Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Dukla zdolala Slovan s prehľadom

Hokejisti Dukly Trenčín v pondelok zvíťazili v šiestom zápase štvrťfinále play off Slovnaft extraligy nad Slovanom Bratislava 6:3 a vyrovnali stav série na 3:3. Rozhodujúci siedmy zápas sa odohrá v stredu na ľade Slovana.

Radosť Trenčanov v šiestom zápase štvrťfinále play off extraligy Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava.Radosť Trenčanov v šiestom zápase štvrťfinále play off extraligy Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

TRENČÍN. Slovan začal v Trenčíne aktívne a už po dvoch minútach hry otvoril skóre Buc, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Kováčom - 0:1. Domácim stačili na vyrovnanie necelé štyri minúty, keď Tybor dorazil za Konrádov chrbát strelu Tvrdoňa a potrestal tak vylúčenie Rulliera.

Hokejovejšia Dukla sa mohla ujať vedenia v 11. minúte, no Konrád veľkú šancu Gašparoviča zneškodnil. O minútu na to však už bol prikrátky na tvrdú strelu Mikulu, ktorý po druhý raz rozjasal vypredaný trenčiansky štadión - 2:1. V rozpätí medzi 13. a 15. minútou pomohli obom gólmanom žŕdky, najprv Kováčovi po strele Jackmana a následne aj Konrádovi pri pokuse Tybora. V 19. minúte sa už ale skóre zmenilo, keď brankárovi belasých prekĺzla pomedzi betóny strela Hrušku - 3:1.

Ani v druhej tretine domáci nepoľavili v tlaku, znepríjemňovali hosťom rozohrávku a tí robili pod tlakom chyby. Štvrtý gól Dukly prišiel v 29. minúte, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Tybor a vyhnal Konráda z brány - 4:1. Jeho náhradník Pavol Rybár sa ani poriadne nestihol zoznámiť s ľadom a inkasoval z hokejky Naurova - 5:1.

Hosťujúca striedačka zareagovala oddychovým časom, čím pribrzdila rozlet domáceho tímu. Slovanisti sa postupne osmelili a v 39. minúte Jackman tvrdou strelou znížil, no 25 sekúnd pred druhou sirénou Jánoš zaskočil Rybára gólom do šatne - 6:2.

V záverečnom dejstve sa zápas už len dohrával, keď si Trenčín strážil svoj pohodlný náskok a hostia neprejavili vážnejšie úsilie o skorigovanie nepriaznivého stavu. Stretnutie ešte okorenila bitka Preisingera s Naurovom v štýle zámorskej NHL, teda s vopred zhodenými rukavicami i prilbami. Vzápätí chcel svoje bitkárske zručnosti ukázať aj Rullier, no trenčiansky hráč jeho výzvy na súboj neopätoval. Bodku za zápasom dal v 54. minúte Róbert Huna, ktorý v oslabení upravil na konečných 6:3.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Góly: 6. Tybor (Tvrdoň, Hruška), 12. Mikula (Jánoš, Ďuriš), 19. Hruška (Jánoš, Mikula), 29. Tybor (Hruška, Tvrdoň), 30. Naurov (Melichárek, Koložváry), 40. Jánoš - 3. Buc (Skokan, Bulík), 39. Jackman (Lipiansky, Kapuš), 54. Róbert Huna.

Rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Gajan, Orolin, vylúčení: 8:13 na 2 min, navyše: Rullier a Bohunický (obaja Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, Rullier 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 6150