Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Dukla z Banskej Bystrice priviezla tri body

V 41. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy pokorila Dukla Trenčín HC'05 Banskú Bystricu 2:3.

Zľava center Trenčína Oliver Ďuriš a krídelník Banskej Bystrice Jakub Rumpel počas druhej tretiny zápasu 41. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín.Zľava center Trenčína Oliver Ďuriš a krídelník Banskej Bystrice Jakub Rumpel počas druhej tretiny zápasu 41. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín. (Zdroj: SITA/Dušan Hein)

TRENČÍN. Banskobystričania sa v úvode zápasu poriadne zahryzli do súpera a vytvorili si osemminútový tlak. V ňom mal dobrú príležitosť na skórovanie Zedník, ktorý po dlhom čase opäť nastúpil v drese "baranov", no v siedmej minúte zle trafil puk pred odkrytou trenčianskou bránkou. Potom prišla na rad presilovka hostí, v ktorej dobiedzali pred Šimonovičom Melichárek a Tvrdoň.

V početnej výhode hrali v 14. a 15. minúte aj domáci. Na Kováča to dobre skúšal dvakrát Hudec a po ňom
neskôr Kútny. V závere tretiny sa dobrou strelou spoza hráča prezentoval aj trenčiansky útočník Ӧlvecký.
Banskobystričania však v prvej tretine prestrieľali Trenčín 16:10.

V druhej vyrovnanej tretine diváci videli aj góly. Najprv v 23. minúte poslal vysoký puk rukou za Kováča Šechný, samozrejme gól neplatil, no na opačnej strane sa radoval Sekeráš, keď hostia vyhrali opakované buly vo vlastnej tretine a rýchlym prechodom do útoku prekvapili domácu obranu. Filo našiel Sekeráša v medzi kruhmi - 0:1. V 25. min mohol kontrovať Paľov, ale svoj únik nezavŕšil pred Kováčom úspešne. Trenčanom vyšla v presilovke pekná akcia na jeden dotyk, po prihrávke Tybora sa presadil v 27. min pred Šimonovičom pohotový Gašparovič - 0:2.

Domáci sa však ani za tohto stavu nepoddali. V polovici zápasu síce najprv v presilovke Kútny neposlal puk pri ľavej žrdi do odkrytej bránky, no znížiť sa napokon podarilo Paľovovi po strele od modrej, keď tečovaný puk zaskočil Kováča - 1:2. Domáci v 33. min vyrovnali, tentoraz od modrej strieľal Kolba a puk tečoval pred gólmanom hostí Kútny. Dlho sa však z tohto stavu netešili, pretože o 52 sekúnd poslal prihrávku Jánoš
pred bránku voľnému Martinovi Chovanovi a ten pred odkrytou svätyňou Šimonoviča iba nastavil hokejku - 2:3.

V tretej tretine sa Banskobystričania snažili o vyrovnanie, ale robili aj chyby v obrane a Trenčania zbabrali viacero prečíslení, z toho dve v oslabení v 49. min. Najväčší tlak domáceho tímu prišiel v hektickom závere. Najprv sa v 56. min dobre preštrikoval obranou hostí Kútny, prihrával Sýkorovi pred poloprázdnu bránku, ale banskobystrický útočník nedosiahol na puk. Deväťdesiat sekúnd pred koncom hrali "barani" takmer minútovú power-play šiestich proti štyrom v presilovej hre, ale Cebák nedostal puk do odkrytej bránky hostí. Hostia si tak doniesli z banskobystrického ľadu dôležité tri body. Domáci tím nevyhrali v riadnom hracom čase už osem zápasov v rade.

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly: 30. Paľov (Kolba, Ján Sýkora), 33. Kútny (Kolba) - 23. Sekeráš (M. Filo, O. Ďuriš), 27. Gašparovič (Tybor, Jánoš), 34. Martin Chovan (Jánoš, Naurov)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Lauff - Bednár, Smrek,