Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Hráči sa snažili, zostalo len pri snahe

V 35. kole základnej časti hokejovej Slovnaft ligy prehrala Duikla v Žiline v predĺžení. MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0).

Ľubomír Sekeráš (uprostred) z Dukly Trenčín počas zápasu 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi MSHK Žilina a Dukla Trenčín. Žilina, 12. december 2010.Ľubomír Sekeráš (uprostred) z Dukly Trenčín počas zápasu 35. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi MSHK Žilina a Dukla Trenčín. Žilina, 12. december 2010. (Zdroj: SITA/JÁN GRAJCIARIK)

V 35. kole základnej časti hokejovej Slovnaft ligy v nedeľu 12. decembra prehrala Dukla v Žiline v predĺžení. MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0).

ŽILINA. V úvodných desiatich minútach sa síce rýchlo korčuľovalo, ale obe mužstvá si vytvorili len minimum príležitostí. V 4. minúte Kokavec pálil nad bránku Kováča. Hostia potom nevyužili početnú prevahu pri vylúčení Horského a ako sa má hrať početná prevaha, ukázali Žilinčania, keď v 11. minúte pri vylúčení Ďuriša po trinástich sekundách kapitán Hreus z pravej strany po prvýkrát prekonal Kováča.

Netrvalo dlho a hostia vyrobili hrúbku za svojou bránkou, Slovák nezištne prihral Troligovi a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Kováča a pripísal si na svoje konto prvý gól v žilinskom drese - 2:0.

Druhá tretina bola hokejovo slabšia, ale úspešná pre Trenčín. Pri vylúčení Heša vojaci už po ôsmich sekundách
vyrovnali, keď Gašparovičovu strelu Laco len vyrazil pred seba a Melichárek ju trafil do prázdnej bránky. Trenčania udreli po 27 sekundách, keď center štvrtého útoku Naurov, vystrelil spoza domáceho hráča a puk po druhýkrát skončil za Lacovým chrbtom - 2:2.

V druhej desaťminútovke tejto časti bola Žilina aktívnejšia, avšak dobré strelecké príležitosti Hreusa, Nemca a Stupku brankár Kováč kryl. V 37. minúte pri ňom stála aj šťastena, keď najproduktívnejší domáci hráč M. Kokavec mieril len do jeho ramena.

Hokejovo najslabšia bola posledná tretina, keď v jej úvode mal dve príležitosti aktívny trenčiansky hráč Gašparovič, ale brankár Marek Laco bol pozorný. V 52. minúte Hreus ideálne našiel Kokavca, lenže ten už nestačil usmerniť puk ponad Kováča.

Záverečné minúty sa už len dohrávali a nasledovalo predĺženie. Keď sa zdalo, že o výsledku rozhodnú až samostatné nájazdy, dvadsaťjeden sekúnd pred koncom bol vylúčený Pardavý. Domáci obranca D. Devečka delovkou od modrej vsietil tretí gól a zabezpečil Žilinčanom cenné dva body.

Góly: 11. Hreus (Dlouhý, M. Kokavec), 13. T. Troliga (Martin Slovák, Ftorek), 65. D. Devečka (Hreus, Dlouhý) - 26. T. Melichárek (Gašparovič Trefný), 27. Naurov (Koložváry, M. Filo).
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Tomko (Trenčín) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Mllner - Bednár, Snášel, 1240 divákov
Zostavy:
Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Ftorek, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Stupka - Smotrila, T. Troliga, Martin Slovák - Drevenák, Valášek, T. Oravec
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - L. Ružička, Naurov, P. Kopecký

Povedali po zápase

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Podali sme solídny výkon, hráči pristúpili k zápasu zodpovedne. Vyšla nám prvá tretina, keď sme dali dva góly. V druhej časti sme doplatili na hluché miesto, súper v priebehu pol minúty vyrovnal. Aj za stavu 2:2 sme si na naše pomery vypracovali dosť šancí, tie sme však nepremenili. Škoda, mohli sme získať aj tri body. Napriek tomu sme radi, že v situácii, v akej sa nachádzame, sme nakoniec získali aspoň dva body."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Nepodarilo sa nám nadviazať na výkon proti Košiciam. Mali sme zlý vstup do zápasu, inkasovali sme dva góly. Podarilo sa nám však našťastie vyrovnať. Snahu o lepší výsledok hráčom uprieť nemôžem, ale zostalo len pri snahe. V závere zápasu sme dostali zbytočný gól. Napriek tomu, že sme nepodali dobrý výkon, podľa môjho názoru sme jeden bod stratili."