Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Fabuš pri streleckej chuti

Nové Mesto nad Váhom prehralo po deviatich dueloch. Dva góly Fabuša v rozpätí štyroch minút zabezpečili Nemšovej tri body. Myjava sfúkla Bernolákovo už v prvom polčase.

Nové Mesto – Trnava B 0:1 (0:1)

Od prvých minút stretnutia hostia zaskočili domácich útočnou hrou zo zabezpečenou obranou. V 13. min stretnutia po hrubej chybe domácej obrany sa Trnavčania ujali vedenia gólom Kováča. Domáci odpovedali ale dve strely L. Šebeka a Vlada nemali patričnú presnosť. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, no opäť Šupka ani Rusnák nemierili presne. Hostia prechádzali do nebezpečných protiútokov, ale domáci brankár Korček zabránil Gogolákovi zakončiť. V závere stretnutia vsadili hráči AFC všetko na jednu kartu a vrhli sa do útoku. Najväčšiu šancu mal kapitán domácich Šupka, ktorý prekopol v istej gólovej príležitosti. Domáci tak po deviatich stretnutiach pocítili pocit prehry.

Gól: 13. Kováč, ŽK: Drahno, Šupka, rozhodoval: Čmiko, 200 divákov.

NOVÉ MESTO: Korček – Drahno, Gardian, Šupka, Hikel (74. Miklovič), Rusnák (69. Polek), Šebek M., Marček, Tuschel, Vlado, Šebek L. (86. Omasta) tréner: Lintner

TRNAVA B: Szekeli – Černota (75. Rehák), Kaprálik, Bulvitis, Hanzel (51. Humel), Šabo, Kováč, Vdoviak, Mikinič, Ciprys, Gogolák (67. Klenkovič), tréner: Šuran ROMAN BAJČÍK

Jaslovské Bohunice - FKS Nemšová 1:2 (1:2)

Domáci sa pustili do favorita vez rešpektu a už v tretej minúte sa ujali vedenia, keď si na center zo štandardnej situácie nabehol Boháčik a otvoril skóre stretnutia. Tento gól paradoxne naštartoval hostí. Ovládli stred ihriska z čoho pramenili šance a aj góly. Po zlej rozohrávke domácich vyrovnal Fabuš. O tri minúty neskôr usmernil center druhýkrát za Branského chrbát Ďuriš. Do polčasu sa hra ustálila. Domáci vstúpili do druhej časti odhodlanejšie a chceli vyrovnať. Po vyrovnávajucom góle volal najmä Boháčikov priamy kop, ktorý vyškriabal Bobot nad brvno. Domáci svojho súpera uzavreli ale nepodarilo sa mi už vyrovnať.
Góly: 3. Boháčik - 29. a 33. M. Fabuš. R. Sedlár, ŽK: 53. Pavlík, 55. l Kirinovič, 67. Boskovič, 77. Boháčik, 88. Machovič – 56. Schlesinger.150 divákov

J. BOHUNICE: Branský – Kolarovič(56. Boskovič), Chalány, Boháčik, l Maška, Machovič, Pavlík (73. Šimo), Kirinovič, Troják, Heteš, Pilíšek. STANISLAV CIBULKA

Bernolákovo – Myjava 0:4 (0:4)

Zápas prvého mužstva tabuľky s dvanástym celkom mal od začiatku jasného favorita. Hostia začali náporom a v celom prvom polčase na ihrisku dominovali. Prvý krát sa presadili už v 8. minúte po štandardnej situácii, keď po vyhratom hlavičkovom súboji dorážal loptu do siete Kosík. Domáci sa nestihli otriasť a už prehrávali o dva góly. Sládek si dobre nabehol do šestnástky súpera a nedal Hodulíkovi v bráne šancu. Ani to však Myjave nestačilo a v nápore nepoľavili. Svoju hernú prevahu zúročili po tretí raz, po dobrej kombinácii sa medzi strelcov zapísal v 28. minúte Ulrich – 0:3. Hosťujúci futbalisti boli pri chuti a nehodlali nič nechať na náhodu, pokračovali v kvalitnej hre a súpera v prvom polčase do ničoho vážneho nepustili. Vyvrcholením diania na ihrisku bol štvrtý gól, ten padol v 33. minúte. Juhász si nabehol na center do šestnástky a definitívne spečatil triumf hostí. Do druhého polčasu už nastúpila Myjava s vedomím náskoku, a preto sa hra v poli vyrovnala. Domáci sa skonsolidovali, ale na čestný gól to nestačilo, a Myjavčania ukázali, že sú zaslúžene na čele súťaže. Bernolákovo si tak na prvé jarné víťazstvo bude musieť ešte počkať.

Góly: 8. Kosík, 9. Sládek, 28. Ulrich, 33. Juhász, R Korista, ŽK: Petrus (Bernolákovo), 325 divákov

BERNOLÁKOVO: Hodulík – Brunovský (58. Kolláth), Mart. Gabura, Čambal, Donáth (46. Takáč), Tencer, Petrus, Škrabák, Krištofík, Futo (75. Senáši), Bujdoš. Tréner Mil. Gabura

MYJAVA: Solnička - Kumančík (79. Kvasnica), Dirnbach, Šarudi, Zverec, Kosík, Černáček, Ulrich (69. Jančovič), Juhász, Sládek (64. Ondríšek), Bruško, Tréner L. Hudec.MARCEL KOMAN

Vráble – Topoľčany 1:0 (1:0) gól: 2. Ivan, Pezinok – FC Nitra jun. 1:2 (0:1) góly: 90. Bajan – 16. Gajdošík, 71. Paukner, FK Rača - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1) góly: 52. Kunovský - 34. Szöllös, MFK Vrbové - OTJ Moravany nad Váhom 0:0, ŠK Slovan Bratislava juniori - FKM Nové Zámky 3:1 (1:1) góly: 43. a 77. Králík, 75. Vajdík - 3. M. Košút (11 m).

1. Myjava 19 13 6 0 35:5 45 (+15)

2. Nemšová 19 12 4 3 36:14 40 (+13)

3. Topoľčany 18 9 6 3 29:15 33 (+6)

4. N. Mesto 19 10 3 6 31:19 33 (+6)

5. Nitra jun. 19 10 2 7 33:26 32 (+5)

6. Vráble 19 10 2 7 18:20 32 (+2)

7. Trnava B 18 7 4 7 23:25 25 (+1)

8. Vrbové 18 7 3 8 22:23 24 (-3)