Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Dukla porazila Banskú Bystricu

V 50. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy v utorok 1. februára vyhrala Dukla nad Banskou Bystricou. Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1).

Hráč Dukly Trenčín Slavomír Tomko (vpravo) v súboji o puk s hráčom HC´05 Banská Bystrica Lukášom Hvilom (vľavo).Hráč Dukly Trenčín Slavomír Tomko (vpravo) v súboji o puk s hráčom HC´05 Banská Bystrica Lukášom Hvilom (vľavo). (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

V 50. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy vyhrala Dukla nad Banskou Bystricou. Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1).

TRENČÍN. Už v úvodných sekundách rozkrútili hostia kolotoč pred súperovou bránkou, ostrá paľba však ten správny cieľ nenašla. Ďalší priebeh už bol vyrovnaný, no s nepresnosťami na oboch stranách. V 14. minúte pomohla presilovka Bystričanom opäť vyvinúť tlak, Trenčania viaceré ošemetné situácie pred vlastnou bránkou zvládli.

Obrovskú šancu mal v závere prvej tretiny domáci Ďuriš, no Šimonovič puk v poslednej chvíli vyrazil. Trenčín aktívnejšie vstúpil do druhého dejstva a vynieslo mu to vedúci gól - v 26. minúte Filovu strelu pri žŕdke prekvapujúco tečoval Kopecký. Snaha obom súperom nechýbala, ich útočné pokusy však stroskotávali na pozorných obranách i brankároch.

Hosťom sa nepodarilo vyrovnať, a tak na začiatku tretej dvadsaťminútovky urobili domáci krátky proces - v rozpätí 38 sekúnd dvoma presnými zásahmi prakticky rozhodli o víťazovi duelu. V 46. minúte uspel individuálnou akciou Filo, ktorý najskôr napálil do žŕdky a odrazený puk sám vrátil do siete.

O chvíľu bleskový útoku v tandeme s Gašparovičom nekompromisne zakončil do odkrytej svätyne Banskej Bystrice Tvrdoň. Hosťom vzápätí nepomohol ani oddychový čas, pretože Trenčín dynamickou hrou pritlačil súpera a nedovolil mu už zápas zdramatizovať.

Naopak, v závere trenčiansky triumf prikrášlil Mikula pohotovou strelou po prihrávke spoza bránky. Deväť sekúnd pred koncom hosťujúci Kútny ešte stihol pokaziť domácemu gólmanovi Hiadlovskému radosť z čistého konta.

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Gól: 26. P. Kopecký (Filo, Daňo), 46. Filo (P. Kopecký, Blatný), 47. Tvrdoň (Gašparovič), 56. Mikula (Blatný, T. Melichárek) - 60. Kútny (Petro, Vizváry)
Vylúčení: 2:6 na 2 minúty, presilovky a oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Mullner - Šefčík, Výleta, 1850 divákov

Zostavy:
Trenčín: T. Hiadlovský - Sekeráš, E. Bednár, Jarábek, M. Hruška, S. Tomko, Martin Chovan - Mikula, Blatný, T.
Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, O. Ďuriš, Koložváry - Filo, Daňo, P. Kopecký

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Vizváry, Kubka, Bambúch, Kolba, Vantroba, Biro - Lažo, M. Hudec, Weissmann - Tománek, Češík, Hvila - Rumpel, Šechný, Sýkora - Petro, A. Bezák, Kútny

Povedali po zápase

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Zápas mal zásluhou oboch mužstiev slušnú úroveň a hral sa už s nádychom play-off. Dokázali sme zvládnuť úvod stretnutia, keď bol súper veľmi dôrazný a dobre korčuľoval. V tretej tretine sme strelili pekné góly, ktorými sme nielen rozhodli o výsledku, ale aj potešili divákov. Škoda len toho pokazeného záveru, keď sme dostali pár sekúnd pred koncom gól. Napriek tomu musím svoje mužstvo za predvedený výkon pochváliť."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Z pohľadu na našu hru znesie prísnejšie kritéria iba prvá tretina, keď sme si vypracovali dostatok šancí, ale efektivita bola nulová. V druhej tretine sme chceli zmenami v zostave mužstvo nabudiť, ale stal sa pravý opak a hráči upadli do akejsi letargie. Až do konca zápasu to bolo z našej strany príliš upracované a nepodarilo sa nám nadviazať na náš výkon z úvodnej dvadsaťminútovky. Musím, žiaľ, skonštatovať, že sme neodohrali dobrý zápas a zaslúžene sme prehrali."