Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hráči sa snažili, zostalo len pri snahe

V 35. kole základnej časti hokejovej Slovnaft ligy prehrala Duikla v Žiline v predĺžení. MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0).

Ľubomír Sekeráš (uprostred) z Dukly Trenčín počas zápasu 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi MSHK Žilina a Dukla Trenčín. Žilina, 12. december 2010.Ľubomír Sekeráš (uprostred) z Dukly Trenčín počas zápasu 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi MSHK Žilina a Dukla Trenčín. Žilina, 12. december 2010. (Zdroj: SITA/JÁN GRAJCIARIK)

V 35. kole základnej časti hokejovej Slovnaft ligy v nedeľu 12. decembra prehrala Dukla v Žiline v predĺžení. MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0).

ŽILINA. V úvodných desiatich minútach sa síce rýchlo korčuľovalo, ale obe mužstvá si vytvorili len minimum príležitostí. V 4. minúte Kokavec pálil nad bránku Kováča. Hostia potom nevyužili početnú prevahu pri vylúčení Horského a ako sa má hrať početná prevaha, ukázali Žilinčania, keď v 11. minúte pri vylúčení Ďuriša po trinástich sekundách kapitán Hreus z pravej strany po prvýkrát prekonal Kováča.

Netrvalo dlho a hostia vyrobili hrúbku za svojou bránkou, Slovák nezištne prihral Troligovi a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Kováča a pripísal si na svoje konto prvý gól v žilinskom drese - 2:0.

Druhá tretina bola hokejovo slabšia, ale úspešná pre Trenčín. Pri vylúčení Heša vojaci už po ôsmich sekundách
vyrovnali, keď Gašparovičovu strelu Laco len vyrazil pred seba a Melichárek ju trafil do prázdnej bránky. Trenčania udreli po 27 sekundách, keď center štvrtého útoku Naurov, vystrelil spoza domáceho hráča a puk po druhýkrát skončil za Lacovým chrbtom - 2:2.

V druhej desaťminútovke tejto časti bola Žilina aktívnejšia, avšak dobré strelecké príležitosti Hreusa, Nemca a Stupku brankár Kováč kryl. V 37. minúte pri ňom stála aj šťastena, keď najproduktívnejší domáci hráč M. Kokavec mieril len do jeho ramena.

Hokejovo najslabšia bola posledná tretina, keď v jej úvode mal dve príležitosti aktívny trenčiansky hráč Gašparovič, ale brankár Marek Laco bol pozorný. V 52. minúte Hreus ideálne našiel Kokavca, lenže ten už nestačil usmerniť puk ponad Kováča.

Záverečné minúty sa už len dohrávali a nasledovalo predĺženie. Keď sa zdalo, že o výsledku rozhodnú až samostatné nájazdy, dvadsaťjeden sekúnd pred koncom bol vylúčený Pardavý. Domáci obranca D. Devečka delovkou od modrej vsietil tretí gól a zabezpečil Žilinčanom cenné dva body.

Góly: 11. Hreus (Dlouhý, M. Kokavec), 13. T. Troliga (Martin Slovák, Ftorek), 65. D. Devečka (Hreus, Dlouhý) - 26. T. Melichárek (Gašparovič Trefný), 27. Naurov (Koložváry, M. Filo).
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Tomko (Trenčín) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Mllner - Bednár, Snášel, 1240 divákov
Zostavy:
Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Ftorek, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Stupka - Smotrila, T. Troliga, Martin Slovák - Drevenák, Valášek, T. Oravec
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - L. Ružička, Naurov, P. Kopecký

Povedali po zápase

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Podali sme solídny výkon, hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. Vyšla nám prvá tretina, keď sme dali dva góly. V druhej časti sme doplatili na hluché miesto, súper v priebehu pol minúty vyrovnal. Aj za stavu 2:2 sme si na naše pomery vypracovali dosť šancí, tie sme však nepremenili. Škoda, mohli sme získať aj tri body. Napriek tomu sme radi, že v situácii, v akej sa nachádzame, sme nakoniec získali aspoň dva body."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Nepodarilo sa nám nadviazať na výkon proti Košiciam. Mali sme zlý vstup do zápasu, inkasovali sme dva góly. Podarilo sa nám však našťastie vyrovnať. Snahu o lepší výsledok hráčom uprieť nemôžem, ale zostalo len pri snahe. V závere zápasu sme dostali zbytočný gól. Napriek tomu, že sme nepodali dobrý výkon, podľa môjho názoru sme jeden bod stratili."

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Blíži sa veľká obnova kina Panorex

Náklady na opravu odhaduje mesto na 2,5 milióna eur.

Vizualizácia interiéru kina

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.