Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrávala už od tretej minúty stretnutia

V predohrávke 43. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy cwestovala v utorok 11. januára Dukla na východ. HC Košice - Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0.

KOŠICE. Košičania sa do svojho súpera zahryzli, už v 1. minúte zakončoval Miklík, v 2.minúte Dravecký, no brankár Kováč ešte stihol zasiahnuť. Na začiatku 3. minúty však nechali Trenčania veľa priestoru Tomíkovi a ten dostal svoj tím do vedenia.

Vyrovnať mohol Filo, ale pozorný Hudáček sa nenechal prekvapiť. V 4. minúte nahodil puk Šterbák a Andrašovský ho šikovne tečoval vo vzduchu - 2:0. Trenčianskeho brankára neprekonali v presilovkách Homér ani Kristek. V 8. minúte Hudáček vyrazil pokus Naurova. V 11. minúte sa zblízka nepresadil Jenčík a v závere jeho spoluhráč Gron.
V 2. minúte druhej tretiny po Frolíkovej strele preletel Kováčovi puk za chrbát, ale mimo bránky.

V polovici stretnutia v ideálnej pozícií trafil Dravecký žŕdku. V 31. minúte sa Baláž pretlačil pred Kováča, ale k zakončeniu sa nedostal, potom Frolíkovu tečovanú strelu vyrazil. Potom kryl Hudáček strelu Bednára. V 33. minúte Deyl vysunul do nájazdu Tomíka, ktorý zakončoval efektne, ale Kováč jeho úmysel vystihol.

Domáci mali aj ďalšie šance na zvýšenie, ale Dravecký, Bartoš ani Gron sa nepresadili. Tretí gól domácich padol v 48. minúte po vyšachovaní obrany hostí, keď Dravecký prihrával Bartošovi a ten zakončoval do prázdnej bránky. Košičania si už náskok s prehľadom ustrážili.

HC Košice - Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 3. Tomík (Deyl), 4. Andrašovský (M. Šterbák), 48. Bartoš (Dravecký, Gron)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Rudý, Jankovič a Kalina, 4756 divákov

Zostavy:
Košice
: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Michal Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek,
Andrašovský - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Tomík, Jenčík, Blatný - Martin Frolík, Baláž, Huba
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Trefný, Martin Chovan, M. Hruška, S. Tomko, Bolf - Pardavý, Tvrdoň, T.
Melichárek - Tybor, Gašparovič, Jánoš - Naurov, Ďuriš, M. Filo - Ružička, P. Kopecký, Koložváry

Povedali po zápase

Pavol Z...bek (asistent trénera Košíc): " Začali sme obdobne ako so Zvolenom veľkým tlakom, dostávali sme sa do šancí. Dali sme dva góly, no mohli sme aj viac. V koncovke sa trápime. V druhej tretine súper zlepšil obranu, a my sme nepremenili šance. Definitívne rozhodol až tretí gól."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "V úvode sme sa dostali pod veľký tlak, inkasovali sme dva góly. V druhej tretine sa hra síce vyrovnala, ale gólovo sme sa nepresadili a bez nich sa bodovať nedá."

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. Študuj v malom a ži vo veľkom
  5. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 901

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.