Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

V. liga sever

V 18. kole si v oblastnom derby poradila Stará Turá s oslabenou Ľuborčou až gólom Strnátku v závere zápasu. Podolie si v domácom prostredí pripísalo ďalšie tri body a v tabuľke stúpa.

Stará Turá – Ľuborča 2:1 (1:0)

Prvý polčas sa hral prevažne na polovici hosťujúceho mužstva. Už v 13. a 16. min mal čisté šance Strnátka, ktorí ich ale nevyužil. Ten istý hráč o chvíľu strieľal z 10 m tesne mimo. V 40. min ušiel po ľavej strane aktívny Peterka, obišiel hosťujúceho obráncu, centrom našiel Strnátku, ktorý dal hlavou úvodný gól domácich – 1:0. V druhom polčase sa hostia osmelili, ale boli to domáci, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie, ale Straka v 50. min nevyužil čistú šancu po ideálnej prihrávke Žáka a z 5 m prestrelil hosťujúcu bránu. V 53. min ideálne centroval Baranovič na Žáka, ten šancu taktiež nevyužil. Prvá strela na domácu bránu prišla zhruba v 60. min, no napriek tomu využili hostia z minima maximum. V 66. min centrovanú loptu spracoval v 16ke Machara a vyrovnal na 1:1. V 70. min Žák nevyužil čistú šancu, keď sa rútil sám na brankára, no lopta mu odskočila od kopačky. Z protiútoku mohli hostia zvýšiť, ale Arbecík aj za podpory Oravca loptu vykopol z bránkovej čiary. Najkrajšia akcia prišla v 86. min, keď po ľavej strane ušiel Coufalík, ideálne nahral aktívnemu Strnátkovi, ktorý trafil šibenicu a uzavrel na konečných, ale zaslúžených 2:1.

Góly: 40. a 86. Strnátka - 66. Machara, ŽK: Žák, Strnátka, Denk – Sabadka, Machara, Mihálik, Rozhodoval: Sokol, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Oravec – Baranovič, Arbecík, Straka, Žák, Strnátka, Vido, Tuka, Denk, Durec, Peterka (Coufalík, Diorog, Jaroš)

ĽUBORČA: Husár – Sabadka, Vavrúš, Lubina, Patka P., Machara, Patka R., Mihálik, Hudcovský, Vydrnák, Belko (Zubek, Štefánek, Schwandtner). JÁN HODERMARSKÝ

Podolie – Veľké Uherce 1:0 (1:0)

Domáce mužstvo v oslabenej zostave sa v prvom polčase nevedelo presadiť cez obranu hostí. Prvú šancu si domáci vypracovali Sýkorom, no ten nedal. Strely Červeňanského nenašli správny cieľ. V 42. min sa po rohovom kope zorientoval striedajúci Klčo, ktorý z päťky trafil do šibenice. V druhom polčase Podolie hralo za podpory vetra, ale strely Červeňanského a Kališa minuli bránu. Hostia zápas nevzdávali a štyri minúty pred koncom vytiahol nebezpečnú strelu hostí Palkech. V poslednej minúte rozhodca nariadil proti hosťom pokutový kop, ale domáci Augustín ho nepremenil. Tri body zostali doma. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Gól: 42. Klčo , ŽK: Sýkora – Pauko Štefan, Pauko Ľuboš, Rozhodoval: Blažek, 200 divákov

PODOLIE: Palkech – Červeňanský L., Ščepko, Švajka, Gúčik, Hrušovský, Červeňanský M., Kališ, Ivana, Sýkora, Augustín (Klčo)

VEĽKÉ UHERCE: Znášik – Pauko Ľ., Gubka, Pauko Š., Súlovský, Zeleník, Cifrík, Jakubis, Poliak, Kováč, Kundala (Javúrek). PETER SRNEC

Ostatné výsledky: Prečín – Ladce 1:0 (1:0) Gól: 19. Hedera, Šimonovany - Beluša 1:1 (1:0) Góly: 31. Vlčko – 50. Mužlay, Z. Kostoľany – Tuchyňa 0:3 (0:2) góly: 90. Palasiewicz, 8. Fulec, 30. Štefanec, Kamenec p/Vt. – Handlová 0:0, Malá Čausa – Horná Poruba 3:1 (3:0) góly: 30. a 40. Michal Krško, 45. V. Drozd – 90. Kamenčák, Čachtice mali voľno.

1. Beluša 17 15 2 0 51:5 47 (+20)

2. Přečin 16 10 0 6 36:30 30 (+6)

3. Handlová 16 8 4 4 24:17 28 (+1)

4. Malá Čausa 17 8 2 7 32:32 26 (-1)

5. Ľuborča 16 7 3 6 21:23 24 ( 0)

6. Veľké Uherce 17 7 2 8 25:23 23 (-1)

7. Podolie 17 7 1 9 23:25 22 (-2)

8. Tuchyňa 16 6 3 7 24:21 21 ( 0)