly: 29., 32. (11 m), 39. a 75. Kaplán, 41. a 45. Badinský – 85. Mišeje, Solčany - Gbely 2:0 (2:0) góly: 44. a 45. Lukáš Michalík, L. Rovne – Nováky 4:0 (2:0) góly: 29. Detko, 45. Šimáček, 61. a 70. Hořák.

1. Šúrovce 22 15 4 3 54:21 49 (+16)

2. Nová Ves 22 15 3 4 40:16 48 (+15)

3. Solčany 22 12 7 3 50:22 43 (+10)

4. Častkovce 22 12 3 7 38:30 39 (+6)

5. Kanianka 22 11 5 6 38:31 38 (+5)

6. Led. Rovne 22 12 2 8 34:28 38 (+5)

7. Nováky 22 10 6 6 39:27 36 (+3)

8. N. Dubnica 22 10 3 9 38:33 33 (0)