Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Dukla dokonala obrat a je v semifinále

Dukla Trenčín zopakovala dokonalý obrat spred troch sezón. Tentoraz si to odniesol Slovan Bratislava, keď na jeho ľade Trenčania v rozhodujúcom siedmom zápase prehrávali už 0:2. Trojgólová smršť v druhej tretine však zvrátila priebeh zápasu.

Rado Tybor (v strede) sa raduje po jednom zo svojich dvoch gólov do siete Branislava Konráda.Rado Tybor (v strede) sa raduje po jednom zo svojich dvoch gólov do siete Branislava Konráda. (Zdroj: SITA)

Dukla Trenčín zopakovala dokonalý obrat spred troch sezón. Tentoraz si to odniesol Slovan Bratislava, keď na jeho ľade Trenčania prehrávali už 0:2. Trojgólová smršť v druhej tretine však zvrátila priebeh zápasu.

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Góly:
8. Skokan (Buc, Kováčik), 8. Róbert Huna (Hudáček, Richard Huna) - 27. Naurov (Blatný), 27. Gašparovič (Pardavý), 28. Tybor (Gašparovič, Tvrdoň), 44. Tybor (Tvrdoň), 60. Blatný (Tybor). Rozhodovali: Jeřábek, Šindler - Šefčík, Stano, vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3380 divákov (vypredané). Konečný stav série: 3:4

HC Slovan Bratislava: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Fr�hauf, Kováčik, Jendek, Rullier, Bohunický - Bakoš, Nedorost, Hujsa - Preisinger, Bulík, Lipiansky - Skokan, Kapuš, Buc - Róbert Huna, Hudáček, Richar Huna
Dukla Trenčín: Kováč - Sekeráš, Bednár, Hruška, Trefný, Chovan, Tomko, Jarábek, Ružička - Pardavý, Blatný, Kopecký - Tybor, Gašparovič, Tvrdoň - Mikula, Ďuriš, Jánoš - Naurov, Koložváry, Melichárek

Slovan sa pred vypredaným ružinovským štadiónom od úvodu zahryzol do svojho súpera. Prvú veľkú príležitosť si v 3. minúte vypracoval Lipiansky, no Kováč v bráne Dukly si s touto situáciou ešte dokázal poradiť. O päť minút neskôr sa však už skóre zmenilo, keď gólový účet stretnutia po odobrení videorozhodcom otvoril Skokan - 1:0. O ďalších 24 sekúnd už viedli belasí 2:0, keď Róbert Huna spomedzi kruhov vymietol ľavý horný roh trenčianskej svätyne. Slovan aj v ďalšom priebehu tlačil hostí, ktorých však vo viacerých prípadoch podržal Kováč. Domáci gólman Konrád sa vyznamenal dve minúty pred prvou sirénou, keď zlikvidoval tutovku Tvrdoňa pri prečíslení dvoch proti jednému.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, ktorí zlepšili korčuľovanie a prevzali iniciatívu. V 27. minúte mohol pridať tretí gól Slovana Skokan, no zakončenie mu nevyšlo a z následného protiútoku znížil Naurov - 1:2. Jeho gól naštartoval Duklu k bleskovému obratu, keď o ďalších 41 sekúnd vyrovnal Gašparovič a v závere 28. minúty potrestal vylúčenie Nedorosta Tybor - 2:3. Domáca striedačka si vybrala oddychový čas a hoci Slovan zlepšil svoj herný prejav, jeho šance sa neujali, rovnako ako príležitosť Tybora, ktorý sa rútil sám na Konráda.

Domáci na začiatku tretej tretiny nevyužili presilovú hru, naopak hostia v 44. minúte početnú výhodu zužitkovali zásluhou Tybora, pre ktorého to bol druhý presný zásah v dueli - 2:4. Slovanisti znervózneli, z ich hry sa vytratila ľahkosť a Dukla ustála aj drvivý tlak pri oslabeniach. V 56. minúte mohol definitívny klinec do domácej rakvy zatĺcť Mikula, ale jeho strelu z ľavej strany zastavila žŕdka. Päťdesiatšesť sekúnd pred koncom pridal piaty gól Dukly pri domácej power play Blatný a Trenčín tak dokázal otočiť stav série z 0:3 na 4:3.

Hlasy trénerov

Zdeno Cíger, tréner Slovana: "Neviem, či môžem povedať do kamery, že sme to posrali. Z výhody sme sa dostali do nevýhody. Ukázali sa naše slabiny. Nevedeli sme udržať vedenie, zmeniť rytmus hry. Hokej je o chybách a my sme sa ich dopustili mnoho v tomto dôležitom zápase, keď sme mali súpera pod kontrolou. Prvá tretina bola z našej strany ukážková, ale ukázalo sa, že sa ešte máme veľa čo učiť. Samozrejme Trenčínu gratulujem. Stálo pri nich aj šťastie, my sme ho urazili a odrazilo sa to na našej prehre. Život však ide ďalej."

Dušan Gregor, tréner Trenčína: "Sme nesmierne šťastní, že za toho stavu sme zdvihli hlavu a otočili zápas. V úvode sme cítili veľkú zodpovednosť, chýbala nám ľahkosť a Slovan išiel do dvojgólového vedenia. O to viac si vážim, že sme dokázali zápas otočiť a vyhrať aj celú sériu. Mužstvo si zaslúži uznanie, ale rovnako tak aj Slovan. Postup poriadne oslávime a uvidíme, čo bude ďalej."